Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congo schakelt Egypte uit op Afrika Cup na strafschoppen

Congo schakelt Egypte uit op Afrika Cup na strafschoppen

SAN PÉDRO (ANP) - Congo heeft in de achtste finale van de Afrika Cup voor een verrassing gezorgd door Egypte uit te schakelen. De ploeg van de Franse bondscoach Sébastien Desabre versloeg in Ivoorkust de recordkampioen na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 1-1.

Zowel Egypte als Congo had zich gekwalificeerd voor de knock-outfase na drie gelijke spelen in de groepsfase. Ook in het onderlinge duel stond er lang een gelijke stand op het bord. Meschack Elia zette Congo op voorsprong in de 37e minuut, waarna Mostafa Mohamed in de blessuretijd van de eerste helft een strafschop benutte. Het was zijn vierde treffer in vier wedstrijden op de Afrika Cup.

Egypte, dat nog altijd de geblesseerde sterspeler Mohamed Salah van Liverpool moest missen, moest in de eerste helft van de verlenging met 10 man door na een tweede gele kaart van Mahmoud Hamdi. Er werd niet meer gescoord, waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen.

Egypte verloor zijn laatste penaltyserie op de Afrika Cup in de finale van de laatste editie tegen Senegal en redde het opnieuw niet met strafschoppen. Mohamed miste dit keer wel zijn strafschop, net als de Congolees Arthur Masuaku. Egypte-keeper Mohamed Abou Gabal werd uiteindelijk de schlemiel door de negende penalty van Egypte te missen.

Congo speelt in de kwartfinale tegen Guinee, dat eerder op zondag Equatoriaal-Guinea met 1-0 versloeg.

Meer uit Voetbal

Wereldkampioen Spanje begint Nations League met zege op Engeland

LONDEN (ANP) - Wereldkampioen Spanje is de Nations League begonnen met een overwinning op Engeland. In het Londense Wembley was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in een vermakelijke wedstrijd met 3-2 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen WK. De Spanjaarden maakten na rust een 2-1-achterstand goed.

5 uur geleden
Xavi heeft tegen Servië beschikking over alle 24 internationals

BELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.

7 uur geleden
Heracles verstevigt koppositie eerste divisie na winst op Vitesse

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.

9 uur geleden
Georgië ontslaat bondscoach Sagnol na nederlaag in Nations League

TBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.

9 uur geleden
Voorzitter Manchester City: we kunnen onze onschuld bewijzen

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is ervan overtuigd te kunnen bewijzen dat de voetbalclub zich aan de financiële regels heeft gehouden en dus onschuldig is. Dat schrijft voorzitter Khaldoon Al Mubarak zaterdag in een open brief op de clubsite. De New York Times meldde vrijdag dat City schuldig is bevonden aan 114 van de 115 aanklachten voor het overtreden van de financiële regels van de Premier League.

9 uur geleden
Voetbalsters PSV winnen weer in Eredivisie na twee nederlagen

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben na twee nederlagen op rij weer gewonnen in de Eredivisie. Thuis versloeg de landskampioen De Graafschap met 4-0. PSV staat nog altijd vierde met nu 10 punten uit zes duels. FC Twente staat eerste met 15 punten uit vijf wedstrijden.

11 uur geleden
Ieren spelen zondag gewoon tegen Israël, speler trekt zich terug

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal zal zondag 'gewoon' aantreden tegen Israël in de Nations League. Dat maakte de Ierse voetbalbond zaterdag bekend tijdens een uitgestelde persconferentie in Hongarije, waar de Israëlische thuiswedstrijd wordt gespeeld. Er was twijfel ontstaan over het al dan niet plaatsvinden van de in Ierland zeer omstreden wedstrijd, zowel de persconferentie als de training werd zaterdag uitgesteld.

11 uur geleden