Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congres neemt wet aan om migranten vast te zetten bij verdenking

Congres neemt wet aan om migranten vast te zetten bij verdenking

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse parlement heeft een wet aangenomen die de autoriteiten verplicht om ongedocumenteerde migranten vast te houden die worden verdacht van strafbare feiten als diefstal of inbraak. Het gaat om de Laken Riley Act, vernoemd naar een 22-jarige studente die is vermoord door een Venezolaan die eerder was aangehouden voor winkeldiefstal.

"Criminele illegalen moeten worden vastgezet, uitgezet en nooit meer worden toegelaten in ons land", schreef voorzitter Mike Johnson van het Huis van Afgevaardigden op X. De wet is inmiddels goedgekeurd door het Huis en de Senaat, de twee huizen van het Congres, en moet nog worden ondertekend door president Donald Trump. Het is naar verwachting de eerste wet die hij zal goedkeuren in zijn tweede ambtsperiode.

De Republikeinen van Trump hebben een meerderheid in beide huizen van het Congres. De Laken Riley Act kreeg ook steun van sommige Democratische politici. Trump heeft al duidelijk gemaakt een hardere lijn op migratiegebied te willen dan zijn voorganger. Hij zegt de grootste massadeportatie van ongedocumenteerde migranten in de Amerikaanse geschiedenis te willen uitvoeren.

Niet alle Democraten steunen de wet. Critici zeggen dat de uitvoering erg duur is en de rechtsstaat ondermijnt.

Meer uit Buitenland

Bronnen: Syrische regering en SDF verlengen wapenstilstand

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische regering en de door Koerden geleide SDF hebben volgens ingewijden ingestemd met een verlenging van hun wapenstilstand. Deze maand braken gevechten tussen de twee partijen uit in het noorden van Syrië.

1 uur geleden
Doden en tientallen vermisten na aardverschuiving in Indonesië

JAKARTA (ANP/RTR) - Door een aardverschuiving in de Indonesische provincie West-Java zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. 82 personen worden vermist. Dat heeft de Indonesische rampenbestrijdingsdienst zaterdag gemeld. De aardverschuiving trof volgens lokale autoriteiten een dorp in de regio West-Bandung, een gebied waar de afgelopen dagen erg veel regen viel.

2 uur geleden
Oekraïne hekelt Russische aanvallen te midden van overleg

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft uitgehaald naar Rusland vanwege nieuwe luchtaanvallen te midden van onderhandelingen in Abu Dhabi. Oekraïense, Russische en Amerikaanse delegaties praten daar zaterdag voor de tweede dag op rij over het stoppen van de oorlog.

3 uur geleden
Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zonder verwarming

KYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.

5 uur geleden
Oekraïne: Rusland voert luchtaanvallen uit op Kyiv en Charkiv

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.

6 uur geleden
Iran waarschuwt: elke soort aanval geldt als totale oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.

6 uur geleden
Witte Huis verwerpt kritiek op Trumps uitspraken over NAVO

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.

11 uur geleden