Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Consulaat VS: kijk goed uit bij bezoek aan Sint-Maarten

Consulaat VS: kijk goed uit bij bezoek aan Sint-Maarten

WILLEMSTAD/PHILIPSBURG (ANP) - Het Amerikaanse consulaat op Curaçao heeft donderdag Amerikanen die Sint-Maarten bezoeken, opgeroepen voorzichtig te zijn. De waarschuwing geldt onder meer voor publieke evenementen, zoals de manifestaties die worden gehouden in verband met de parlementsverkiezingen die op 19 augustus plaatsvinden.

Volgens het consulaat is sprake van een toename van criminele activiteiten op het eiland en moeten Amerikanen vooral in de wijk Dutch Quarter voorzichtig zijn. Zondagavond waren er ongeregeldheden in deze wijk, waarbij bewoners zich tegen de politie keerden tijdens een grootschalige controle op vuurwapens. Inmiddels heeft de politie extra bevoegdheden gekregen voor de controle op wapens in de wijk.

Het consulaat geeft verder de tips om 's avonds op straat alert te zijn, niet de aandacht op jezelf te vestigen en grote mensenmassa's en demonstraties te vermijden. Volgens Grisha Heyliger-Marten, minister van Toerisme, Economische Zaken, Transport en Telecommunicatie op Sint-Maarten, is er geen reden tot paniek. Ze wijst erop dat het officiële reisadvies niet is gewijzigd en roept bewoners op ver weg te blijven van geweld.

"Als we onze reputatie schaden als 'Friendly Island' brengen we onze hele economie in gevaar", aldus de bewindsvrouw. 'Friendly Island' is de bijnaam die daar ook op nummerplaten wordt gebruikt. Sint-Maarten is voor een belangrijk deel afhankelijk van toerisme, waaronder veel uit Amerika.

Meer uit Binnenland

Verdachte onthoofding: ik ben ziek en dat werd mijn moeder fataal

DORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.

51 minuten geleden
Defensie brengt weer gestrande Nederlanders van Oman naar Egypte

HURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

3 uur geleden
Experts: versnel energietransitie en hou Gronings gas als airbag

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet meer vaart maken met de energietransitie en de gasinfrastructuur in Groningen voorlopig in stand houden als "airbag" voor noodgevallen. Dat is nodig om minder afhankelijk te worden van andere landen, stellen 22 experts die gespecialiseerd zijn in veiligheid en energie in een donderdag verschenen rapport. "We bevinden ons in een zeer kritische fase ten aanzien van de importafhankelijkheid van energie", schrijven ze.

3 uur geleden
Drents Museum stelt expositie uit door 'geopolitieke spanningen'

ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".

17 uur geleden
Middeninkomens 'in de knel' op Amsterdamse huurmarkt

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.

18 uur geleden
Ex-NCTV'er krijgt 20 maanden cel voor meenemen staatsgeheimen

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.

21 uur geleden
Premier Jetten ontmoet bezorgde mensen uit Iraanse gemeenschap

DEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.

21 uur geleden