Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congo meldt sinds lange tijd nieuwe ebola-dode

Congo meldt sinds lange tijd nieuwe ebola-dode

KINSHASA (ANP/AFP/RTR) - Terwijl het coronavirus in de hele wereld om zich heen grijpt, is in Congo een man overleden aan ebola. Dat meldden de lokale autoriteiten vrijdag. De ebola-uitbraak leek net te zijn teruggedrongen, aangezien de laatste besmetting op 17 februari werd gemeld.

Ebola wordt verspreid via lichaamssappen en veroorzaakt koorts, bloedingen en diarree. Ook moeten slachtoffers vaak braken. De ziekte kostte sinds 2018 aan zeker 2200 Congolezen het leven. Wereldwijd gaat het in totaal om ruim 11.000 dodelijke slachtoffers.

De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bevestigde de nieuwe ebola-dode vrijdag. "Helaas betekent dit dat de regering van Congo niet in staat is om, zoals gehoopt, een einde te maken aan deze uitbraak", zei WHO-topman Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Het nieuwe geval betekent overigens niet per se dat een nieuwe grote ebola-uitbraak aanstaande is.

Meer uit Buitenland

Spanje en Frankrijk krijgen blusvliegtuigen van EU om bosbranden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geregeld dat er meerdere blusvliegtuigen naar Frankrijk en Spanje worden gestuurd om te helpen bij de bosbranden, laat een woordvoerder vrijdag weten. Naar Frankrijk zijn drie vliegtuigen en twee helikopters gestuurd. Spanje krijgt vier blusvliegtuigen.

10 minuten geleden
Merz kondigt kabinetswijzigingen aan in nasleep draagmoeder-rel

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft een aantal wijzigingen in zijn kabinet doorgevoerd, die voortkomen uit het opstappen van Jens Spahn als voorzitter van de regeringspartij CDU. Daardoor is een aantal mensen doorgeschoven. Hun posities moesten ook weer worden gevuld. Merz kondigde bovendien voor de komende dagen nog meer veranderingen aan in de samenstelling van het kabinet.

40 minuten geleden
Sánchez noemt bosbranden dramatisch en vraagt om blusvliegtuigen

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez noemt de bosbranden in het land een "dramatische situatie". Hij zegt dat de overheid alle mogelijke middelen inzet om ze te bestrijden. Daarnaast vroeg hij de EU om vier blusvliegtuigen, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

1 uur geleden
Roemenië haalt voor het eerst drone neer in luchtruim

BOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië heeft voor het eerst een drone neergehaald die het luchtruim was binnengevlogen. President Nicușor Dan schrijft op X dat een F-16-piloot het onbemande toestel vrijdagochtend uit de lucht heeft geschoten.

2 uur geleden
Evacuaties via zee bij grote natuurbrand in de buurt van Bordeaux

LÈGE-CAP-FERRET (ANP/AFP) - Vanaf het schiereiland bij de Franse plaats Lège-Cap-Ferret worden mensen per boot geëvacueerd, meldt het lokale bestuur. Dit vanwege een grote natuurbrand die woedt ten westen van Bordeaux, in de regio Gironde.

3 uur geleden
Oekraïense drones treffen regio rond Sint-Petersburg

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïense drones hebben een magazijn nabij Sint-Petersburg geraakt, waarna er brand uitbrak, zo melden lokale media. De gouverneur van de omliggende regio Leningrad, Aleksandr Drozdenko, liet eerder weten dat zeker vijftig Oekraïense drones de stad hadden bereikt.

4 uur geleden
Tientallen gewonden door Russische aanval op Zaporizja

ZAPORIZJA (ANP/DPA) - Bij een Russisch bombardement op de Zuid-Oekraïense stad Zaporizja is zeker één dode gevallen en zijn zeker 34 mensen gewond geraakt. Onder de gewonden zijn zes minderjarigen en een baby van 3 maanden oud, zo hebben autoriteiten bekendgemaakt.

6 uur geleden