Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consument mag meer lenen door hogere lonen

Consument mag meer lenen door hogere lonen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens kunnen vanaf 19 november meer geld lenen door een aanpassing van de leennormen. Dit komt doordat de lonen zijn gestegen en de meeste huishoudens er financieel beter voorstaan dan in voorgaande jaren, maakten de Vereniging van Financieringsondernemingen in Nederland (VFN) en de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) bekend.

Consumenten die hun huis willen verduurzamen kunnen eveneens een hogere lening afsluiten. "Met deze verduurzamingslening kunnen huizenbezitters eenvoudig middelgrote investeringen, zoals zonnepanelen of hybride warmtepompen, financieren zonder de hoge transactiekosten van een hypotheeklening", aldus de organisaties.

Het Nibud berekent jaarlijks de kosten die huishoudens maken voor levensonderhoud. Deze berekeningen vormen de basis voor de beoordeling van de kredietwaardigheid, ook wel leennormen genoemd. Banken en kredietverstrekkers gebruiken deze om te bepalen hoeveel iemand kan lenen zonder financiële problemen te krijgen.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

12 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

15 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

16 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

17 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

17 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

18 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

20 uur geleden