Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congreslid zwaar gestraft voor gewelddadige video met zwaard

Congreslid zwaar gestraft voor gewelddadige video met zwaard

WASHINGTON (ANP) - Het Republikeinse congreslid Paul Gosar is door het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zwaar gestraft voor een gewelddadige tekenfilm waarin hij Democraten met een zwaard aanvalt. Alle Democraten en twee Republikeinen stemden woensdag (223-207) voor een officiële afkeuring, een zware straf die slechts enkele keren eerder aan congresleden is uitgevaardigd.

De verontwaardiging ontstond nadat Gosar, een aanhanger van voormalig president Donald Trump en een van de meest extreemrechtse congresleden, op 8 november een video op Twitter postte. Het ging om een Japanse cartoon van zo'n 90 seconden waarin te zien was hoe Gosar en andere conservatieve Republikeinen met verschillende personages vochten. Een van de tegenstanders was de progressieve parlementariër Alexandria Ocasio-Cortez, die in de nek werd aangevallen met een zwaard. Daarna werd een personage dat op de Amerikaanse president Joe Biden leek aangevallen.

Voorzitter en topdemocraat Nany Pelosi reageerde direct al op Twitter door te zeggen dat "dreigementen met geweld tegen leden van het congres en de Amerikaanse president niet getolereerd worden". Zelf vond Gosar niet dat de video gewelddadig was. Hij zei meermaals dat het om een "symbolische cartoon" ging. "Het is niet het echte leven", verklaarde hij. De tweet is inmiddels verwijderd nadat Twitter de video als "haatdragend" bestempelde.

Het Huis van Afgevaardigden keurde de video woensdag in harde bewoordingen af, nadat Ocasio-Cortez eerder al in een betoog haar ongenoegen had geuit tegen Republikeinen die de video niet veroordeelden. "Dit gaat niet over mij of over Gosar, dit gaat over wat we nog willen accepteren", aldus Ocasio-Cortez, het jongste vrouwelijke congreslid ooit. "Waarom is het zo moeilijk om te zeggen dat dit fout is", vroeg zij zich hardop af.

Pelosi zei voorafgaand aan de stemming ook dat "dit gaat over intimidatie op het werk en geweld tegen vrouwen". Ze verweet Gosar dat hij nooit zijn excuses had aangeboden. "Het is een tekenfilm, werkelijk?", aldus Pelosi.

Gosar moest woensdag in een lagergelegen deel van het parlementsgebouw luisteren naar het debat over zijn video. De afkeuring is de zwaarste straf die het Huis uit kan vaardigen voordat iemand uit zijn ambt wordt gezet. De straf omhelst ook dat Gosar zijn commissielidmaatschappen op moet zeggen. Eerder dit jaar werd het Republikeinse parlementslid Marjorie Taylor Greene ook uit twee belangrijke parlementscommissies gestemd. Zij verspreidde geregeld complottheorieën en riep op tot het doden van medeparlementariërs.

Meer uit Buitenland

Frankrijk 'verbaasd' over bericht Trump over weigeren vliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.

31 minuten geleden
Iran dreigt met aanvallen op grote Amerikaanse techbedrijven

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt Amerikaanse techbedrijven als Apple, Google en Meta aan te zullen vallen als er meer Iraanse leiders worden gedood. De krijgsmacht beweert dat de techbedrijven "de belangrijkste rol spelen bij het bedenken en volgen van doelwitten voor moordaanslagen".

32 minuten geleden
Merz komt terug op uitspraken over Syrische vluchtelingen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is teruggekomen op uitspraken die hij een dag eerder deed over Syrische vluchtelingen in zijn land. Op een persconferentie met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zei hij te verwachten dat in de komende drie jaar 80 procent van de vluchtelingen zal terugkeren naar Syrië, maar nuanceert die uitspraak nu.

1 uur geleden
Bron: VN-vredeshandhaver kwam om het leven door Israëlisch vuur

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Indonesische vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) die zondagavond om het leven kwam in het zuiden van het land, werd gedood door Israëlisch vuur. Dat meldt een VN-veiligheidsbron aan persbureau AFP.

1 uur geleden
Iran ontkent raketaanvallen op Turkije en biedt onderzoek aan

ANKARA (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft tegengesproken dat zijn land raketten afvuurt op Turkije. Bewindsman Abbas Araghchi bood in een telefoongesprek met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan aan incidenten gezamenlijk te onderzoeken.

3 uur geleden
Britse koning Charles eind april op staatsbezoek naar de VS

WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles gaat naar de Verenigde Staten voor een staatsbezoek. Buckingham Palace bevestigt dat het bezoek eind april plaatsvindt, melden Britse media, waaronder de BBC. Het bezoek staat in het teken van het 250-jarig bestaan van de onafhankelijkheid van de VS.

4 uur geleden
Bultrug bij Duitse kust toch weer gestrand

WISMAR (ANP/DPA) - De bultrug die voor de Duitse kust werd gespot, is toch weer gestrand. Maandag werd bericht dat de walvis zichzelf had bevrijd en naar open zee was gezwommen, maar nu melden de lokale autoriteiten dat het dier toch weer vastzit.

4 uur geleden