Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congreslid zwaar gestraft voor gewelddadige video met zwaard

Congreslid zwaar gestraft voor gewelddadige video met zwaard

WASHINGTON (ANP) - Het Republikeinse congreslid Paul Gosar is door het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zwaar gestraft voor een gewelddadige tekenfilm waarin hij Democraten met een zwaard aanvalt. Alle Democraten en twee Republikeinen stemden woensdag (223-207) voor een officiële afkeuring, een zware straf die slechts enkele keren eerder aan congresleden is uitgevaardigd.

De verontwaardiging ontstond nadat Gosar, een aanhanger van voormalig president Donald Trump en een van de meest extreemrechtse congresleden, op 8 november een video op Twitter postte. Het ging om een Japanse cartoon van zo'n 90 seconden waarin te zien was hoe Gosar en andere conservatieve Republikeinen met verschillende personages vochten. Een van de tegenstanders was de progressieve parlementariër Alexandria Ocasio-Cortez, die in de nek werd aangevallen met een zwaard. Daarna werd een personage dat op de Amerikaanse president Joe Biden leek aangevallen.

Voorzitter en topdemocraat Nany Pelosi reageerde direct al op Twitter door te zeggen dat "dreigementen met geweld tegen leden van het congres en de Amerikaanse president niet getolereerd worden". Zelf vond Gosar niet dat de video gewelddadig was. Hij zei meermaals dat het om een "symbolische cartoon" ging. "Het is niet het echte leven", verklaarde hij. De tweet is inmiddels verwijderd nadat Twitter de video als "haatdragend" bestempelde.

Het Huis van Afgevaardigden keurde de video woensdag in harde bewoordingen af, nadat Ocasio-Cortez eerder al in een betoog haar ongenoegen had geuit tegen Republikeinen die de video niet veroordeelden. "Dit gaat niet over mij of over Gosar, dit gaat over wat we nog willen accepteren", aldus Ocasio-Cortez, het jongste vrouwelijke congreslid ooit. "Waarom is het zo moeilijk om te zeggen dat dit fout is", vroeg zij zich hardop af.

Pelosi zei voorafgaand aan de stemming ook dat "dit gaat over intimidatie op het werk en geweld tegen vrouwen". Ze verweet Gosar dat hij nooit zijn excuses had aangeboden. "Het is een tekenfilm, werkelijk?", aldus Pelosi.

Gosar moest woensdag in een lagergelegen deel van het parlementsgebouw luisteren naar het debat over zijn video. De afkeuring is de zwaarste straf die het Huis uit kan vaardigen voordat iemand uit zijn ambt wordt gezet. De straf omhelst ook dat Gosar zijn commissielidmaatschappen op moet zeggen. Eerder dit jaar werd het Republikeinse parlementslid Marjorie Taylor Greene ook uit twee belangrijke parlementscommissies gestemd. Zij verspreidde geregeld complottheorieën en riep op tot het doden van medeparlementariërs.

Meer uit Buitenland

Australië begonnen met dag van rouw voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.

4 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

4 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

7 uur geleden
Rutte: NAVO-landen gaan samen poolgebied verdedigen

DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.

9 uur geleden
Groenland-deal in wording is voor altijd, zegt Trump

DAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

9 uur geleden
Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

10 uur geleden
Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

11 uur geleden