Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congrespolitie geeft noodverklaring af vanwege truckerskonvooien

Congrespolitie geeft noodverklaring af vanwege truckerskonvooien

WASHINGTON (ANP) - De politie van het Amerikaanse Capitool heeft zondag een noodverklaring afgegeven vanwege konvooien vrachtwagenchauffeurs die zich rond Washington hebben verzameld uit protest tegen coronamaatregelen. De politie vreest dat demonstranten bruggen, snelwegen en andere wegen in de regio en de hoofdstad kunnen blokkeren.

Het protest is zondag begonnen en bestond uit truckers die twee luidruchtige rondjes over een van de snelwegen aflegden. Ze reden op de middelste baan, net onder de snelheidslimiet en toeterden naar supporters die op viaducten stonden. Naar verwachting volgen de komende dagen nog meer acties.

Ambtenaren zijn vooral bezorgd over wat de konvooien maandag doen, zegt een veiligheidsfunctionaris van het Congres. De noodverklaring stelt de politie in staat hulp te vragen van de Nationale Garde en hotelrekeningen en eten te betalen voor agenten zodat ze in de buurt van het Capitool kunnen blijven.

In Canada waren eind januari en afgelopen maand ook zogenoemde vrijheidskonvooien van truckers die demonstreerden tegen coronamaatregelen. Wegen in de hoofdstad Ottawa werden dagenlang geblokkeerd, net als belangrijke grensovergangen met de VS. Het fenomeen van de vrijheidskonvooien waaide ook over naar andere landen, zoals Nederland, waar het in Den Haag tot een demonstratie kwam.

Meer uit Buitenland

Libanon weet niets van gesprek met Israëlische leiders

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering is niet op de hoogte van een gepland contact tussen Israëlische en Libanese leiders, zegt een functionaris tegen persbureau AFP en nieuwszender Al Jazeera. De Amerikaanse president Donald Trump schreef op Truth Social dat zo'n gesprek deze donderdag nog plaats zou vinden, maar Libanon zegt daar niet over te zijn geïnformeerd.

31 minuten geleden
Aantal doden in Oekraïne door Russische aanvallen blijft oplopen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.

2 uur geleden
Trump: Israël en Libanon praten donderdag met elkaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

3 uur geleden
VS doden opvarenden bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

3 uur geleden
Russische raketten treffen Oekraïne: 12-jarig kind gedood

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.

4 uur geleden
VS verscherpen sancties tegen Iraanse oliesector

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.

6 uur geleden
VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

7 uur geleden