Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congo meldt sinds lange tijd nieuwe ebola-dode

Congo meldt sinds lange tijd nieuwe ebola-dode

KINSHASA (ANP/AFP/RTR) - Terwijl het coronavirus in de hele wereld om zich heen grijpt, is in Congo een man overleden aan ebola. Dat meldden de lokale autoriteiten vrijdag. De ebola-uitbraak leek net te zijn teruggedrongen, aangezien de laatste besmetting op 17 februari werd gemeld.

Ebola wordt verspreid via lichaamssappen en veroorzaakt koorts, bloedingen en diarree. Ook moeten slachtoffers vaak braken. De ziekte kostte sinds 2018 aan zeker 2200 Congolezen het leven. Wereldwijd gaat het in totaal om ruim 11.000 dodelijke slachtoffers.

De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bevestigde de nieuwe ebola-dode vrijdag. "Helaas betekent dit dat de regering van Congo niet in staat is om, zoals gehoopt, een einde te maken aan deze uitbraak", zei WHO-topman Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Het nieuwe geval betekent overigens niet per se dat een nieuwe grote ebola-uitbraak aanstaande is.

Meer uit Buitenland

Oproep om bloeddonaties voor gewonde agent Krakau

KRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.

15 minuten geleden
Doden in woning schutter Polen zijn ouders en zus

KRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.

55 minuten geleden
Ook koetsiers gewond bij schietpartij in Krakau

KRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.

1 uur geleden
Schade in Saudische hoofdstad gemeld na nieuwe aanvallen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.

2 uur geleden
Vrouw uit VS met 'leeg' kenteken krijgt 40.000 dollar aan boetes

NEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.

2 uur geleden
Tientallen gewonden door aardbeving in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 5.7 in het midden van Japan zijn zondag zeker 24 mensen gewond geraakt, melden lokale media. De beving veroorzaakte schade aan gebouwen en hinder voor het treinverkeer. Er zijn geen doden gemeld.

2 uur geleden
Paus roept jongeren in Uruguay op te trouwen en gezin te stichten

MONTEVIDEO (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft jongeren in Uruguay zaterdag opgeroepen te trouwen en kinderen te krijgen. "Durf de stap te zetten door te trouwen en een gezin te stichten. Wees niet bang voor 'voor altijd'!", zei hij tijdens een gebedswake in het Centenario-stadion in hoofdstad Montevideo.

5 uur geleden