Congo verklaart ebola nog niet overwonnen vanwege nieuwe gevallen
BENI (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo heeft het uitroepen van het einde van de ebola-epidemie uitgesteld, nu er weer sprake is van nieuwe gevallen. Sinds maandag zijn er weer twee nieuwe besmettingen bij gekomen, waardoor het aantal nieuwe besmettingen in een week op vijf staat.
De nieuwe zieken zijn een 43-jarige vrouw en een 28-jarige taxichauffeur die een eerdere patiënt met ebola naar het ziekenhuis heeft gebracht. Hoe de vrouw besmet is geraakt, is nog niet bekend.
In Congo is sinds augustus 2018 sprake van een epidemie. Zeker 2200 mensen zijn sindsdien overleden aan de ziekte. De nieuwste uitbraak is in de stad Beni, in het oosten van het land. Donderdag gingen mensen daar de straat op om te demonstreren tegen hoe de overheid de ziekte probeert tegen te gaan. De demonstranten willen dat tests worden uitgevoerd in betere laboratoria in Goma, de grootste stad in het oosten van het land, en in de hoofdstad Kinshasa. Nu worden alle tests in Beni zelf gedaan.
In het oosten van Congo zijn veel milities actief die strijden om de controle over de vele goud- en cobaltmijnen in dat deel van het land. Aanvallen van deze gewapende groeperingen op VN-kampen en gezondheidsmedewerkers maken het lastig voor de regering en de Wereldgezondheidsorganisatie om ebola goed te kunnen bestrijden. De milities vallen de gezondheidswerkers aan om onrust te creëren.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement laakt het gebruik van "economische intimidatie tegen Denemarken en andere EU-lidstaten" door de Amerikaanse president Donald Trump. Ook veroordeelt het de extra importtarieven die Trump oplegt aan EU-landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat staat in een gezamenlijke verklaring die het Europees Parlement woensdag heeft aangenomen.
18 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil "onmiddellijk onderhandelen" met Denemarken over de aankoop van Groenland. "Daar is niks mis mee", zei hij op het World Economic Forum in Davos.
32 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in Davos gezegd geen geweld te gebruiken om Groenland in te lijven. Hij wil het eiland, dat bij Denemarken hoort, bij de Verenigde Staten voegen en wilde eerder niet uitsluiten dat hij daarvoor militaire middelen zou inzetten.
36 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum gezegd dat Denemarken zich "ondankbaar" opstelt voor het feit dat de Amerikanen Groenland hebben beschermd tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hij noemde het "dom" dat de Amerikanen het eiland überhaupt hebben teruggegeven.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft woensdag geen ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in Davos. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie gezegd. Von der Leyen reist vanuit Straatsburg rechtstreeks naar Brussel "om zich te concentreren op de voorbereidingen voor de zeer belangrijke EU-top", zei de woordvoerder.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan heeft de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa weer opgestart, voor het eerst sinds de Fukushima-kernramp in 2011. Het gaat om de grootste kerncentrale ter wereld.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff reist donderdag naar Rusland voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin. Volgens hem hebben de Russen het initiatief genomen voor het gesprek. "En ik zie dat als een belangrijk statement van hun kant", zei Witkoff tegen CNBC.
3 uur geleden