Congres neemt wet aan om migranten vast te zetten bij verdenking
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse parlement heeft een wet aangenomen die de autoriteiten verplicht om ongedocumenteerde migranten vast te houden die worden verdacht van strafbare feiten als diefstal of inbraak. Het gaat om de Laken Riley Act, vernoemd naar een 22-jarige studente die is vermoord door een Venezolaan die eerder was aangehouden voor winkeldiefstal.
"Criminele illegalen moeten worden vastgezet, uitgezet en nooit meer worden toegelaten in ons land", schreef voorzitter Mike Johnson van het Huis van Afgevaardigden op X. De wet is inmiddels goedgekeurd door het Huis en de Senaat, de twee huizen van het Congres, en moet nog worden ondertekend door president Donald Trump. Het is naar verwachting de eerste wet die hij zal goedkeuren in zijn tweede ambtsperiode.
De Republikeinen van Trump hebben een meerderheid in beide huizen van het Congres. De Laken Riley Act kreeg ook steun van sommige Democratische politici. Trump heeft al duidelijk gemaakt een hardere lijn op migratiegebied te willen dan zijn voorganger. Hij zegt de grootste massadeportatie van ongedocumenteerde migranten in de Amerikaanse geschiedenis te willen uitvoeren.
Niet alle Democraten steunen de wet. Critici zeggen dat de uitvoering erg duur is en de rechtsstaat ondermijnt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
7 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."
9 uur geleden