Congres VS keurt verhoging schuldplafond goed tot begin december
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft dinsdag (lokale tijd) goedkeuring gegeven voor een verhoging van het schuldplafond van de overheid tot 3 december. Het voorstel werd met 219 tegen 206 stemmen goedgekeurd. Alle voorstemmers waren Democraten, alle tegenstemmers Republikeinen. Eerder deze maand had de Senaat deze noodmaatregel al goedgekeurd.
De Amerikaanse regering zat volgens minister van Financiën Janet Yellen dicht tegen de grens aan van het totale bedrag dat ze mag lenen. Als het plafond van 28,4 biljoen dollar, omgerekend 24,5 biljoen euro, niet zou worden opgehoogd, had het land volgens haar al voor 18 oktober niet meer aan alle financiële verplichtingen kunnen voldoen.
De tijdelijke verlenging van de schuldlimiet is slechts een kortetermijnoplossing. Later dit jaar dreigt een nieuwe fiscale crisis, omdat de federale regering dan alsnog geen geld meer zal hebben om aan de financiële verplichtingen te voldoen, tenzij het Congres voor die tijd opnieuw het schuldplafond verhoogt.
Meer uit Financieel
TOULOUSE (ANP) - De Franse campingboekingssite Secureholiday heeft te maken gehad met een cyberaanval, waarbij de gegevens van 41.577 Nederlanders zijn gelekt. Dat bevestigt topman Manuel Mirabel van moederbedrijf Ctoutvert in een reactie aan EenVandaag, dat eerder woensdag over de aanval schreef.
31 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML verwacht nog meer te profiteren van de forse investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) dan eerder voor mogelijk gehouden. Het Veldhovense concern kende een sterk tweede kwartaal en heeft zijn financiële verwachtingen voor heel dit jaar verder opgeschroefd.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De economische groei van China is in het tweede kwartaal vertraagd tot 4,3 procent op jaarbasis, zo bleek woensdag uit officiële cijfers. De groei bleef achter bij de verwachtingen van analisten, die voorspeld hadden dat het bruto binnenlands product (bbp) in het tweede kwartaal (april-juni) met 4,5 procent zou groeien ten opzichte van een jaar eerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen schatten de inflatie veel hoger in dan de daadwerkelijke inflatie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van onderzoek onder consumenten. De afgelopen jaren is de inflatie rond de 3 procent gebleven, terwijl de zogenoemde gevoelsinflatie ongeveer 8 procent blijft.
2 uur geledenKLAASWAAL (ANP) - De goudmarkt is in het tweede kwartaal van 2026 gestabiliseerd, meldt Goudwisselkantoor op basis van eigen transactiegegevens. De stabilisatie volgt op een periode waarin de goudprijs het hoogste niveau ooit bereikte door de onrust in de wereld. Inmiddels ligt de prijs van het edelmetaal, dat in onzekere tijden als een veilige haven wordt gezien, weer iets onder het niveau van begin dit jaar.
6 uur geledenKLAASWAAL (ANP) - De goudmarkt is in het tweede kwartaal van 2026 gestabiliseerd, meldt Goudwisselkantoor op basis van eigen transactiegegevens. De stabilisatie volgt op een periode waarin de goudprijs het hoogste niveau ooit bereikte door de onrust in de wereld. Inmiddels ligt de prijs van het edelmetaal, dat in onzekere tijden als een veilige haven wordt gezien, weer iets onder het niveau van begin dit jaar.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street vonden dinsdag de tijd weer rijp om in techaandelen te stappen, na de stevige koersdalingen maandag. De beurshandel kreeg steun van meevallende inflatiecijfers en sterke resultaten van onder meer bankconcern Goldman Sachs.
9 uur geleden