Congres neemt wet aan om migranten vast te zetten bij verdenking
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse parlement heeft een wet aangenomen die de autoriteiten verplicht om ongedocumenteerde migranten vast te houden die worden verdacht van strafbare feiten als diefstal of inbraak. Het gaat om de Laken Riley Act, vernoemd naar een 22-jarige studente die is vermoord door een Venezolaan die eerder was aangehouden voor winkeldiefstal.
"Criminele illegalen moeten worden vastgezet, uitgezet en nooit meer worden toegelaten in ons land", schreef voorzitter Mike Johnson van het Huis van Afgevaardigden op X. De wet is inmiddels goedgekeurd door het Huis en de Senaat, de twee huizen van het Congres, en moet nog worden ondertekend door president Donald Trump. Het is naar verwachting de eerste wet die hij zal goedkeuren in zijn tweede ambtsperiode.
De Republikeinen van Trump hebben een meerderheid in beide huizen van het Congres. De Laken Riley Act kreeg ook steun van sommige Democratische politici. Trump heeft al duidelijk gemaakt een hardere lijn op migratiegebied te willen dan zijn voorganger. Hij zegt de grootste massadeportatie van ongedocumenteerde migranten in de Amerikaanse geschiedenis te willen uitvoeren.
Niet alle Democraten steunen de wet. Critici zeggen dat de uitvoering erg duur is en de rechtsstaat ondermijnt.
Meer uit Buitenland
ANHOLT (ANP/DPA) - Het karkas van bultrug Timmy blijft waarschijnlijk langer dan voorzien op het Deense eiland Anholt. Het voor donderdag of vrijdag geplande transport is voor onbepaalde tijd uitgesteld, meldt de veerdienst.
2 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Het staakt-het-vuren waar Libanon en Israël afspraken over hebben gemaakt, zal binnen 24 uur ingaan nadat alle betrokken partijen goedkeuring hebben verleend, zegt de Libanese president Joseph Aoun. Hij lijkt daarmee te verwijzen naar Hezbollah. Die groepering moet volgens de overeenkomst meewerken, maar was zelf niet bij de onderhandelingen betrokken.
4 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider beschuldigt de vijanden van zijn land van een poging verdeeldheid te zaaien in Iran, nu ze volgens hem de oorlog hebben verloren. Mojtaba Khamenei riep zijn landgenoten op tot eenheid om dat "sinistere complot" te bestrijden.
31 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest wordt niet langer vervolgd voor zijn betrokkenheid bij het organiseren van een mars voor de lhbti-gemeenschap in 2025. Aanklagers maakten donderdag bekend dat ze de aanklachten intrekken.
35 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De opvangregeling voor Oekraïners die vanwege de oorlog naar EU-landen vluchten, wordt naar alle waarschijnlijkheid verlengd. Wel is de kans groot dat daar verdere beperkingen aan worden gekoppeld, zo werd donderdag duidelijk in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers van Binnenlandse Zaken de verlenging van de Richtlijn Tijdelijke Bescherming (RTB). Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) en diverse ministers spraken voor het begin van de vergadering hun steun uit voor verlenging, maar niet meer voor iedereen.
48 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Frans-Iraanse kunstenares Marjane Satrapi is op 56-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar omgeving donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP. Satrapi werd wereldwijd bekend met het stripboek Persepolis en de verfilming daarvan.
53 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Een Nepalese bergbeklimmer van wie aangenomen werd dat hij was overleden op Mount Everest, is na zes dagen toch weer opgedoken. Dawa Sherpa was in zijn eentje vrijwel helemaal teruggekropen naar het basiskamp. Op bevriezingsverschijnselen na lijkt hij het redelijk goed te maken.
1 uur geleden