Congrespolitie geeft noodverklaring af vanwege truckerskonvooien
WASHINGTON (ANP) - De politie van het Amerikaanse Capitool heeft zondag een noodverklaring afgegeven vanwege konvooien vrachtwagenchauffeurs die zich rond Washington hebben verzameld uit protest tegen coronamaatregelen. De politie vreest dat demonstranten bruggen, snelwegen en andere wegen in de regio en de hoofdstad kunnen blokkeren.
Het protest is zondag begonnen en bestond uit truckers die twee luidruchtige rondjes over een van de snelwegen aflegden. Ze reden op de middelste baan, net onder de snelheidslimiet en toeterden naar supporters die op viaducten stonden. Naar verwachting volgen de komende dagen nog meer acties.
Ambtenaren zijn vooral bezorgd over wat de konvooien maandag doen, zegt een veiligheidsfunctionaris van het Congres. De noodverklaring stelt de politie in staat hulp te vragen van de Nationale Garde en hotelrekeningen en eten te betalen voor agenten zodat ze in de buurt van het Capitool kunnen blijven.
In Canada waren eind januari en afgelopen maand ook zogenoemde vrijheidskonvooien van truckers die demonstreerden tegen coronamaatregelen. Wegen in de hoofdstad Ottawa werden dagenlang geblokkeerd, net als belangrijke grensovergangen met de VS. Het fenomeen van de vrijheidskonvooien waaide ook over naar andere landen, zoals Nederland, waar het in Den Haag tot een demonstratie kwam.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Thailand stopt met een maatregel die bedoeld was om meer toeristen te trekken. Het kabinet heeft besloten de regeling voor visumvrij reizen voor bezoeken van maximaal zestig dagen te schrappen. Dit besluit treft vakantiegangers uit Nederland en 92 andere landen.
36 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich zegt te hebben vernomen dat het Internationaal Strafhof (ICC) verzoekt om zijn aanhouding. Het in het Verenigd Koninkrijk gevestigde Middle East Eye meldde maandag op basis van anonieme bronnen dat het verzoek zou zijn gedaan om vermeende misdaden tegen de menselijkheid, gepleegd in de bezette Westelijke Jordaanoever.
38 minuten geledenABNUB (ANP/AFP) - Bij een schietpartij in het Egyptische Abnub zijn zeker acht mensen omgekomen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land dinsdag. Vijf anderen raakten gewond. Maandag opende een schutter daar vanuit een auto het vuur op ogenschijnlijk willekeurige voorbijgangers, waarna hij werd doodgeschoten door de politie. De dader zou psychiatrisch patiënt zijn. Staatskrant Al-Ahram schat het slachtoffertal hoger in, en noemt zeker tien doden en vijftien gewonden.
1 uur geledenMARMARIS (ANP/AFP) - Nog tien schepen van de hulpvloot voor Gaza zijn onderweg naar het Palestijnse gebied, meldt organisator Global Sumud Flotilla. Die verklaart dat Israël de 41 andere schepen heeft tegengehouden.
1 uur geledenMADRID (ANP) - In Spanje is een onderzoek ingesteld naar oud-premier José Zapatero. De voormalige premier wordt verdacht in een witwaszaak rond de staatssteun die Spanje in coronatijd uittrok voor het redden van de luchtvaartmaatschappij Plus Ultra. Zapatero wordt lidmaatschap van een criminele organisatie verweten. Ook wordt hij verdacht van beïnvloeding en valsheid in geschrifte. Daarnaast wordt dinsdag onderzoek gedaan bij onder meer zijn kantoor en zijn dochters bedrijf.
1 uur geledenDENDERMONDE (ANP/BELGA) - Twintig handlangers van Jos Leijdekkers, ook bekend als Bolle Jos, zijn schuldig bevonden aan de invoer van 11 ton cocaïne uit Sierra Leone. De Dendermondse strafrechter heeft hen dinsdag celstraffen van achttien maanden tot tien jaar opgelegd. Ook legde de rechter boetes van 4000 tot 80.000 euro op. Een aantal drugscriminelen kreeg daarnaast een havenverbod.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zal dinsdag tot en met donderdag oefenen met zijn nucleaire arsenaal, meldt het ministerie van Defensie van dat land op Telegram. Aan de oefening zullen meer dan 64.000 militairen deelnemen. Tijdens de oefening zullen onder meer testlanceringen worden gedaan met ballistische en kruisraketten.
4 uur geleden