Congo hoopt op terugkeer verdwenen erfgoed
KINSHASA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft vanaf zaterdag officieel een nieuwe museum voor het nationaal erfgoed. Het vervangt oude onderkomens waar tal van objecten onder slechte condities waren ondergebracht. Met de modernisering hoopt Congo dat de collectie kan worden uitgebreid met objecten die in de koloniale tijd uit het land zijn geroofd.
De verzameling van het nieuwe museum in de hoofdstad Kinshasa bevat duizenden voorwerpen die het leven en de cultuur uitbeelden. De bouw is met financiële hulp uit Zuid-Korea tot stand gekomen en zou ongeveer 22 miljoen dollar hebben gekost, meldt de BBC.
Westerse landen zijn vaak terughoudend met het repatriëren van items vanwege zorgen over de kwaliteit van de huisvesting, maar ook vanwege politieke instabiliteit.
Joseph Kabila, de voormalige leider van Congo, heeft eerder gezegd dat hij graag ziet dat Congolees erfgoed terugkeert uit België, de voormalige kolonisator. De blik is met name gericht op het Koninklijk Museum voor Midden-Afrika in Tervuren (bij Brussel), dat vorig jaar heropende na een jarenlange renovatie.
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP/AFP) - Het dodental na de plotselinge massale aankomst van migranten in Ceuta is opgelopen tot 75, meldt een afvaardiging van de Spaanse regering in de exclave. De lokale leider van Ceuta had het eerder over 88 lichamen, maar dat ging over een langere periode.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft een nieuw temperatuurrecord. In de hoofdstad Wenen werd het volgens een voorlopige meting van de nationale weerdienst dinsdag 40,8 graden, warmer dan ooit gemeten in het Alpenland. In het oosten van het land geldt code rood vanwege extreme hitte.
2 uur geledenPISA (ANP/DPA) - Inwoners van de Italiaanse stad Pisa werden dinsdag opgeschrikt door een aardbeving. Veel mensen vluchtten in paniek de straat op, melden de lokale autoriteiten. Er zijn geen gewonden of schade gemeld.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft vorige week 72.000 migranten geteld die het gebied van de exclave Ceuta waren binnengekomen, zegt minister Fernando Grande-Marlaska na overleg met zijn ambtgenoten uit de EU. Van die migranten zouden er 70.000 weer zijn vertrokken.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ministers uit de Europese Unie hebben tijdens een spoedoverleg over Ceuta benadrukt dat het belangrijk is om beter en eensgezinder te communiceren bij crises zoals die bij de Spaanse exclave van vorige week. Meerdere landen uitten kritiek op Spanje nadat tienduizenden migranten daar de grens waren overgestoken, maar Madrid beet daarna fel van zich af.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Onder de tienduizenden mensen die vorige week de Spaanse exclave Ceuta binnendrongen, waren ook enkele personen die eerder door Spanje het land uit waren gezet, meldt de nieuwssite El Español. De Spaanse politie zou zeker tien mensen hebben gedetecteerd die in Spanje zijn veroordeeld in een terrorisme-onderzoek.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft de dodelijke hittegolf in zijn land omschreven als een nationale ramp. Hij riep tijdens een kabinetsbijeenkomst op tot meer maatregelen om mensen te helpen tijdens de hitte.
5 uur geleden