Consument at afgelopen periode weer wat meer chocola
ZÜRICH (ANP/RTR) - De verkoop van chocola is de afgelopen periode weer wat gestegen. Chocolademakers worstelen vrijwel het hele jaar met een zwakke vraag door de coronapandemie. Doordat consumenten meer thuis zijn kopen ze minder chocola in een opwelling, op reis of als cadeau. Dit komt naar voren uit nieuwe cijfers van Zwitserse chocolademaker Barry Callebaut.
Dat bedrijf levert onder meer chocola aan Nederlandse supermarkten en de chocolade voor de Magnum-ijsjes van Unilever. Ook de producten van Tony's Chocolonely worden in de fabrieken van Barry Callebaut gemaakt. Naar eigen zeggen zitten er ingrediënten van de Zwitserse chocoladegigant in een op de vier chocoladeproducten die wereldwijd worden gegeten.
De omzet van Barry Callebaut was het afgelopen kwartaal nog wel 4 procent lager vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Maar in de vier maanden tot augustus daalde de omzet nog met meer dan 20 procent.
Meer dan 70 procent van de chocolade die in Zwitserland wordt geproduceerd, is bestemd voor het buitenland. De industrie verkocht in 2019 voor bijna 1,7 miljard euro aan chocola.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handelsdag uitgegaan. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi waren de koplopers in de hoofdindex op het Damrak. Shell deed een stapje terug door een daling van de olieprijzen. Die stegen eerder deze week nog sterk door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten met Amerikaanse aanvallen op Iran en Iraanse aanvallen op Amerikaanse bases in de Golfregio.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartorganisaties willen dat passagiers niet te veel drinken en denken daarom na over aanpassingen aan hun alcoholbeleid. Een idee dat in elk geval op tafel ligt, is een waarschuwing op de gesealde verpakkingen voor alcohol op luchthavens. Dat staat in een 'roadmap' die minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) donderdag heeft gedeeld met de Tweede Kamer.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De vakbonden gaan zich fel verzetten tegen de massaontslagen bij Volkswagen Group, waar naast Volkswagen ook merken als Porsche en Audi onder vallen. In verschillende fabrieken werd het werk neergelegd op het moment dat Volkswagen zijn herstructureringsplannen aan de raad van commissarissen voorlegde.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeansmerk Levi Strauss stond donderdag bij de dalers op de beurzen in New York. De bekende spijkerbroekenfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en verhoogde voor de tweede keer op rij de omzetverwachting voor het hele jaar. Ook keert het bedrijf meer dividend uit. De winstverwachting viel echter wat tegen en beleggers lijken de resultaten aan te grijpen om winst te nemen in het aandeel. Het aandeel Levi's, dat dit jaar 18 procent in waarde is gestegen, werd ruim 4 procent lager gezet.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - China moet zijn handelsoverschot aanpakken, maar ook Nederland en Europa moeten aan de slag. Tot die slotsom komt minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) na drie dagen op economische missie in China.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk laat schepen tussen het Midden-Oosten en de Amerikaanse oostkust weer via het Suezkanaal varen. Hiermee zet de containerrederij een nieuwe stap in het herstel van de scheepvaartroutes door de Rode Zee.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende aanbieders van vakantiehuisjes zien een toename van het aantal boekingen na de uitschakeling van Oranje op het WK voetbal. Mensen stemmen hun vakantie steeds meer af op de actualiteit en weersvoorspellingen, zegt bestuurder Robert van Veen van Natuurhuisje.
5 uur geleden