Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congres Alternative für Deutschland met mondkapjes van start

Congres Alternative für Deutschland met mondkapjes van start

KALKAR (ANP/DPA) - De grootste oppositiepartij in Duitsland, de rechtse Alternative für Deutschland (AfD), is in Kalkar, vlakbij de Nederlandse grens bij Nijmegen, begonnen aan zijn tweedaagse partijcongres. De ongeveer zeshonderd deelnemers moeten mondkapjes dragen. De AfD heeft vergeefs bij de rechter aangeklopt om van deze verplichting af te komen. De gemeente Kalkar dreigt het congres af te breken als de partijleden zich niet aan de corona-instructies houden.

Het congres moet zich in het bijzonder werpen op wat de AfD nu eigenlijk met het pensioenstelsel wil en of de partij voor- of tegenstander is van een basisinkomen. Het wordt gehouden in het attractiepark Wunderland Kalkar, gevestigd op het terrein van een kerncentrale die nooit in gebruik werd genomen. Buiten betogen ongeveer vijfhonderd tegendemonstranten tegen wat zij zien als de extreemrechtse, racistische AfD. Een grote politiemacht is op de been gebracht.

Partijleider Tino Chrupalla opende het congres met een felle aanval op het coronabeleid van de regering van Angela Merkel. "Als we ons laten opsluiten door een virus, dan verliest de democratie", aldus de partijleider die waarschuwde dat er nog veel meer faillissementen aankomen door de beperkingen van de coronamaatregelen.

Contacten verzwegen

Zondag moet het congres ook een paar nieuwe kopstukken kiezen. Er moeten twee leden van het nationaal bestuur worden gekozen, omdat dit jaar een ex-penningmeester is opgestapt en een ander uit de partij gezet werd, toen bleek dat hij lidmaatschap of contacten met extreemrechtse clubs had verzwegen.

De AfD heeft nu 89 van de 709 zetels in de Duitse volksvertegenwoordiging. De 'Alternative' is in 2013 begonnen als eurosceptische en economisch rechts-liberale partij. De AfD heeft daarna tot twee keer toe (2015 en 2017) een ruk naar rechts gemaakt met steeds meer nadruk op de bestrijding van immigratie en het bevorderen van conservatieve en nationalistische denkbeelden. Volgens waarnemers is de partij daardoor intern diep verdeeld geraakt.

Een groot deel van de aanhang van de AfD kiest volgens Duitse media overigens niet voor de partij vanwege de standpunten, maar uit onvrede over de gevestigde partijen.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

41 minuten geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

47 minuten geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

1 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

2 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

7 uur geleden