Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congo hoopt op terugkeer verdwenen erfgoed

Congo hoopt op terugkeer verdwenen erfgoed

KINSHASA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft vanaf zaterdag officieel een nieuwe museum voor het nationaal erfgoed. Het vervangt oude onderkomens waar tal van objecten onder slechte condities waren ondergebracht. Met de modernisering hoopt Congo dat de collectie kan worden uitgebreid met objecten die in de koloniale tijd uit het land zijn geroofd.

De verzameling van het nieuwe museum in de hoofdstad Kinshasa bevat duizenden voorwerpen die het leven en de cultuur uitbeelden. De bouw is met financiële hulp uit Zuid-Korea tot stand gekomen en zou ongeveer 22 miljoen dollar hebben gekost, meldt de BBC.

Westerse landen zijn vaak terughoudend met het repatriëren van items vanwege zorgen over de kwaliteit van de huisvesting, maar ook vanwege politieke instabiliteit.

Joseph Kabila, de voormalige leider van Congo, heeft eerder gezegd dat hij graag ziet dat Congolees erfgoed terugkeert uit België, de voormalige kolonisator. De blik is met name gericht op het Koninklijk Museum voor Midden-Afrika in Tervuren (bij Brussel), dat vorig jaar heropende na een jarenlange renovatie.

Meer uit Buitenland

Le Pen ook in beroep schuldig, mag niet meedoen aan verkiezingen

PARIJS (ANP) - Het Franse Hof van Beroep heeft de radicaal-rechtse politica Marine Le Pen ook in hoger beroep schuldig bevonden aan het misbruik van EU-geld. Als onderdeel van haar straf mag ze zich 45 maanden niet verkiesbaar stellen, waarvan 30 voorwaardelijk.

6 minuten geleden
Oekraïense justitie bevestigt dood van verdachte aanslag Monaco

KYIV (ANP/RTR) - De belangrijkste verdachte van de bomaanslag in Monaco is dood, meldt de Oekraïense hoofdaanklager. Anastasiia Berezovska is doodgeschoten, staat in een persverklaring. De dood van de 39-jarige vrouw was eerder al gemeld door Oekraïense media.

1 uur geleden
Turkije vraagt NAVO-landen om wapenbeperkingen op te heffen

ANKARA (ANP) - De Turkse vicepresident Cevdet Yilmaz heeft de NAVO-bondgenoten opgeroepen om alle beperkingen op de wapenhandel met Turkije op te heffen. Het gastland van de NAVO-top hoopt deze bijeenkomst aan te kunnen grijpen om bijvoorbeeld het verbod op de aankoop van Amerikaanse F-35's weg te nemen.

1 uur geleden
Brussel geeft toe: nieuw grenscontrolesysteem werkt niet overal

BRUSSEL (ANP) - Brussel geeft toe dat het nieuwe grenscontrolesysteem EES nog niet overal goed werkt. Vooral op drukke vliegvelden lopen de wachtrijen op bepaalde uren door het Entry/Exit System (EES) behoorlijk op. Bij twintig grensovergangen zijn er serieuze problemen, zeggen betrokken EU-ambtenaren. De Europese Commissie wil niet zeggen om welke het gaat.

1 uur geleden
Tsjechië mag rechts-extremist Liebich overleveren aan Duitsland

PRAAG (ANP/DPA) - De Duitse rechts-extremist Marla Svenja Liebich kan door Tsjechië aan Duitsland worden overgeleverd. Dat besloot een Tsjechisch gerechtshof na een juridische strijd die internationaal aandacht kreeg.

1 uur geleden
Rutte vraagt defensie-industrie om meer risico te nemen

ANKARA (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte heeft de defensie-industrie opgeroepen om "meer risico te nemen". Hij verklaarde op de NAVO-top in Ankara dat lidstaten structureel bereid zijn om meer geld uit te geven aan defensie, maar dat zou alleen mogelijk zijn als de industrie ook opschaalt. "Ik vraag jullie om een sprong te wagen."

1 uur geleden
Nieuwssite: verdachte bomaanslag Monaco doodgeschoten gevonden

KYIV (ANP) - De vrouw die wordt gezocht voor een recente aanslag in Monaco is dood aangetroffen bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat zeggen bronnen bij de opsporingsdiensten tegen de Oekraïense nieuwssite Ukrainska Pravda.

2 uur geleden