
Consumenten weten winkelcentra Wereldhave weer te vinden
SCHIPHOL (ANP) - Het aantal bezoekers van winkelcentra van Wereldhave is in de eerste jaarhelft flink gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat had te maken met het opheffen van lockdowns en andere coronamaatregelen, al blijft een volledige heropening van bijvoorbeeld bioscopen en horecagelegenheden nog uit.
Toch zijn de bezoekersaantallen in Nederland nu op zo'n 90 procent van voor de coronacrisis. In België ligt dat nog wat lager, op 70 à 80 procent, en ook in Frankrijk is het niveau van voor de pandemie nog niet behaald. Daar zijn ook nog limieten aan de hoeveelheid mensen die in winkels welkom zijn.
De lockdowns hadden ook nog gevolgen voor de huurinkomsten van Wereldhave omdat met name niet-essentiële winkels nog om huurverlagingen vroegen. De totale huurinkomsten lagen op ruim 99 miljoen euro tegen een kleine 111 miljoen euro in de eerste helft van vorig jaar. Daarbij moet ook aangetekend worden dat Wereldhave een aantal Franse bezittingen van de hand deed. Het winkelvastgoedbedrijf wil zich helemaal van de Franse markt terugtrekken.
Mede door die verkopen was er een winst voor Wereldhave van 43,7 miljoen euro. Vorig jaar leed de vastgoedinvesteerder nog een verlies in de eerste jaarhelft door de harde impact van de corona-uitbraak en de lockdowns die volgden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Tesla is donderdag ruim 14 procent lager geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De koersval komt overeen met ruim 100 miljard dollar aan verdampte beurswaarde. Beleggers reageerden op onenigheid tussen Donald Trump en Tesla-topman Elon Musk, die eerder nog optrad als adviseur voor de Amerikaanse president. Het gekibbel ging over Trumps "megawet" met forse lastenverlichtingen, die Musk heeft omschreven als een gedrocht.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenkoers van Tesla is donderdag tussentijds 17 procent gekelderd op de aandelenbeurs in New York. De koersval komt overeen met ruim 100 miljard dollar aan beurswaarde. Beleggers reageerden op onenigheid tussen de Amerikaanse president Donald Trump en Tesla-topman Elon Musk. Die ging over Trumps "megawet" met forse lastenverlichtingen, waar Musk flinke kritiek op heeft.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Delta Air Lines waarschuwt voor de gevolgen van nieuwe heffingen op de import van vliegtuigen en onderdelen. Die kunnen de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij dwingen te stoppen met het kopen van in het buitenland gemaakte vliegtuigen, met gevolgen voor miljoenen klanten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies staat vanaf donderdag voor een rechtbank in Parijs in een zaak die is aangespannen door klimaatactivisten over greenwashing. Daarbij doet een bedrijf zich schoner voor dan het in werkelijkheid is. Milieuorganisaties zeggen dat TotalEnergies klanten misleidt met claims over duurzaamheid en klimaat.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten na de nieuwe renteverlaging door de Europese Centrale Bank (ECB). De centrale bank verlaagde de rente in het eurogebied voor de achtste keer sinds juni vorig jaar, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag met zijn Chinese evenknie Xi Jinping "vrijwel uitsluitend" gesproken over handel. Dat meldt hij op zijn socialemediaplatform Truth Social, nadat het Chinese staatspersbureau Xinhua eerder had bericht over een telefoongesprek tussen de twee presidenten. Volgens Trump komen teams van beide landen binnenkort bijeen voor handelsgesprekken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grote werkgevers laten personeel vrijdag thuiswerken tijdens de aangekondigde treinstaking, komt naar voren uit een rondgang van het ANP. Bij veel bedrijven is hybride werken sinds corona gemeengoed gebleven. Op de laatste dag van de werkweek kiezen veel kantoormedewerkers er toch al vaak voor niet naar kantoor te komen.
7 uur geleden