Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumentenbond daagt KLM voor rechter om terugbetaling tickets

Consumentenbond daagt KLM voor rechter om terugbetaling tickets

DEN HAAG (ANP) - KLM blijft reizigers die geld terug willen na een geannuleerde vlucht "van het kastje naar de muur" sturen. En honderden klanten van het failliete reisconcern D-Reizen wachten nog altijd op het geld van hun geannuleerde KLM-tickets. Daarover klaagt de Consumentenbond die toezichthouder ILT vraagt om ingrijpen en zelf een gedupeerde van KLM gaat bijstaan om het geld via de rechter terug te vorderen.

Volgens de belangenbehartiger van consumenten horen passagiers van wie de vlucht is geannuleerd de keuze te krijgen tussen een vervangende vlucht of geld terug. Maar reizigers die een ticket hebben gekocht via een reisbureau of ticketsite worden door luchtvaartmaatschappijen soms ten onrechte terugverwezen naar die partij voor terugbetaling.

Dat laatste is ook het geval bij een groep klanten van het voormalige D-Reizen. KLM heeft eerder gezegd het ticketgeld aan D-reizen te hebben terugbetaald en daarmee aan zijn verplichtingen te hebben voldaan. Maar het reisbedrijf ging failliet voordat het geld werd overgeboekt naar de gedupeerden.

Boete

KLM kreeg vorige maand al een boete van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) van ruim 40.000 euro vanwege het niet terugbetalen van geannuleerde tickets, maar er is nog altijd geen geld aan de gedupeerden overgemaakt. In plaats daarvan besloot KLM om beroep aan te tekenen tegen de boete. Een woordvoerster van de maatschappij herhaalt desgevraagd nog eens dat KLM vindt aan zijn wettelijke verplichtingen te hebben voldaan.

De Consumentenbond is van mening dat de gedupeerden niet langer horen te wachten en besluit nu zelf actie te ondernemen door een van de klanten bij te staan in een proefprocedure. Onlangs speelde er al een soortgelijke rechtszaak tegen de Indonesische maatschappij Garuda en die werd volgens een woordvoerster van de bond gewonnen door iemand die vroeger via D-Reizen had geboekt.

Communicatie

De ILT legde vorige maand ook een last onder dwangsom op om KLM te dwingen de communicatie richting passagiers aan te passen. De maatschappij paste de website vervolgens binnen twee weken aan en daarom heeft de ILT besloten de dwangsom niet te innen.

Maar volgens Consumentenbond-directeur Sandra Molenaar is de communicatie aan klanten nog steeds niet op orde. "We roepen de ILT op om de al eerder aan KLM opgelegde last onder dwangsom te innen. Want KLM geeft op zijn website wel de juiste informatie, maar wie telefonisch, via de chat, Facebook Messenger of WhatsApp vragen stelt, wordt met een kluitje in het riet gestuurd."

Meer uit Financieel

Trump dreigt met importheffingen, hekelt EU-boetes voor big tech

DAVOS (ANP) - Donald Trump heeft opnieuw gedreigd importheffingen in te voeren op alle buitenlandse producten die de Verenigde Staten binnenkomen. De onlangs aangetreden Amerikaanse president hekelde in een toespraak op het World Economic Forum in Davos ook beleid van de Europese Unie dat heeft geleid tot miljardenboetes voor Amerikaanse techbedrijven.

42 minuten geleden
Storing ChatGPT verholpen, meldt moederbedrijf OpenAI

DEN HAAG (ANP) - De storing in ChatGPT is verholpen. Dat meldt OpenAI, het moederbedrijf van de populaire chatbot, op de statuspagina van het bedrijf. "Alle systemen zijn operationeel", is daar te lezen. Ook op storingswebsite allestoringen.nl is het aantal meldingen aan het einde van de middag flink teruggelopen.

1 uur geleden
Chipfondsen trekken Amsterdamse aandelenbeurs omlaag

AMSTERDAM (ANP) - Chipfondsen hebben op de aandelenbeurs in Amsterdam de AEX omlaag getrokken. Daarmee was de beursgraadmeter een uitzondering in Europa, want op andere beursvloeren waren winsten te zien op de koersenborden.

1 uur geleden
EIB: uitspraak stikstofdoelen kan positief zijn voor woningbouw

AMSTERDAM (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Haag woensdag over het terugdringen van de stikstofuitstoot zou positief kunnen uitpakken voor de bouw van nieuwe woningen. Dit stelt de directeur van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB), Taco van Hoek.

1 uur geleden
CNN schrapt banen om digitale weg in te slaan

ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse nieuwszender CNN schrapt 6 procent van de banen, waardoor ongeveer tweehonderd medewerkers van de mediaorganisatie hun baan verliezen. De ingreep in het personeelsbestand maakt deel uit van een koerswijziging waarbij CNN zich meer wil richten op streaming en een digitaal publiek, in plaats van kabeltelevisie.

2 uur geleden
Gamebedrijf Electronic Arts lager op Wall Street na waarschuwing

NEW YORK (ANP) - Electronic Arts (EA) ging donderdag 18 procent onderuit bij het begin van de handel op de aandelenbeurzen in New York. Het is de sterkste daling van het aandeel sinds 2008, berekende persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Storing chatbot ChatGPT, moederbedrijf OpenAI werkt aan oplossing

DEN HAAG (ANP) - ChatGPT, de populaire chatbot van het Amerikaanse bedrijf OpenAI, kampt donderdagmiddag met een storing. Op de website allestoringen.nl kwamen net na het middaguur veel meldingen binnen.

3 uur geleden