Congo begint vaccinatiecampagne tegen mpox
GOMA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn de eerste vaccinaties tegen mpox toegediend. In een ziekenhuis in de oostelijke stad Goma werd een ceremonie gehouden om de start van de vaccinatiecampagne te vieren. De eerste vaccins werden toegediend aan ziekenhuismedewerkers.
De vaccins zijn belangrijk om de verdere verspreiding van mpox, ook wel apenpokken genoemd, tegen te gaan. Vanuit Congo heeft het virus zich dit jaar verspreid naar dertien andere Afrikaanse landen. Bovendien bestaan er veel zorgen over de opkomst van een nieuwe variant, die mogelijk gevaarlijker is.
Het ministerie van Volksgezondheid waarschuwde dat de omvang van de campagne klein zou zijn door de beperkte middelen. Op dit moment zijn er 265.000 vaccindoses beschikbaar, maar er komen meer aan. Verschillende landen doneren vaccins. Nederland doneert 13.200 vaccins nadat de Tweede Kamer minister Fleur Agema (Volksgezondheid) daartoe opdracht had gegeven.
In augustus verklaarde de Wereldgezondheidsorganisatie de uitbraak tot een internationale noodsituatie. Sinds het begin van dit jaar zijn in Afrika vermoedelijk meer dan achthonderd mensen overleden door het virus en bijna 33.000 mensen besmet geraakt, van wie de meesten in Congo.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.
51 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.
4 uur geledenROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.
7 uur geledenORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.
7 uur geleden