Congo hoopt op terugkeer verdwenen erfgoed
KINSHASA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft vanaf zaterdag officieel een nieuwe museum voor het nationaal erfgoed. Het vervangt oude onderkomens waar tal van objecten onder slechte condities waren ondergebracht. Met de modernisering hoopt Congo dat de collectie kan worden uitgebreid met objecten die in de koloniale tijd uit het land zijn geroofd.
De verzameling van het nieuwe museum in de hoofdstad Kinshasa bevat duizenden voorwerpen die het leven en de cultuur uitbeelden. De bouw is met financiële hulp uit Zuid-Korea tot stand gekomen en zou ongeveer 22 miljoen dollar hebben gekost, meldt de BBC.
Westerse landen zijn vaak terughoudend met het repatriëren van items vanwege zorgen over de kwaliteit van de huisvesting, maar ook vanwege politieke instabiliteit.
Joseph Kabila, de voormalige leider van Congo, heeft eerder gezegd dat hij graag ziet dat Congolees erfgoed terugkeert uit België, de voormalige kolonisator. De blik is met name gericht op het Koninklijk Museum voor Midden-Afrika in Tervuren (bij Brussel), dat vorig jaar heropende na een jarenlange renovatie.
Meer uit Buitenland
ALAMATA (ANP/AFP) - Pro-regeringstroepen in Ethiopië claimen dat ze de strategisch gelegen plaats Alamata in de regio Tigray hebben ingenomen. Regeringstroepen zijn al dagenlang in gevecht met rebellen uit de noordelijke regio Tigray.
19 minuten geledenFAIRFORD (ANP) - De vijf Britse mannen die werden opgepakt op verdenking van het beramen van een aanslag op de RAF-luchtmachtbasis nabij Fairford, worden maandagmiddag op borgtocht vrijgelaten. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie in een persconferentie. De politie doet wel nog verder onderzoek naar het vijftal.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Aanklagers in Frankrijk hebben een straf van twee jaar met een enkelband geëist tegen oud-minister Rachida Dati. Ze wordt beschuldigd van corruptie en beïnvloeding, omdat ze tussen 2009 en 2013 als Europarlementariër zou hebben gelobbyd voor Renault-Nissan. Ze zou toen 900.000 euro hebben aangenomen van een Nederlandse dochteronderneming van dat autobedrijf.
2 uur geledenKYAUKTAW (ANP/RTR) - Bij een luchtaanval in het westen van Myanmar zijn zeker 33 doden gevallen, meldt de gewapende groep Arakan Army en een lokale hulpverlener. Volgens de opstandelingen werd de aanval uitgevoerd door de krijgsmacht. Die is al jaren in conflict met rebellen in het land en bombardeert daarbij regelmatig hele dorpen.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft de populaire komiek Deniz Göktaş (32) tot negentien maanden cel veroordeeld voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan tijdens een optreden. Göktaş wordt in afwachting van een hoger beroep voorlopig wel vrijgelaten.
2 uur geledenMETZ (ANP/AFP/DPA) - De paus heeft tijdens zijn bezoek aan het Franse Metz gewaarschuwd dat relaties tussen landen steeds onbeschaafder worden. Hij zei in het bijzijn van president Emmanuel Macron dat Europa daar het goede voorbeeld kan geven.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De vijf mannen die zondagochtend werden opgepakt bij de Britse luchtmachtbasis Fairford hebben allen de Britse nationaliteit, meldt de antiterrorismepolitie (CTP). Ze zijn tussen de 23 en 25 jaar oud en wonen alle vijf in Londen.
3 uur geleden