Consument blijft Coca-Cola kopen, ook al is het nu duurder
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten laten zich niet afschrikken door de hogere prijs van een fles Coca-Cola. De Amerikaanse frisdrank- en sappenproducent verkocht ook het afgelopen kwartaal meer en verwacht nu over dit hele jaar een hogere omzet en winst. Het verhogen van de prijzen met meerdere procenten zorgt daarbij niet voor een zwakkere vraag.
In de regio Europa, het Midden-Oosten en Afrika verkocht Coca-Cola wel iets minder, maar wereldwijd werden er 2 procent meer dranken verkocht. De suikervrije variant Coca-Cola Zero groeide nog iets sterker. Vooral in Latijns-Amerika en Azië/Pacific bleef veel vraag naar de dranken van het concern, zoals ook Fanta en Sprite.
De omzet van Coca-Cola kwam de afgelopen drie maanden 8 procent hoger uit op 12 miljard dollar, omgerekend ruim 11 miljard euro. De winst per aandeel steeg met 7 procent. Voor dit hele jaar rekent het concern nu op een 7 tot 8 procent hogere winst, voor een belangrijk deel door prijsverhogingen.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/DPA) - China heeft gedreigd met tegenmaatregelen tegen de Verenigde Staten naar aanleiding van nieuwe beperkingen voor de handel in mensachtige robots. Een woordvoerder van het ministerie van Handel eiste donderdag dat Washington het importverbod onmiddellijk intrekt. Als dat niet gebeurt, zal China "krachtige tegenmaatregelen nemen".
30 minuten geledenMILAAN (ANP) - Modehuis Prada, waar naast Prada ook Versace en Miu Miu bij horen, heeft bijna een derde minder luxe kleding, schoenen en accessoires verkocht in het Midden-Oosten in de eerste helft van het jaar. Dat blijkt uit de halfjaarcijfers van de groep.
33 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft de afgelopen maanden geprofiteerd van de hitte in Europa. Die leidde tot een grote vraag naar airconditioners, ventilatoren en koelapparaten, stelt het Duitse concern.
39 minuten geledenMARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - Ferrari heeft zijn winstverwachting voor heel 2026 naar boven bijgesteld, nadat de Italiaanse sportwagenfabrikant in het tweede kwartaal beter presteerde dan verwacht. De sterke resultaten zijn vooral te danken aan de grote vraag naar exclusieve modellen, zoals het topmodel F80 en een duurdere uitvoering van de Purosangue, de eerste SUV van Ferrari.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De scheepvaart door de Straat van Hormuz lijkt weer wat aan te trekken, ondanks de aanhoudende vijandelijkheden in het Midden-Oosten. Zo is er in de nacht van woensdag op donderdag ook een door QatarEnergy beheerde gastanker door de belangrijke zeestraat bij Iran gevaren. Dit is het eerste schip van dit type dat volgens scheepsvolgdata de waterweg heeft verlaten sinds 11 juli.
44 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn heeft in de eerste helft van 2026 voor het eerst in zeven jaar weer winst gemaakt met zijn kernactiviteiten. Dat maakte het staatsbedrijf donderdag bekend.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Consumenten zullen in september, als de nieuwe oogst geplukt wordt, genoegen moeten nemen met kleinere vruchten en daardoor zijn ze ook duurder. Dat zegt John Kusters, voorzitter van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO). De reden is de droogte in heel Europa.
1 uur geleden