Congo schakelt Egypte uit op Afrika Cup na strafschoppen
SAN PÉDRO (ANP) - Congo heeft in de achtste finale van de Afrika Cup voor een verrassing gezorgd door Egypte uit te schakelen. De ploeg van de Franse bondscoach Sébastien Desabre versloeg in Ivoorkust de recordkampioen na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 1-1.
Zowel Egypte als Congo had zich gekwalificeerd voor de knock-outfase na drie gelijke spelen in de groepsfase. Ook in het onderlinge duel stond er lang een gelijke stand op het bord. Meschack Elia zette Congo op voorsprong in de 37e minuut, waarna Mostafa Mohamed in de blessuretijd van de eerste helft een strafschop benutte. Het was zijn vierde treffer in vier wedstrijden op de Afrika Cup.
Egypte, dat nog altijd de geblesseerde sterspeler Mohamed Salah van Liverpool moest missen, moest in de eerste helft van de verlenging met 10 man door na een tweede gele kaart van Mahmoud Hamdi. Er werd niet meer gescoord, waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen.
Egypte verloor zijn laatste penaltyserie op de Afrika Cup in de finale van de laatste editie tegen Senegal en redde het opnieuw niet met strafschoppen. Mohamed miste dit keer wel zijn strafschop, net als de Congolees Arthur Masuaku. Egypte-keeper Mohamed Abou Gabal werd uiteindelijk de schlemiel door de negende penalty van Egypte te missen.
Congo speelt in de kwartfinale tegen Guinee, dat eerder op zondag Equatoriaal-Guinea met 1-0 versloeg.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft een klacht ingediend bij de Europese voetbalbond UEFA vanwege een spandoek van de aanhang van Paris Saint-Germain. Dat bevestigt een woordvoerder van de Catalaanse club woensdag aan persbureau Reuters.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De websites van voetbalbond KNVB zijn offline gehaald. Dit is uit voorzorg gebeurd na waarschuwingen over kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP, meldt de woordvoerder. Ook websites als Voetbal.nl en OnsOranje.nl zijn niet bereikbaar.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain is Khvicha Kvaratskhelia maanden kwijt. De 25-jarige aanvaller heeft een scheur in de voorste kruisband van zijn rechterknie opgelopen tijdens het gewonnen Champions League-duel van dinsdagavond tegen FC Barcelona (4-2).
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA spreekt opnieuw van "een doelbewuste poging om het gezag van FIFA en haar voorzitter te ondermijnen". De bond reageert daarmee op een rectificatie van de Engelse krant The Times naar aanleiding van berichtgeving van vorige week over het salaris van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De krant meldde dat de Zwitser een tweede salaris zou hebben ontvangen van de Amerikaanse entiteit die door de FIFA was opgericht voor de organisatie van het WK van afgelopen zomer. Die betaling zou niet in het financiële verslag van de voetbalbond staan.
6 uur geledenPORTO (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz is "trots" op zijn ploeg na de 1-0-overwinning tegen FC Porto in de Champions League. Dat zei de trainer na afloop van het duel in Portugal tegen Ziggo Sport. "Ik vond dat we goed speelden", aldus Bosz. Het was de eerste overwinning dit Champions League-seizoen voor de kampioen van Nederland.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de Champions League gewonnen van FC Barcelona. In Parijs werd het 4-2 voor de winnaars van de afgelopen twee edities van het Europese clubtoernooi. Het was voor Barcelona de eerste nederlaag van het seizoen.
19 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met een doelpunt en een assist een belangrijke bijdrage geleverd aan de 4-0-thuisoverwinning van zijn club AS Roma tegen Slovan Bratislava in de Champions League. De Oranje-international was ook nog bij een derde doelpunt betrokken. Met nog een half uur te spelen werd hij gewisseld.
19 uur geleden