Congres VS gaat topmannen techbedrijven horen over misinformatie
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Congres gaat de topmannen van Facebook, Google en Twitter horen over de aanwezigheid van mis- en desinformatie op sociale mediaplatformen. Mark Zuckerberg (Facebook), Sundar Pichai (Google) en Jack Dorsey (Twitter) hebben toegezegd op 25 maart te getuigen voor twee commissies van het Congres.
"Of het nu gaat om onwaarheden over het Covid-19-vaccin of onterechte claims van verkiezingsfraude, deze online platforms hebben ervoor gezorgd dat verkeerde informatie zich verspreidde, waardoor nationale crises werden geïntensiveerd met echte, grimmige gevolgen voor de volksgezondheid en veiligheid", stellen de hoofden van de commissies in een verklaring over de hoorzitting.
Zuckerberg, Pichai en Dorsey hebben eerder al getuigd voor het Congres, toen concludeerde een commissie van het Huis van Afgevaardigden dat Facebook, Apple, Google en Amazon op grote schaal misbruik maken van hun dominante positie op de markt voor onlinediensten. Er werd onder meer voorgesteld het mogelijk te maken de techreuzen te verbieden om in bepaalde overlappende markten actief te zijn.
Grote social mediabedrijven liggen al langere tijd onder vuur vanwege politieke misinformatie en manipulatie, die volgens deskundigen met name in verkiezingstijd welig tiert op de platformen. Facebook maakte donderdag nog bekend meer te gaan doen om misinformatie over klimaatverandering aan banden te leggen. Zo zegt de techgigant samen te werken met experts van verschillende Amerikaanse universiteiten om "mythes over het klimaat" te ontkrachten. Ook zei topman Zuckerberg eerder dat Facebook "de temperatuur" op zijn platform "wil verlagen" door opruiende politieke berichten beter te weren.
Meer uit Buitenland
QINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.
2 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de ambitie uitgesproken dat Europa binnen een decennium in staat is bemande ruimtereizen uit te voeren. Dat deed hij tijdens een internationale ruimteconferentie in Parijs, waar hij Europa opriep die droom te helpen verwezenlijken. "Ons Europese ruimteprogramma blijft fragiel, we moeten ons daarom meer inspannen", aldus Macron in Parijs.
4 uur geledenQUITO (ANP/AFP/RTR) - De Ecuadoraanse oud-president Abdalá Bucaram is schuldig bevonden in een corruptiezaak rond de verkoop van coronatests en andere medische benodigdheden tijdens de coronapandemie. Hij en zijn zoon zijn allebei veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar en vier maanden.
4 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië heeft zo'n veertig luchtaanvallen uitgevoerd op Jemen, meldt het door Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Verschillende westelijke regio's zouden zijn aangevallen.
5 uur geleden