Consument blijft Coca-Cola kopen, ook al is het nu duurder
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten laten zich niet afschrikken door de hogere prijs van een fles Coca-Cola. De Amerikaanse frisdrank- en sappenproducent verkocht ook het afgelopen kwartaal meer en verwacht nu over dit hele jaar een hogere omzet en winst. Het verhogen van de prijzen met meerdere procenten zorgt daarbij niet voor een zwakkere vraag.
In de regio Europa, het Midden-Oosten en Afrika verkocht Coca-Cola wel iets minder, maar wereldwijd werden er 2 procent meer dranken verkocht. De suikervrije variant Coca-Cola Zero groeide nog iets sterker. Vooral in Latijns-Amerika en Azië/Pacific bleef veel vraag naar de dranken van het concern, zoals ook Fanta en Sprite.
De omzet van Coca-Cola kwam de afgelopen drie maanden 8 procent hoger uit op 12 miljard dollar, omgerekend ruim 11 miljard euro. De winst per aandeel steeg met 7 procent. Voor dit hele jaar rekent het concern nu op een 7 tot 8 procent hogere winst, voor een belangrijk deel door prijsverhogingen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
11 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
14 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
1 dag geleden