Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congres VS gaat topmannen techbedrijven horen over misinformatie

Congres VS gaat topmannen techbedrijven horen over misinformatie

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Congres gaat de topmannen van Facebook, Google en Twitter horen over de aanwezigheid van mis- en desinformatie op sociale mediaplatformen. Mark Zuckerberg (Facebook), Sundar Pichai (Google) en Jack Dorsey (Twitter) hebben toegezegd op 25 maart te getuigen voor twee commissies van het Congres.

"Of het nu gaat om onwaarheden over het Covid-19-vaccin of onterechte claims van verkiezingsfraude, deze online platforms hebben ervoor gezorgd dat verkeerde informatie zich verspreidde, waardoor nationale crises werden geïntensiveerd met echte, grimmige gevolgen voor de volksgezondheid en veiligheid", stellen de hoofden van de commissies in een verklaring over de hoorzitting.

Zuckerberg, Pichai en Dorsey hebben eerder al getuigd voor het Congres, toen concludeerde een commissie van het Huis van Afgevaardigden dat Facebook, Apple, Google en Amazon op grote schaal misbruik maken van hun dominante positie op de markt voor onlinediensten. Er werd onder meer voorgesteld het mogelijk te maken de techreuzen te verbieden om in bepaalde overlappende markten actief te zijn.

Grote social mediabedrijven liggen al langere tijd onder vuur vanwege politieke misinformatie en manipulatie, die volgens deskundigen met name in verkiezingstijd welig tiert op de platformen. Facebook maakte donderdag nog bekend meer te gaan doen om misinformatie over klimaatverandering aan banden te leggen. Zo zegt de techgigant samen te werken met experts van verschillende Amerikaanse universiteiten om "mythes over het klimaat" te ontkrachten. Ook zei topman Zuckerberg eerder dat Facebook "de temperatuur" op zijn platform "wil verlagen" door opruiende politieke berichten beter te weren.

Meer uit Buitenland

Bangladesh na verdrijving leider weer naar de stembus

DHAKA (ANP/RTR/AFP/DPA) - In Bangladesh staan donderdag lange rijen bij stembureaus bij de eerste landelijke verkiezingen sinds de opstand van 2024. De veiligheidsdiensten hebben meer dan 950.000 agenten en militairen ingezet om te waken over het goede verloop van de stembusgang.

46 minuten geleden
Rutte sust zorgen Oost-Europeanen dat blik NAVO noordwaarts gaat

BRUSSEL (ANP) - NAVO-landen in de buurt van Rusland hoeven niet te vrezen dat de versterkingen voor het Noordpoolgebied ten koste gaan van de verdediging van de oostflank, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "De NAVO is zo sterk dat we het allebei kunnen doen."

48 minuten geleden
Noodweer legt openbare leven Spaanse regio Catalonië lam

BARCELONA (ANP) - In de Spaanse regio Catalonië ligt het openbare leven stil door het noodweer dat het lagedrukgebied Nils brengt. Media melden windvlagen van meer dan 115 kilometer per uur en spreken over mogelijk het ergste noodweer in de afgelopen twintig jaar. Even ten noorden van Barcelona zijn windsnelheden van 140 kilometer per uur gemeten.

56 minuten geleden
VK levert half miljard euro voor luchtverdediging voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het VK levert nieuwe luchtverdedigingsraketten en -systemen aan Oekraïne, met een waarde van meer dan 500 miljoen pond (ruim 574 miljoen euro). Dat heeft de Britse minister John Healey in Brussel aangekondigd. Het VK doet dat om Oekraïne te beschermen tegen Poetins "brute aanvallen op energiecentrales en woningen", zei Healey.

1 uur geleden
Oekraïne meldt grote aanval, stroomuitval in Kyiv en Odesa

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft opnieuw melding gemaakt van een grote Russische aanval. De luchtmacht meldt dat 's nachts 24 ballistische raketten, een kruisraket en 219 drones zijn afgevuurd. Steden als Kyiv en Odesa zouden tot de hoofddoelen hebben behoord.

1 uur geleden
Zweden schaft extra wapens aan voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Zweden gaat een nieuw wapenpakket voor Oekraïne financieren. Dat heeft de Zweedse minister Pål Jonson (Defensie) donderdag in Brussel aangekondigd. Het gaat om een derde pakket van Zweden voor het zogeheten PURL-inkoopprogramma van de NAVO.

1 uur geleden
Nederlandse verkenningsdrone-missie halfjaar langer in Roemenië

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse militairen die met hun Reaper-verkenningsdrones aan de NAVO-oostflank patrouilleren, blijven langer in Roemenië. De missie wordt tot eind september verlengd, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans.

2 uur geleden