Consument blijft Coca-Cola kopen, ook al is het nu duurder
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten laten zich niet afschrikken door de hogere prijs van een fles Coca-Cola. De Amerikaanse frisdrank- en sappenproducent verkocht ook het afgelopen kwartaal meer en verwacht nu over dit hele jaar een hogere omzet en winst. Het verhogen van de prijzen met meerdere procenten zorgt daarbij niet voor een zwakkere vraag.
In de regio Europa, het Midden-Oosten en Afrika verkocht Coca-Cola wel iets minder, maar wereldwijd werden er 2 procent meer dranken verkocht. De suikervrije variant Coca-Cola Zero groeide nog iets sterker. Vooral in Latijns-Amerika en Azië/Pacific bleef veel vraag naar de dranken van het concern, zoals ook Fanta en Sprite.
De omzet van Coca-Cola kwam de afgelopen drie maanden 8 procent hoger uit op 12 miljard dollar, omgerekend ruim 11 miljard euro. De winst per aandeel steeg met 7 procent. Voor dit hele jaar rekent het concern nu op een 7 tot 8 procent hogere winst, voor een belangrijk deel door prijsverhogingen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.
54 minuten geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
6 uur geleden