Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congreslid zwaar gestraft voor gewelddadige video met zwaard

Congreslid zwaar gestraft voor gewelddadige video met zwaard

WASHINGTON (ANP) - Het Republikeinse congreslid Paul Gosar is door het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zwaar gestraft voor een gewelddadige tekenfilm waarin hij Democraten met een zwaard aanvalt. Alle Democraten en twee Republikeinen stemden woensdag (223-207) voor een officiële afkeuring, een zware straf die slechts enkele keren eerder aan congresleden is uitgevaardigd.

De verontwaardiging ontstond nadat Gosar, een aanhanger van voormalig president Donald Trump en een van de meest extreemrechtse congresleden, op 8 november een video op Twitter postte. Het ging om een Japanse cartoon van zo'n 90 seconden waarin te zien was hoe Gosar en andere conservatieve Republikeinen met verschillende personages vochten. Een van de tegenstanders was de progressieve parlementariër Alexandria Ocasio-Cortez, die in de nek werd aangevallen met een zwaard. Daarna werd een personage dat op de Amerikaanse president Joe Biden leek aangevallen.

Voorzitter en topdemocraat Nany Pelosi reageerde direct al op Twitter door te zeggen dat "dreigementen met geweld tegen leden van het congres en de Amerikaanse president niet getolereerd worden". Zelf vond Gosar niet dat de video gewelddadig was. Hij zei meermaals dat het om een "symbolische cartoon" ging. "Het is niet het echte leven", verklaarde hij. De tweet is inmiddels verwijderd nadat Twitter de video als "haatdragend" bestempelde.

Het Huis van Afgevaardigden keurde de video woensdag in harde bewoordingen af, nadat Ocasio-Cortez eerder al in een betoog haar ongenoegen had geuit tegen Republikeinen die de video niet veroordeelden. "Dit gaat niet over mij of over Gosar, dit gaat over wat we nog willen accepteren", aldus Ocasio-Cortez, het jongste vrouwelijke congreslid ooit. "Waarom is het zo moeilijk om te zeggen dat dit fout is", vroeg zij zich hardop af.

Pelosi zei voorafgaand aan de stemming ook dat "dit gaat over intimidatie op het werk en geweld tegen vrouwen". Ze verweet Gosar dat hij nooit zijn excuses had aangeboden. "Het is een tekenfilm, werkelijk?", aldus Pelosi.

Gosar moest woensdag in een lagergelegen deel van het parlementsgebouw luisteren naar het debat over zijn video. De afkeuring is de zwaarste straf die het Huis uit kan vaardigen voordat iemand uit zijn ambt wordt gezet. De straf omhelst ook dat Gosar zijn commissielidmaatschappen op moet zeggen. Eerder dit jaar werd het Republikeinse parlementslid Marjorie Taylor Greene ook uit twee belangrijke parlementscommissies gestemd. Zij verspreidde geregeld complottheorieën en riep op tot het doden van medeparlementariërs.

Meer uit Buitenland

Stroomuitval in Italiaanse steden door extreme hitte

FLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.

6 uur geleden
Poetin en Macron hebben na jaren weer met elkaar gebeld

MOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.

8 uur geleden
Russische oud-onderminister Defensie veroordeeld voor corruptie

MOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.

8 uur geleden
Trump wint slag om belastingverlaging en hogere staatsschuld

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.

8 uur geleden
Rock Werchter neemt maatregelen voor verwachte hitte

WERCHTER (ANP) - Het Belgische festival Rock Werchter neemt maatregelen in verband met de verwachte hitte op woensdag. Het muziekfestival begint donderdag, maar de camping gaat al op woensdag open. Ook in België worden temperaturen ruim boven de 30 graden verwacht en daarom verloopt de check-in anders dan voorgaande jaren, laat het festival weten.

10 uur geleden
Trump zinspeelt op deportatie Tesla-baas Musk

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.

10 uur geleden
Recordaantal migranten steekt Kanaal over in eerste helft 2025

LONDEN (ANP/AFP) - Bijna 20.000 migranten zijn de afgelopen zes maanden in kleine bootjes het Kanaal overgestoken naar het Verenigd Koninkrijk. Dat is een record voor de eerste helft van een jaar.

10 uur geleden