Congo meldt sinds lange tijd nieuwe ebola-dode
KINSHASA (ANP/AFP/RTR) - Terwijl het coronavirus in de hele wereld om zich heen grijpt, is in Congo een man overleden aan ebola. Dat meldden de lokale autoriteiten vrijdag. De ebola-uitbraak leek net te zijn teruggedrongen, aangezien de laatste besmetting op 17 februari werd gemeld.
Ebola wordt verspreid via lichaamssappen en veroorzaakt koorts, bloedingen en diarree. Ook moeten slachtoffers vaak braken. De ziekte kostte sinds 2018 aan zeker 2200 Congolezen het leven. Wereldwijd gaat het in totaal om ruim 11.000 dodelijke slachtoffers.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bevestigde de nieuwe ebola-dode vrijdag. "Helaas betekent dit dat de regering van Congo niet in staat is om, zoals gehoopt, een einde te maken aan deze uitbraak", zei WHO-topman Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Het nieuwe geval betekent overigens niet per se dat een nieuwe grote ebola-uitbraak aanstaande is.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP/RTR) - Twee mensen zijn in de Verenigde Staten om het leven gekomen nadat orkaan Isaias in de nacht van vrijdag op zaterdag aan land is gekomen. Ongeveer 800.000 inwoners van Florida, Alabama en Georgia zaten zonder stroom. Inmiddels is Isaias afgezwakt, maar zorgt naar verwachting nog tot ver landinwaarts voor windvlagen.
5 minuten geledenNASHVILLE (ANP) - Christa Pike is uit het ziekenhuis ontslagen, anderhalve week na de mislukte executiepoging in de Amerikaanse staat Tennessee. Dat melden het lokale tv-station WVLT en andere Amerikaanse media. Ze is teruggebracht naar de gevangenis waar ze al meer dan dertig jaar vastzit, laten haar advocaten weten.
57 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR/DPA) - De politie in India heeft in New Delhi duizenden demonstranten opgepakt. De hoofdstad werd eerder op de dag zo goed als afgesloten in de aanloop naar een jongerenprotest.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse leider Mahmoud Abbas heeft de parlementsverkiezingen van komende maand officieel geannuleerd. Het is nu de bedoeling dat zowel de presidents- als parlementsverkiezingen gaan plaatsvinden in september volgend jaar, schrijft persbureau WAFA.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije verbiedt vanaf 1 november het gebruik van sociale media door kinderen tot 15 jaar. Daarmee voegt het zich bij een groeiend aantal landen met wetgeving om kinderen te beschermen tegen de schadelijke effecten van onlineplatforms.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU stelt voor om 140 miljard af te halen van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Als tijdelijk voorzitter van de EU heeft Ierland de taak om een zogeheten onderhandelingsbox over de begroting te presenteren. Deze zal volgende week worden besproken op een top met EU-leiders.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten klinkt kritiek op het plan van president Donald Trump om diesel uit Rusland te importeren. Dat kan Rusland geld opleveren om oorlog te voeren tegen Oekraïne, vinden critici.
7 uur geleden