Congres neemt wet aan om migranten vast te zetten bij verdenking
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse parlement heeft een wet aangenomen die de autoriteiten verplicht om ongedocumenteerde migranten vast te houden die worden verdacht van strafbare feiten als diefstal of inbraak. Het gaat om de Laken Riley Act, vernoemd naar een 22-jarige studente die is vermoord door een Venezolaan die eerder was aangehouden voor winkeldiefstal.
"Criminele illegalen moeten worden vastgezet, uitgezet en nooit meer worden toegelaten in ons land", schreef voorzitter Mike Johnson van het Huis van Afgevaardigden op X. De wet is inmiddels goedgekeurd door het Huis en de Senaat, de twee huizen van het Congres, en moet nog worden ondertekend door president Donald Trump. Het is naar verwachting de eerste wet die hij zal goedkeuren in zijn tweede ambtsperiode.
De Republikeinen van Trump hebben een meerderheid in beide huizen van het Congres. De Laken Riley Act kreeg ook steun van sommige Democratische politici. Trump heeft al duidelijk gemaakt een hardere lijn op migratiegebied te willen dan zijn voorganger. Hij zegt de grootste massadeportatie van ongedocumenteerde migranten in de Amerikaanse geschiedenis te willen uitvoeren.
Niet alle Democraten steunen de wet. Critici zeggen dat de uitvoering erg duur is en de rechtsstaat ondermijnt.
Meer uit Buitenland
SONGKHLA (ANP/AFP/RTR) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 87 doden gevallen door de overstromingen.
54 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
5 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
5 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
9 uur geleden