Connexxion: veel drukker dan vorig jaar door Zandvoortgangers
ZANDVOORT (ANP) - De bussen van Connexxion die reizigers naar Zandvoort vervoeren voor het Formule 1-raceweekend zijn dit jaar in de ochtend al veel drukker dan rond dezelfde tijd vorig jaar, meldt een woordvoerder. Dat kan te maken hebben met de gewijzigde openingstijden van het circuit, dat een uur eerder de deuren opende.
"Het is heel erg druk, veel drukker dan vorig jaar. Het lijkt erop dat mensen vroeger naar Zandvoort reizen. Vorig jaar zaten rond een uur of acht zo'n tien tot vijftien mensen in de bus, nu was de bus rond deze tijd al vol", zegt Rick de Vries, woordvoerder en buschauffeur. In Zandvoort konden de eerste fans rond acht uur naar binnen.
Ook op de Amsterdamse Zuidas is het bij de Connexxion-bussen erg druk. "We zetten daar langere bussen in om meer mensen weg te kunnen brengen. Dat is ook de locatie waar mensen hun auto kunnen parkeren om verder te reizen met de bus", aldus de woordvoerder. Met name mensen die van ver komen maken van deze reiswijze gebruik, zegt hij.
Connexxion verkoopt speciale buskaartjes om naar het circuit te reizen. Daar waren donderdagmiddag al bijna 2000 van verkocht. Op het circuit worden elke dag zo'n 105.000 bezoekers verwacht.
Meer uit Binnenland
LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
12 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
15 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
17 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
1 dag geleden