Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congo heeft ebola 'onder controle'

Congo heeft ebola 'onder controle'

KINSHASA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft de verspreiding van ebola 'onder controle', zo meldt de gezondheidsminister. Het land kreeg begin februari te maken met een heropleving van het virus. Zes mensen zijn overleden na een besmetting.

Er werden in totaal twaalf besmettingen geconstateerd in de noordoostelijke provincie Noord-Kivu. Het cluster aan besmettingen is genetisch gelinkt aan de ebola-epidemie waar het Afrikaanse land tot juni vorig jaar mee kampte. Met meer dan 2200 doden in bijna twee jaar was het de een na dodelijkste ebola-golf ooit.

Ebola duikt sinds de ontdekking ervan in 1976 zo nu en dan op in Afrika. Mensen kunnen het virus oplopen door het eten van besmette dieren. Onderling verspreiden mensen ebola via direct contact met bloed, ontlasting, urine, sperma, braaksel en zweet. Onder meer koorts, bloedingen en hoofdpijn behoren tot de ziekteverschijnselen.

Ongeveer de helft van de ebolapatiënten overlijdt. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) is dat zelfs negen op de tien als ze geen toegang hebben tot een behandeling.

Meer uit Buitenland

FT: EU overweegt Draghi of Merkel voor gesprekken met Poetin

LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.

1 uur geleden
Xi begroet Poetin in Grote Hal van het Volk in Beijing

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.

1 uur geleden
Kunstveilingen in New York maken comeback met recordprijzen

NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.

6 uur geleden
Venezuela laat voor vrijdag 300 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.

6 uur geleden
Poetin met ceremonieel onthaal in China aangekomen

BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.

12 uur geleden
Laatste livestream van Gaza-vloot weggevallen na onderschepping

MARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.

12 uur geleden
Alle boten van Global Sumud Flotilla onderweg naar Gaza gestopt

MARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.

13 uur geleden