Consumenten weten winkelcentra Wereldhave weer te vinden
SCHIPHOL (ANP) - Het aantal bezoekers van winkelcentra van Wereldhave is in de eerste jaarhelft flink gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat had te maken met het opheffen van lockdowns en andere coronamaatregelen, al blijft een volledige heropening van bijvoorbeeld bioscopen en horecagelegenheden nog uit.
Toch zijn de bezoekersaantallen in Nederland nu op zo'n 90 procent van voor de coronacrisis. In België ligt dat nog wat lager, op 70 à 80 procent, en ook in Frankrijk is het niveau van voor de pandemie nog niet behaald. Daar zijn ook nog limieten aan de hoeveelheid mensen die in winkels welkom zijn.
De lockdowns hadden ook nog gevolgen voor de huurinkomsten van Wereldhave omdat met name niet-essentiële winkels nog om huurverlagingen vroegen. De totale huurinkomsten lagen op ruim 99 miljoen euro tegen een kleine 111 miljoen euro in de eerste helft van vorig jaar. Daarbij moet ook aangetekend worden dat Wereldhave een aantal Franse bezittingen van de hand deed. Het winkelvastgoedbedrijf wil zich helemaal van de Franse markt terugtrekken.
Mede door die verkopen was er een winst voor Wereldhave van 43,7 miljoen euro. Vorig jaar leed de vastgoedinvesteerder nog een verlies in de eerste jaarhelft door de harde impact van de corona-uitbraak en de lockdowns die volgden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
1 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Pensioenfonds Detailhandel heeft bestuurders van de failliete elektronicawinkelketen BCC voor de rechter gedaagd. Het fonds beschuldigt het in 2023 omgevallen bedrijf ervan te weinig pensioenpremies te hebben afgedragen en eist 7,5 miljoen euro. Dat staat in een faillissementsverslag waar RTL Z eerder over schreef.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.
7 uur geleden