Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congres stemt veto van Trump over defensiebegroting weg

Congres stemt veto van Trump over defensiebegroting weg

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse Congres heeft een veto van president Donald Trump over de defensiebegroting weggestemd. Vrijdag verwierp de Senaat het veto van de president, nadat het Huis van Afgevaardigden dat eerder deze week al had gedaan. Het is de eerste keer dat het Congres een veto van Trump ongedaan maakt.

De vereiste meerderheid van twee derde van de stemmen werd vrijdag ruim gehaald in de door de Republikeinen gedomineerde Senaat. Dat leverde hun de woede op van Trump, die zijn partijgenoten "zwak en vermoeid" leiderschap verweet. Het gaat om een begroting van omgerekend 606 miljard euro, die eerder met een grote meerderheid in zowel het Huis van Afgevaardigden (lagerhuis) als de Senaat (hogerhuis) is aangenomen.

De president had onder meer bezwaar tegen het plan om militaire bases om te dopen. Ze zijn nu nog genoemd naar leiders van de zogenoemde Confederatie, de alliantie van staten die tijdens de Amerikaanse burgeroorlog vochten voor behoud van de slavernij. Trump wil ook niet dat de door hem gewenste terugtrekking van militairen uit bijvoorbeeld Afghanistan en Duitsland wordt beperkt.

Ook zou de wet volgens Trump moeten regelen dat bedrijven als Facebook en Twitter aansprakelijk gesteld kunnen worden voor de inhoud van wat ze publiceren, maar ook hier gingen de Amerikaanse parlementariërs niet in mee. De president noemde het op Twitter een gemiste kans. "Dit geeft onbeperkte macht aan de grote techbedrijven."

Meer uit Buitenland

Activisten projecteren Epstein-video op kasteel voor bezoek Trump

LONDEN (ANP) - Demonstranten projecteerden dinsdag beelden van Donald Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein op een kasteel in Engeland, waar de Amerikaanse president zal verblijven tijdens zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

2 uur geleden
Krant: Japan erkent voorlopig geen Palestijnse staat

TOKIO (ANP) - Japan zal voorlopig geen Palestijnse staat erkennen en premier Shigeru Ishiba zal deze maand een relevante vergadering van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties overslaan. Dat meldt de Japanse krant Asahi op basis van regeringsbronnen.

3 uur geleden
Frankrijk wil einde 'destructief' offensief Israël in Gaza-Stad

PARIJS (ANP) - Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de uitbreiding en intensivering van het Israëlische grond-, lucht- en zeeoffensief in Gaza-Stad krachtig veroordeeld. Het ministerie drong er in een verklaring bij Israël op aan te stoppen met zijn "destructieve campagne" in de stad, die het land zegt te willen innemen.

3 uur geleden
Spullen uit Downton Abbey geveild voor ruim 2 miljoen euro

LONDEN (ANP) - Voorwerpen uit de televisieserie Downton Abbey hebben dinsdag bij een veiling in Londen in totaal ruim 2 miljoen euro (1,7 miljoen pond) opgebracht. Dat is zes keer meer dan vooraf werd geschat, maakte veilinghuis Bonhams bekend.

4 uur geleden
Trump geland in VK voor tweede staatsbezoek

LONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Londen. Hij is daar voor zijn tweede staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

5 uur geleden
Spaanse koning ziet 'ondraaglijke humanitaire crisis' in Gaza

CAIRO (ANP) - Tijdens zijn bezoek aan Egypte heeft de Spaanse koning Felipe zich dinsdag uitgelaten over de nijpende humanitaire situatie in de door Israël belegerde Gazastrook. De 57-jarige vorst spreekt van "onbeschrijfelijk lijden" van de bevolking daar, en ziet dat alleen maar erger worden.

6 uur geleden
Nederland mag van VS voor 480 miljoen geavanceerde raketten kopen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van raketten aan Nederland goedgekeurd, meldt het Pentagon. Met de verkoop is een bedrag van zo'n 570 miljoen dollar (480 miljoen euro) gemoeid.

7 uur geleden