Consumentenbond: contactgegevens webshops niet goed vindbaar
DEN HAAG (ANP) - Meer dan een op de drie van de grootste webwinkels in Nederland maken contactgegevens niet goed vindbaar voor consumenten, meldt de Consumentenbond. Daarmee overtreden zij volgens de organisatie de regels. Zo kon de Consumentenbond geen telefoonnummer voor klanten vinden van Amazon, eBay en Shein of waren de gegevens alleen te vinden via een chatbot.
Sinds mei vorig jaar moeten bedrijven een telefoonnummer en e-mailadres voor klanten op hun website vermelden op een logische en goed vindbare plek. Deze contactgegevens stoppen webwinkels vaak in de algemene voorwaarden, ziet de Consumentenbond. Dat is geen logische plek en contactgegevens mogen daarom niet op die plek staan, aldus de bond.
De Consumentenbond keek voor dit onderzoek naar de honderd grootste webshops in Nederland. Iets minder dan de helft daarvan heeft helemaal geen e-mailadres op de website staan, alleen een telefoonnummer. Sommige internationale webwinkels die actief zijn in Nederland vermelden wel een telefoonnummer, soms een buitenlands nummer, maar nemen die volgens de Consumentenbond niet op.
Chatbots
Consumenten moeten makkelijk een webshop kunnen bereiken als ze dat willen, zegt Sandra Molenaar, directeur van de Consumentenbond. "Bedrijven moeten zich aan de regels houden en goed bereikbaar zijn. Te vaak maken ze zich er makkelijk van af met contactformulieren of chatbots. Maar dat is onvoldoende." Enkele bedrijven die geen e-mailadres op hun website vermelden hebben deze alsnog op de site gezet nadat de bond bedrijven om opheldering had gevraagd, meldt de Consumentenbond.
Directeur Marlene ten Ham van brancheorganisatie Thuiswinkel.org laat weten een goede bereikbaarheid van webshops zeer belangrijk te vinden. De koepelorganisatie spoort leden aan om te voldoen aan alle regels. Ze benadrukt dat er andere manieren zijn om snel een webshop te bereiken naast bellen en e-mailen, zoals via een chat of WhatsApp. "De verplichting om ook altijd een telefoonnummer te vermelden voelt als een stap achterwaarts", zegt ze. Daarnaast is in de wet volgens haar niet duidelijk wanneer contactgegevens vindbaar genoeg zijn.
Amazon, eBay en Shein zijn ook gevraagd om een reactie, maar hebben vooralsnog niet gereageerd.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
15 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
17 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
18 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
19 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
1 dag geleden