Congo schakelt Egypte uit op Afrika Cup na strafschoppen
SAN PÉDRO (ANP) - Congo heeft in de achtste finale van de Afrika Cup voor een verrassing gezorgd door Egypte uit te schakelen. De ploeg van de Franse bondscoach Sébastien Desabre versloeg in Ivoorkust de recordkampioen na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 1-1.
Zowel Egypte als Congo had zich gekwalificeerd voor de knock-outfase na drie gelijke spelen in de groepsfase. Ook in het onderlinge duel stond er lang een gelijke stand op het bord. Meschack Elia zette Congo op voorsprong in de 37e minuut, waarna Mostafa Mohamed in de blessuretijd van de eerste helft een strafschop benutte. Het was zijn vierde treffer in vier wedstrijden op de Afrika Cup.
Egypte, dat nog altijd de geblesseerde sterspeler Mohamed Salah van Liverpool moest missen, moest in de eerste helft van de verlenging met 10 man door na een tweede gele kaart van Mahmoud Hamdi. Er werd niet meer gescoord, waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen.
Egypte verloor zijn laatste penaltyserie op de Afrika Cup in de finale van de laatste editie tegen Senegal en redde het opnieuw niet met strafschoppen. Mohamed miste dit keer wel zijn strafschop, net als de Congolees Arthur Masuaku. Egypte-keeper Mohamed Abou Gabal werd uiteindelijk de schlemiel door de negende penalty van Egypte te missen.
Congo speelt in de kwartfinale tegen Guinee, dat eerder op zondag Equatoriaal-Guinea met 1-0 versloeg.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - FC Twente is in de tweede voorronde van de Europa League uitgeschakeld door het Hongaarse Ferencváros. Nadat Twente een week geleden in Enschede met 2-1 had verloren, werd het donderdagavond in Boedapest 2-2.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de derde voorronde van de Conference League bereikt ten koste van het Servische FK Vojvodina. Donderdag werd het in de Johan Cruijff Arena 4-1, nadat de Amsterdammers een week eerder in Servië ook al met 4-1 hadden gewonnen. Vojvodina kwam op voorsprong via Đorđe Crnomarković. Voor Ajax maakte Davy Klaassen de gelijkmaker en scoorde Oscar Gloukh drie keer.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF heeft het voorstel van de FIFA om de commerciële rechten van het WK te verkopen afgewezen. Dat meldt de bond donderdagavond in een verklaring. Eerder op donderdag ging de Europese voetbalbond UEFA over tot een boycot van competities van de FIFA zolang de plannen op tafel liggen.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Arne Slot wordt niet de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal. Dat melden diverse media donderdagavond, waaronder ESPN en het AD. De 47-jarige trainer, die eind mei ontslagen werd bij Liverpool, zou de voorkeur hebben voor een club in een Europese topcompetitie.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - John Stones heeft voor twee jaar getekend bij Internazionale. De Engelse verdediger vertrekt bij Manchester City, waar hij een aflopend contract had.
7 uur geledenSKIVE (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert heeft donderdag na de eerste ook de tweede etappe in de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike maakt in Denemarken zijn rentree na een blessure waardoor hij de Tour de France miste.
9 uur geledenNYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft hard uitgehaald naar de FIFA in verband met de commercialiseringsplannen rond het WK voetbal. In de verklaring waarin de UEFA donderdag kenbaar heeft gemaakt de competities van de FIFA te boycotten, maakt de bond duidelijk dat het WK "niet te koop" is. Alle 55 UEFA-landen stemden donderdag tijdens een spoedberaad in met de boycot, zolang de plannen op tafel liggen.
10 uur geleden