Congo schakelt Egypte uit op Afrika Cup na strafschoppen
SAN PÉDRO (ANP) - Congo heeft in de achtste finale van de Afrika Cup voor een verrassing gezorgd door Egypte uit te schakelen. De ploeg van de Franse bondscoach Sébastien Desabre versloeg in Ivoorkust de recordkampioen na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 1-1.
Zowel Egypte als Congo had zich gekwalificeerd voor de knock-outfase na drie gelijke spelen in de groepsfase. Ook in het onderlinge duel stond er lang een gelijke stand op het bord. Meschack Elia zette Congo op voorsprong in de 37e minuut, waarna Mostafa Mohamed in de blessuretijd van de eerste helft een strafschop benutte. Het was zijn vierde treffer in vier wedstrijden op de Afrika Cup.
Egypte, dat nog altijd de geblesseerde sterspeler Mohamed Salah van Liverpool moest missen, moest in de eerste helft van de verlenging met 10 man door na een tweede gele kaart van Mahmoud Hamdi. Er werd niet meer gescoord, waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen.
Egypte verloor zijn laatste penaltyserie op de Afrika Cup in de finale van de laatste editie tegen Senegal en redde het opnieuw niet met strafschoppen. Mohamed miste dit keer wel zijn strafschop, net als de Congolees Arthur Masuaku. Egypte-keeper Mohamed Abou Gabal werd uiteindelijk de schlemiel door de negende penalty van Egypte te missen.
Congo speelt in de kwartfinale tegen Guinee, dat eerder op zondag Equatoriaal-Guinea met 1-0 versloeg.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
24 minuten geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
2 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
14 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
17 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
17 uur geleden