Consument weet bloemen zonder bestrijdingsmiddelen niet te vinden
AMSTERDAM (ANP) - Driekwart van de Nederlanders denkt positief over bloemen die zonder bestrijdingsmiddelen zijn geteeld. Vier op de tien mensen willen daar best wat meer voor betalen, de meesten maximaal 20 procent, zo komt vlak voor Valentijnsdag naar voren uit een representatieve peiling van onderzoeksbureau Verian in opdracht van Natuur & Milieu. Een groot struikelblok voor biologisch verkoopsucces is echter dat vrijwel niemand weet waar in de eigen omgeving bloemen worden verkocht waar geen bestrijdingsmiddelen aan te pas zijn gekomen.
Ruim acht op de tien ondervraagden weet ook niet hoe je kunt herkennen dat geen bestrijdingsmiddelen zijn gebruikt. Hier bestaan keurmerken voor, zoals EKO en EU-biologisch. De groep die eventueel wil bijbetalen, kan mogelijk nog worden vergroot. Een aanzienlijk deel (28 procent) van de ruim duizend ondervraagden is daar namelijk nog niet over uit en vulde "niet eens, niet oneens" in op de vraag of ze daartoe bereid zijn.
Voor de meeste Nederlanders zijn bestrijdingsmiddelen op bloemen niet echt een onderwerp waar ze mee bezig zijn: acht op de tien heeft daar bij het kopen van bloemen nooit bij stilgestaan. Wanneer wordt gevraagd naar de risico's, geeft een grote meerderheid aan risico's te zien voor de bodem en drinkwaterkwaliteit.
Zeven op de tien zien een klein of matig gezondheidsrisico voor zichzelf. Het risico voor mensen die veel met bloemen werken, wordt hoger ingeschat: bijna de helft van de ondervraagden denkt dat zij een "groot" of "zeer groot" risico lopen op gezondheidsproblemen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
2 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
8 uur geleden