Consumentebond waarschuwt voor nepmails van corona-oplichters
AMSTERDAM (ANP) - Criminelen grijpen de coronacrisis aan om misbruik te maken de huidige onrust. Via onder meer nepmails uit naam van bijvoorbeeld het RIVM proberen ze computervirussen en ransomware te verspreiden of gegevens van consumenten te ontfutselen. De afgelopen tijd ontvingen consumenten verschillende soorten nepmails, meldt de Consumentenbond. Bij het openen van de mail raakt de computer besmet.
Ook op andere manieren spelen criminelen volgens de consumentenorganisatie "slinks" in op de actualiteit. Zo sturen ze e-mails en sms’jes uit naam van banken. Of ze richten zich met specifieke phishingmails op mensen die thuiswerken. Via deze e-mails, zogenaamd van de directie, proberen ze toegang te krijgen tot bedrijfsnetwerken.
Ook via malafide webshops proberen criminelen mensen op te lichten, bijvoorbeeld met de aankoop van handgel en mondkapjes. Ook via Marktplaats.nl boden verkopers mondkapjes aan. Deze advertenties werden na een oproep van de autoriteiten verwijderd, omdat deze middelen alleen aan zorginstellingen ter beschikking moeten worden gesteld.
De Consumentenbond adviseert consumenten om niet in te gaan op e-mails over corona die afkomstig lijken van het RIVM of een andere autoriteit. Consumenten die informatie zoeken over het coronavirus kunnen volgens de bond het beste zelf naar de RIVM-site gaan.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
9 uur geleden