Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumenten opnieuw iets minder negatief in april

Consumenten opnieuw iets minder negatief in april

DEN HAAG (ANP) - De stemming onder consumenten was in april opnieuw iets minder negatief dan een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen is daarmee voor de achtste maand op rij verbeterd. Mensen waren deze maand minder negatief over het economisch klimaat en over de koopbereidheid.

Het consumentenvertrouwen lag volgens het CBS in april op min 21. Dat is minder negatief dan in maart, toen de stemming op een stand van min 22 uitkwam. Het vertrouwen ligt daarmee echter nog altijd onder het gemiddelde van de afgelopen twintig jaar, van min 10. In januari 2000 bereikte het vertrouwen de hoogste stand ooit (36) en in september en oktober 2022 de laagste stand ooit (min 59).

Consumenten waren in april iets minder pessimistisch over de economie dan in maart. Het oordeel van consumenten over de economische situatie in de afgelopen twaalf maanden was minder negatief, maar het oordeel over de economische situatie in de komende twaalf maanden was negatiever.

Ook de koopbereidheid was iets minder negatief. Zowel het oordeel van consumenten over de financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden als het oordeel over de financiële situatie in de komende twaalf maanden verbeterde. Consumenten vonden de tijd voor het doen van grote aankopen echter even ongunstig als in maart.

Meer uit Financieel

China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

1 uur geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

2 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

2 uur geleden
Eigenaar kunstmestfabriek Sluiskil verwacht hogere gaskosten

OSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.

2 uur geleden
Porsche doet belang in sportwagenmerk Bugatti van de hand

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.

2 uur geleden
EU akkoord met tijdlijn om concurrerender te worden

NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.

3 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

4 uur geleden