Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congreslid zwaar gestraft voor gewelddadige video met zwaard

Congreslid zwaar gestraft voor gewelddadige video met zwaard

WASHINGTON (ANP) - Het Republikeinse congreslid Paul Gosar is door het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zwaar gestraft voor een gewelddadige tekenfilm waarin hij Democraten met een zwaard aanvalt. Alle Democraten en twee Republikeinen stemden woensdag (223-207) voor een officiële afkeuring, een zware straf die slechts enkele keren eerder aan congresleden is uitgevaardigd.

De verontwaardiging ontstond nadat Gosar, een aanhanger van voormalig president Donald Trump en een van de meest extreemrechtse congresleden, op 8 november een video op Twitter postte. Het ging om een Japanse cartoon van zo'n 90 seconden waarin te zien was hoe Gosar en andere conservatieve Republikeinen met verschillende personages vochten. Een van de tegenstanders was de progressieve parlementariër Alexandria Ocasio-Cortez, die in de nek werd aangevallen met een zwaard. Daarna werd een personage dat op de Amerikaanse president Joe Biden leek aangevallen.

Voorzitter en topdemocraat Nany Pelosi reageerde direct al op Twitter door te zeggen dat "dreigementen met geweld tegen leden van het congres en de Amerikaanse president niet getolereerd worden". Zelf vond Gosar niet dat de video gewelddadig was. Hij zei meermaals dat het om een "symbolische cartoon" ging. "Het is niet het echte leven", verklaarde hij. De tweet is inmiddels verwijderd nadat Twitter de video als "haatdragend" bestempelde.

Het Huis van Afgevaardigden keurde de video woensdag in harde bewoordingen af, nadat Ocasio-Cortez eerder al in een betoog haar ongenoegen had geuit tegen Republikeinen die de video niet veroordeelden. "Dit gaat niet over mij of over Gosar, dit gaat over wat we nog willen accepteren", aldus Ocasio-Cortez, het jongste vrouwelijke congreslid ooit. "Waarom is het zo moeilijk om te zeggen dat dit fout is", vroeg zij zich hardop af.

Pelosi zei voorafgaand aan de stemming ook dat "dit gaat over intimidatie op het werk en geweld tegen vrouwen". Ze verweet Gosar dat hij nooit zijn excuses had aangeboden. "Het is een tekenfilm, werkelijk?", aldus Pelosi.

Gosar moest woensdag in een lagergelegen deel van het parlementsgebouw luisteren naar het debat over zijn video. De afkeuring is de zwaarste straf die het Huis uit kan vaardigen voordat iemand uit zijn ambt wordt gezet. De straf omhelst ook dat Gosar zijn commissielidmaatschappen op moet zeggen. Eerder dit jaar werd het Republikeinse parlementslid Marjorie Taylor Greene ook uit twee belangrijke parlementscommissies gestemd. Zij verspreidde geregeld complottheorieën en riep op tot het doden van medeparlementariërs.

Meer uit Buitenland

Activisten vast voor uithangen Palestijnse vlag aan Eiffeltoren

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.

58 minuten geleden
Rusland: Oekraïense drone neergestort bij kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.

1 uur geleden
Paus brengt eerste staatsbezoek aan Frankrijk in achttien jaar

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.

2 uur geleden
Hamas-functionaris meldt dood kopstuk na Israëlische aanval

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.

2 uur geleden
Rusland geeft ruim 500 lichamen aan Oekraïne terug

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.

3 uur geleden
Trump: nummer twee Islamitische Staat uitgeschakeld in Nigeria

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

5 uur geleden
Man overleden door haaienbeet voor Australische westkust

PERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.

5 uur geleden