Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Conservatieve partij DISY grootste op Cyprus

Conservatieve partij DISY grootste op Cyprus

NICOSIA (ANP) - Bij de parlementsverkiezing op Cyprus is zondag de conservatieve partij DISY (Democratische Coalitie) opnieuw de grootste geworden met 27,77 procent van de stemmen. In vergelijking met vijf jaar geleden is dat echter bijna 3 procentpunt minder.

Ook de nummer 2, AKEL, leverde in. De linkse partij viel terug van 25,67 naar 22,34 procent. Hetzelfde overkwam de democraten van DIKO, die volgens de Cypriotische kiesraad zijn uitgekomen op 11,29 procent. In 2016 was dat nog 14,45. Veel ontevreden kiezers liepen over naar het rechts-radicale ELAM (Nationaal Volksfront), dat 6,78 procent van het electoraat achter zich kreeg.

De nieuwe partij DIPA (Democratisch Front) kwam het Huis van Afgevaardigden binnen met 6,1 procent, maar iets minder dan de sociaaldemocraten van EDEK (6,72), die een half procentpunt vooruit gingen.

De uitslag van deze stembusgang heeft geen directe gevolgen voor de regering van Cyprus, maar is wel een test in de aanloop naar de presidentsverkiezing van 2023. Momenteel is de conservatieve politicus Nikos Anastasiades (DISY) het staatshoofd van EU-lid Cyprus en de regeringsleider.

Meer uit Buitenland

Duitsers zoeken paaseieren, vinden mogelijk radioactieve stof

STUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.

5 minuten geleden
Legerchef Israël: operationele zone ingesteld onder Litani-rivier

TEL AVIV (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft het Israëlische leger alle gebieden ten zuiden van de Litani-rivier in Libanon omgevormd tot een "operationele zone", naar eigen zeggen om Hezbollah te bestrijden. Israël voert in Zuid-Libanon een grondoffensief uit dat het almaar uitbreidt.

1 uur geleden
Trump geeft Iran tot dinsdagavond om Straat van Hormuz te openen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.

5 uur geleden
Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

8 uur geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

9 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

9 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

10 uur geleden