Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consumenten kopen meer duurzame voedingsmiddelen

Consumenten kopen meer duurzame voedingsmiddelen

WAGENINGEN (ANP) - Consumenten kochten vorig jaar meer voedingsmiddelen met een duurzaamheidskeurmerk. Ook het aanbod van duurzame producten stijgt, staat in de Monitor Duurzaam Voedsel van Wageningen University.

In totaal gaven Nederlanders afgelopen jaar 8,2 miljard euro uit aan dier-, mens- en milieuvriendelijke producten, een stijging van 7 procent ten opzichte van 2019. "Vraag en aanbod van duurzaam voedsel zijn in 2020 ondanks het coronajaar toegenomen. De bestedingen zijn in één jaar met 7 procent gestegen, terwijl de totale bestedingen aan voedsel in Nederland met 9 procent gedaald zijn door de gedeeltelijke sluiting van horeca", aldus de onderzoekers.

In de supermarkten gaven consumenten ruim 20 procent meer uit aan duurzaam voedsel. Speciaalzaken lieten een omzetgroei van 9 procent zien. Duurzame producten zijn voor consumenten herkenbaar door een keurmerk. Het ‘Beter Leven’-keurmerk is het meest verkocht. Gevolgd door de keurmerken ‘Biologisch’ en ‘UTZ Certified’.

Biologisch voedsel

In de supermarkten laten onder meer duurzamere aardappelen, groenten en fruit, brood, koek, eieren en zuivel een groei zien van zo'n 30 procent. De toename bij eieren heeft te maken met het verder uitbreiden van het assortiment van 1 ster ‘Beter Leven’-keurmerk voor scharreleieren.

Opvallend is dat de bestedingen aan biologisch voedsel een kleine daling van 1 procent laten zien. "Er werd vooral minder biologische vis gekocht: een daling van 34 procent", aldus de universiteit.

De Monitor wordt jaarlijks samengesteld door Wageningen University & Research, in opdracht van het ministerie van Economische Zaken.

Meer uit Binnenland

Politie: geen grote incidenten tijdens Canal Parade

AMSTERDAM (ANP) - Er hebben geen grote incidenten plaatsgevonden tijdens de Canal Parade in Amsterdam en de bijbehorende feesten, meldt de politie. Wel waren er enkele protestacties van pro-Palestinademonstranten waarbij de politie ingreep. Eén persoon werd daarbij aangehouden, omdat deze geen identiteitsbewijs kon laten zien.

1 uur geleden
Twee aanhoudingen voor bekladding Nationaal Monument op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Er zijn twee mensen aangehouden voor de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam zondagochtend. Het gaat om een 27-jarige man uit Hoofddorp en een 39-jarige man uit Polen, meldt de politie.

2 uur geleden
Nog geen grote natuurbranden, maar gevaar is nog niet geweken

ARNHEM (ANP) - Ondanks de chronische droogte in Nederland zijn er in de afgelopen weken nog geen grote natuurbranden geweest. Maar dat kan veranderen als de wind draait. Daarvoor waarschuwt Edwin Kok, landelijk coördinator natuurbrandbeheersing van de brandweer. "De risico's zijn nog niet geweken zolang er geen significante regen valt. En dan heb ik het over wekenlange neerslag", aldus Kok.

2 uur geleden
Nationaal Monument op Dam in Amsterdam beklad

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam is zondagochtend beklad. Onder meer de teksten 'Stop the human traffic' en 'Time to wake up!' zijn in het blauw op het monument geschreven. De politie is aanwezig. Het monument is afgezet.

4 uur geleden
Pride Amsterdam: heel drukke maar ook gemoedelijke dag

AMSTERDAM (ANP) - "Het is heel druk, maar tegelijkertijd ook erg gemoedelijk", zegt een woordvoerder van Pride Amsterdam over de Canal Parade die zaterdagmiddag werd gehouden op de Amsterdamse grachten. "We horen van veel mensen dat ze het zo belangrijk vonden om zich juist nu te laten zien."

16 uur geleden
Twee schietincidenten in Hoorn, mogelijk verband

HOORN (ANP) - In Hoorn hebben zaterdagochtend vroeg twee schietincidenten plaatsgevonden die mogelijk verband houden met elkaar. Bij beide incidenten is niemand gewond geraakt, meldt de politie.

17 uur geleden
Grote drukte op Europese wegen tijdens Zwarte Zaterdag

DEN HAAG (ANP) - Richting het drukste moment van Zwarte Zaterdag staan er grote files op de wegen naar Zuid-Europa. In Frankrijk staan vakantiegangers lang in de file tussen Lyon en Marseille. In de Zwitserse Gotthardtunnel staat het verkeer richting Italië zelfs nagenoeg stil in zuidelijke richting, meldt de ANWB.

21 uur geleden