'Constructief' overleg tussen brexitpartijen
BRUSSEL (ANP) - De Britten en de Europese Unie hebben constructief overlegd over hoe het verder moet na het Britse vertrek uit de EU eerder dit jaar. De hoofdonderhandelaars, Michael Barnier namens Brussel en David Frost voor Londen, lieten dit weten na een videoconferentie. Ze willen de komende tijd vooruitgang boeken in aanloop naar het topoverleg in juni over de toekomstige relatie tussen EU en Verenigd Koninkrijk.
Daarmee lijkt het beraad weer vlotgetrokken na een moeizame fase door de coronacrisis. De twee onderhandelaars hadden elkaar niet gesproken sinds Barnier op 19 maart had gemeld dat hij positief heeft getest op het coronavirus. Frost ging een dag later in zelfisolatie met milde griepverschijnselen. Hij had toen al twee weken geen fysiek contact meer met Barnier gehad.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.
1 uur geledenBRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).
4 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Likoed-partij van de huidige Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verzocht of de stembureaus dinsdag langer geopend kunnen blijven, meldt de partij op Telegram. Vooralsnog sluiten die om 21.00 uur Nederlandse tijd, waarna voorlopige uitslagen snel verwacht worden.
5 uur geleden