Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Conservatieve Partij buigt zich over opvolging premier Liz Truss

Conservatieve Partij buigt zich over opvolging premier Liz Truss

LONDEN (ANP) - Conservatieve politici in het Verenigd Koninkrijk die een gooi willen doen naar het premierschap hebben nog tot maandagmiddag de tijd om zich te melden. Wel moeten zij de steun hebben van minstens honderd parlementsleden van de regerende Conservatieve Partij om überhaupt aan de interne verkiezingsstrijd mee te mogen doen.

Dit betekent dat er hooguit drie kandidaten zullen zijn voor de opvolging van Liz Truss, die donderdag na slechts 45 dagen premierschap haar ontslag aankondigde. Indien er maar één gegadigde is met voldoende steun, is diegene maandag al de nieuwe partijleider. Daarmee zou dan ook de nieuwe premier meteen bekend zijn.

Vooralsnog is Rishi Sunak de enige officiële kandidaat voor het leiderschap van de Conservatieve Partij en daarmee het Britse premierschap. De Britse oud-premier Boris Johnson liet zondagavond weten zich niet kandidaat te stellen om Truss op te volgen. En Penny Mordaunt meldde zich weliswaar eerder al als kandidaat, maar had zondagavond nog niet de benodigde honderd steunbetuigingen van conservatieve parlementsleden verzameld.

De kans lijkt erg klein dat zich maandag nog een derde kandidaat zal melden. Mocht dit echter wel gebeuren, dan zal een van de drie kandidaten maandagavond afvallen na een stemming onder de parlementariërs van de Conservatieve Partij. Als geen van de twee overgebleven kandidaten zich daarna terugtrekt, hebben uiteindelijk de duizenden leden van de partij de beslissende stem over wie van de twee premier moet worden. Die stemming vindt online plaats. Vrijdag wordt daarvan de uitslag bekend.

Meer uit Buitenland

Officiële onderhandelingen EU-toetreding Oekraïne kunnen verder

NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.

1 uur geleden
Hongarije en Oekraïne bereiken akkoord over rechten diaspora

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.

3 uur geleden
Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

5 uur geleden
Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

6 uur geleden
WHO-baas: steeds meer grip op ebola in Afrika

GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.

7 uur geleden
VS willen minder luchtmacht en marine reserveren voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.

9 uur geleden
Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

9 uur geleden