Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congo begint vaccinatiecampagne tegen mpox

Congo begint vaccinatiecampagne tegen mpox

GOMA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn de eerste vaccinaties tegen mpox toegediend. In een ziekenhuis in de oostelijke stad Goma werd een ceremonie gehouden om de start van de vaccinatiecampagne te vieren. De eerste vaccins werden toegediend aan ziekenhuismedewerkers.

De vaccins zijn belangrijk om de verdere verspreiding van mpox, ook wel apenpokken genoemd, tegen te gaan. Vanuit Congo heeft het virus zich dit jaar verspreid naar dertien andere Afrikaanse landen. Bovendien bestaan er veel zorgen over de opkomst van een nieuwe variant, die mogelijk gevaarlijker is.

Het ministerie van Volksgezondheid waarschuwde dat de omvang van de campagne klein zou zijn door de beperkte middelen. Op dit moment zijn er 265.000 vaccindoses beschikbaar, maar er komen meer aan. Verschillende landen doneren vaccins. Nederland doneert 13.200 vaccins nadat de Tweede Kamer minister Fleur Agema (Volksgezondheid) daartoe opdracht had gegeven.

In augustus verklaarde de Wereldgezondheidsorganisatie de uitbraak tot een internationale noodsituatie. Sinds het begin van dit jaar zijn in Afrika vermoedelijk meer dan achthonderd mensen overleden door het virus en bijna 33.000 mensen besmet geraakt, van wie de meesten in Congo.

Meer uit Buitenland

Erdogan bereid te werken aan de-escalatie tussen Iran en VS

ANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.

12 minuten geleden
Lecornu drukt weer begroting door zonder stemming in parlement

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.

44 minuten geleden
Trump omschrijft doodgeschoten Alex Pretti als oproerkraaier

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.

1 uur geleden
Oekraïne meldt beschieting door één raket en honderd drones

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.

1 uur geleden
NYT: Trump overweegt opties voor mogelijke aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.

5 uur geleden
Trump eist miljarden van fiscus VS om lekken belastingaangiftes

MIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.

8 uur geleden
Belgen kunnen nationaliteit verliezen bij zware misdrijven

BRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.

8 uur geleden