Consultancybureau: hypotheekmarkt herstelt zich voorzichtig
UTRECHT (ANP) - De markt voor hypotheken is zich voorzichtig aan het herstellen, zegt consultancybureau IG&H. Het gemiddelde bedrag waarvoor huiseigenaren in het derde kwartaal een hypotheek afsloten, is volgens IG&H gestegen tot een recordhoogte. In juli, augustus en september steeg de totale omzet op de hypotheekmarkt verder, nadat de opbrengsten in het tweede kwartaal ook al omhoog waren gegaan.
Eerder dit jaar sloten veel minder mensen een hypotheek af omdat de rente op dit type lening een flink was gestegen. Met een hoge rente kunnen mensen namelijk minder geld lenen dan wanneer de rente laag is. Maar nu stijgt het aantal mensen dat een hypotheek afsluit en de gemiddelde leensom weer, ziet IG&H. Vorig kwartaal is het aantal nieuwe hypotheken volgens het consultancybureau gestegen naar 80.000, 2000 meer dan in april, mei en juni.
Starters en doorstromers hadden in het afgelopen kwartaal een iets groter aandeel dan in het tweede kwartaal, merkt IG&H. Starters hebben nu het grootste aandeel op de markt sinds 2016.
Mensen namen afgelopen kwartaal gemiddeld een hypotheek van 396.000 euro, zegt IG&H. Dit is 4,1 procent meer dan in de voorgaande drie maanden. Het hardst steeg de hypotheeksom bij over- en bijsluiters. De totale hypotheekomzet nam toe tot 26,9 miljard euro.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
5 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
17 uur geleden