Congrespolitie geeft noodverklaring af vanwege truckerskonvooien
WASHINGTON (ANP) - De politie van het Amerikaanse Capitool heeft zondag een noodverklaring afgegeven vanwege konvooien vrachtwagenchauffeurs die zich rond Washington hebben verzameld uit protest tegen coronamaatregelen. De politie vreest dat demonstranten bruggen, snelwegen en andere wegen in de regio en de hoofdstad kunnen blokkeren.
Het protest is zondag begonnen en bestond uit truckers die twee luidruchtige rondjes over een van de snelwegen aflegden. Ze reden op de middelste baan, net onder de snelheidslimiet en toeterden naar supporters die op viaducten stonden. Naar verwachting volgen de komende dagen nog meer acties.
Ambtenaren zijn vooral bezorgd over wat de konvooien maandag doen, zegt een veiligheidsfunctionaris van het Congres. De noodverklaring stelt de politie in staat hulp te vragen van de Nationale Garde en hotelrekeningen en eten te betalen voor agenten zodat ze in de buurt van het Capitool kunnen blijven.
In Canada waren eind januari en afgelopen maand ook zogenoemde vrijheidskonvooien van truckers die demonstreerden tegen coronamaatregelen. Wegen in de hoofdstad Ottawa werden dagenlang geblokkeerd, net als belangrijke grensovergangen met de VS. Het fenomeen van de vrijheidskonvooien waaide ook over naar andere landen, zoals Nederland, waar het in Den Haag tot een demonstratie kwam.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
8 minuten geledenGENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.
28 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.
1 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
3 uur geledenGENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.
4 uur geleden