Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Conservatieven handhaven voorsprong in peiling

Conservatieven handhaven voorsprong in peiling

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Conservatieve Partij blijft in een opiniepeiling op een grote voorsprong op Labour staan. In een door The Sunday Times gepubliceerde peiling van YouGov handhaaft de Conservatieve Partij zich als grootste met 42 procent van de ondervraagden achter zich. Labour blijft op 30 procent.

De resultaten van deze peiling zijn vrijwel identiek aan die van de vorige. Alleen de Brexit Party verliest weer een procentpunt en staat op nog slechts 3 procent. De partij heeft zich in veel kiesdistricten teruggetrokken om er zeker van te zijn dat de voorstanders van het verlaten van de Europese Unie niet verdeeld raken over twee kandidaten, een Conservatief en een kandidaat van de Brexit Party. De Liberaal Democraten kwamen een procentpunt hoger uit de peiling en kregen 16 procent van de ondervraagden achter zich. Groenen en Schotse nationalisten bleven gelijk op 4 procent.

Meer uit Politiek

Tweede Kamer: geen steun voor militaire actie VS bij Venezuela

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft dinsdag meerdere moties aangenomen waarin staat dat Nederland de Amerikaanse militaire acties in het Caribisch gebied niet moet steunen. De Kamer wil niet dat Nederland militaire steun biedt, helpt bij de voorbereidingen of inlichtingen deelt met de Verenigde Staten. Ook heeft de Kamer militaire steun voor het Caribische deel van het koninkrijk uitgesproken.

58 minuten geleden
Kamer wil deze week nog spreken met bewindslieden over mestregels

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil nog deze week in debat met de ministers Femke Wiersma (Landbouw, BBB), Robert Tieman (Infrastructuur, BBB) en staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) over mestregels. Vorige week kwam naar buiten dat tussen deze drie demissionaire bewindspersonen een conflict is ontstaan over mestregels die vanaf 1 januari 2026 moeten ingaan. Of het plan nog voor de kerstvakantie in het kabinet wordt besproken, is onzeker.

1 uur geleden
Meerderheid Kamer wil al in 2027 één landelijke doorstroomtoets

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat er in 2027 één landelijke doorstroomtoets komt voor basisschoolleerlingen. Dinsdagmiddag werd een motie van D66-Kamerlid Ilana Rooderkerk, die hierom vroeg, aangenomen. Tijdens een debat afgelopen donderdag zei demissionair staatssecretaris van Onderwijs Koen Becking (VVD) nog dat het niet mogelijk is om dit voor het schooljaar 2029-2030 voor elkaar te krijgen.

1 uur geleden
Kamer stemt voor transparantie over privébezit koninklijk huis

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er een transparantieverplichting komt over het privébezit van het koninklijk huis. De Kamer wil ook dat uitkeringsgerechtigde leden van het koninklijk huis evenveel belasting gaan betalen als alle andere Nederlanders. Daarvoor moet de grondwet worden aangepast.

2 uur geleden
Kamermeerderheid stemt voor initiatiefwet over embryokweek

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor de initiatiefwet van D66 en VVD gestemd die embryokweek voor onderzoek mogelijk maakt. De initiatiefnemers hopen dat dit leidt tot medische doorbraken, waardoor ivf-behandelingen worden verbeterd en erfelijke ziektes vroegtijdig kunnen worden opgespoord. ChristenUnie en SGP pleitten voorafgaand aan de stemming nog vurig tegen het voorstel.

2 uur geleden
Kamer staat stil bij aanslag Sydney, Van Campen: 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft dinsdagmiddag kort stilgestaan bij de aanslag in de Australische stad Sydney. "Wij leven mee met allen die door deze laffe daad van antisemitisch geweld zijn geraakt", zei Kamervoorzitter Thom van Campen.

3 uur geleden
Kamerleden die over financiën gaan, schuiven aan bij formatie

DEN HAAG (ANP) - De financiële specialisten van D66, VVD en CDA zijn dinsdag aangeschoven bij het formatieoverleg. Dat gebeurde "om met elkaar te kijken naar de grote opgaven die er liggen als het gaat om het betalen van de rekening", zei D66-leider Rob Jetten. Welke onderwerpen op de agenda staan, wilde hij niet zeggen.

4 uur geleden