Congo hoopt op terugkeer verdwenen erfgoed
KINSHASA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft vanaf zaterdag officieel een nieuwe museum voor het nationaal erfgoed. Het vervangt oude onderkomens waar tal van objecten onder slechte condities waren ondergebracht. Met de modernisering hoopt Congo dat de collectie kan worden uitgebreid met objecten die in de koloniale tijd uit het land zijn geroofd.
De verzameling van het nieuwe museum in de hoofdstad Kinshasa bevat duizenden voorwerpen die het leven en de cultuur uitbeelden. De bouw is met financiële hulp uit Zuid-Korea tot stand gekomen en zou ongeveer 22 miljoen dollar hebben gekost, meldt de BBC.
Westerse landen zijn vaak terughoudend met het repatriëren van items vanwege zorgen over de kwaliteit van de huisvesting, maar ook vanwege politieke instabiliteit.
Joseph Kabila, de voormalige leider van Congo, heeft eerder gezegd dat hij graag ziet dat Congolees erfgoed terugkeert uit België, de voormalige kolonisator. De blik is met name gericht op het Koninklijk Museum voor Midden-Afrika in Tervuren (bij Brussel), dat vorig jaar heropende na een jarenlange renovatie.
Meer uit Buitenland
NASHVILLE (ANP) - De ter dood veroordeelde Christa Pike is bij bewustzijn en aanspreekbaar nadat haar executie vorige week was mislukt. Dat laten haar advocaten weten aan ABC News. Pike zou op 30 september met injecties worden geëxecuteerd in de Amerikaanse staat Tennessee, maar dat ging mis. Sindsdien was ze buiten bewustzijn en lag ze aan een beademingsmachine.
1 uur geledenSOTSJI (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten hebben een grote brand als gevolg van een aanval gemeld op een olietanker ongeveer 30 kilometer ten zuidoosten van de badplaats en haven Sotsji, aan de Zwarte Zee. Het onder Liberiaanse vlag varende schip Aframax Rio is door "een onbemand vaartuig" aangevallen en in brand gevlogen.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - De Republikeinse gouverneur van de staat Texas, Greg Abbott, slaat woensdag een politieke bijeenkomst met president Donald Trump over. Daarmee kiest hij ervoor om niet samen met de meest prominente Republikein van het land te verschijnen. De komende verkiezingen in Texas worden spannend. Abbott hoopt herkozen te worden, maar heeft te maken met een sterke Democratische uitdager.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten vervolgen een agent voor een incident waarbij een scholier gewond raakte. De politieman zou vorige week van dichtbij een traangasgranaat op de jongen hebben afgevuurd tijdens de scholierenprotesten.
5 uur geledenTEHERAN/WASHINGTON (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft de Franse ambassadeur in Teheran, Pierre Cochard, om opheldering gevraagd over het optreden van de oproerpolitie tegen demonstrerende middelbare scholieren.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische Nationale Veiligheidsraad (NSC) heeft gewaarschuwd voor aanslagen op Israëliërs en Joden over de hele wereld komende woensdag. Het is dan drie jaar sinds de Hamas-aanslagen van 7 oktober op Israël. "Terroristische organisaties, aangevoerd door Iran en zijn bondgenoten, Hamas en wereldwijde jihadistische groeperingen, zien de datum als een belangrijke mijlpaal", aldus de raad.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft in het parlement gezegd dat de lessen op middelbare scholen deze week worden geschrapt om tijd te maken voor intern overleg in de onderwijsinstellingen. Hij sprak van "een periode voor interne democratie" waar de minister van Onderwijs Édouard Geffray tijd voor wil.
7 uur geleden