Congo begint vaccinatiecampagne tegen mpox
GOMA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn de eerste vaccinaties tegen mpox toegediend. In een ziekenhuis in de oostelijke stad Goma werd een ceremonie gehouden om de start van de vaccinatiecampagne te vieren. De eerste vaccins werden toegediend aan ziekenhuismedewerkers.
De vaccins zijn belangrijk om de verdere verspreiding van mpox, ook wel apenpokken genoemd, tegen te gaan. Vanuit Congo heeft het virus zich dit jaar verspreid naar dertien andere Afrikaanse landen. Bovendien bestaan er veel zorgen over de opkomst van een nieuwe variant, die mogelijk gevaarlijker is.
Het ministerie van Volksgezondheid waarschuwde dat de omvang van de campagne klein zou zijn door de beperkte middelen. Op dit moment zijn er 265.000 vaccindoses beschikbaar, maar er komen meer aan. Verschillende landen doneren vaccins. Nederland doneert 13.200 vaccins nadat de Tweede Kamer minister Fleur Agema (Volksgezondheid) daartoe opdracht had gegeven.
In augustus verklaarde de Wereldgezondheidsorganisatie de uitbraak tot een internationale noodsituatie. Sinds het begin van dit jaar zijn in Afrika vermoedelijk meer dan achthonderd mensen overleden door het virus en bijna 33.000 mensen besmet geraakt, van wie de meesten in Congo.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook Europa is komende week vertegenwoordigd bij het overleg in Abu Dhabi over de oorlog in Oekraïne. Dat verklaarde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op de radio.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.
2 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.
4 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.
4 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.
5 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.
6 uur geleden