Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congreslid stelt Trump voor als voorzitter Huis

Congreslid stelt Trump voor als voorzitter Huis

WASHINGTON (ANP) - Een Republikeins parlementslid uit Texas, Troy Nehls, gaat naar eigen zeggen deze week ex-president Donald Trump voordragen als nieuwe voorzitter van het Huis van Afgevaardigden. Nehls stemde dinsdag niet voor de afzetting van voorzitter Kevin McCarthy, maar hij is net als andere Republikeinen op zoek naar een opvolger voor McCarthy.

E is nog nooit in de geschiedenis van het Huis een voorzitter gekozen die niet zelf in het Huis van Afgevaardigden zat. Maar Amerikaanse media wijzen er op dat er geen regels zijn dat de voorzitter uit het Huis móet komen. Toch lijkt Nehls kandidaat Trump geen voorzitter te worden, onder meer omdat hij dat zelf niet wil. Zijn naam werd vorig jaar in de aanloop naar de verkiezingen voor het Congres ook al genoemd, maar toen zei Trump dat hij die functie niet wil hebben. "Het wordt vaak geopperd, maar nee, dat is niet iets dat ik echt wil(doen)", aldus Trump destijds.

De Republikeinse partij wil komende week dinsdag bepalen wie de kandidaat-voorzitter wordt. Dat gebeurt onder leiding van de ad-interim voorzitter van het Huis, Patrick McHenry die ook wilde dat McCarthy zou aanblijven. McCarthy gaat niet nog een keer naar de post dingen. Over de geselecteerde kandidaat zou dan woensdag in het Huis gestemd kunnen worden.

Privévertrekken

McHenry heeft als een van zijn eerste daden in zijn ad-interimfunctie de voormalige parlementsvoorzitter, de Democrate Nancy Pelosi, uit haar privévertrekken in het Capitool gezet. Ze moest die voor woensdag vrijmaken wat volgens Amerikaanse media vrijwel onmiddellijk is gebeurd. McHenry zei dat de vertrekken zullen worden gebruikt voor de voorzitter.

Een aantal volksvertegenwoordigers heeft privévertrekken in het Capitool. Zo hebben alle senatoren dat, maar onder de afgevaardigden in het Huis is het een privilege voor slechts enkelen. Pelosi trad begin dit jaar af als voorzitter van de Amerikaanse Tweede Kamer en als partijvoorzitter van de Democraten.

Meer uit Buitenland

Israëlische bron: Trump stemde in met aanval op Hamas in Qatar

TEL AVIV/DOHA (ANP) - Israël had toestemming van de Amerikaanse president Donald Trump om Hamas in Qatar aan te vallen, zegt een hoge Israëlische regeringsbron volgens Israëlische media. De Verenigde Staten zijn de grote beschermheer en wapenleverancier van Israël en hebben daardoor vaak een belangrijke stem.

3 minuten geleden
Prins Laurent erkent kind met zangeres Wendy Van Wanten

BRUSSEL (ANP) - De Belgische prins Laurent heeft erkend dat hij een zoon heeft met Iris Vandenkerckhove, beter bekend als zangeres Wendy Van Wanten. Dat meldde de broer van koning Filip dinsdag aan het Belgische persbureau Belga.

36 minuten geleden
Israël bevestigt aanval op Hamasleiders na explosies in Doha

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een gerichte aanval uitgevoerd op Hamasleiders in Golfstaat Qatar. Dat meldt een Israëlische functionaris aan persbureau Reuters. In hoofdstad Doha zijn explosies gehoord.

1 uur geleden
Hamas eist dodelijke aanslag in Jeruzalem op

JERUZALEM (ANP) - De gewapende tak van Hamas heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor een dodelijke aanslag maandag in Jeruzalem. Door de schietpartij vielen zeker zes doden en raakten meerdere personen zwaargewond.

1 uur geleden
Spanje weert Israëlische ministers en ziet ruzie verder oplopen

MADRID (ANP) - Spanje ruziet verder met Israël en weert twee ultrarechtse Israëlische ministers. Het Spaanse inreisverbod voor de omstreden Itamar Ben-Gvir en Bezalel Smotrich volgt op een dag van strafmaatregelen en harde woorden over en weer.

1 uur geleden
Polen sluit grens met Belarus om militaire oefening met Rusland

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen gaat donderdag om middernacht zijn grens met Belarus sluiten. Hiertoe is besloten wegens de gezamenlijke militaire oefeningen van Rusland en Belarus die in het buurland plaatsvinden, aldus premier Donald Tusk.

2 uur geleden
Varkenskoppen achtergelaten bij moskeeën in en rond Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - In de regio Parijs zijn minstens negen varkenskoppen achtergelaten bij moskeeën. Het is niet duidelijk wie ze daar heeft geplaatst en waarom. Varkensvlees wordt in de islam als onrein beschouwd.

2 uur geleden