Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congo begint vaccinatiecampagne tegen mpox

Congo begint vaccinatiecampagne tegen mpox

GOMA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn de eerste vaccinaties tegen mpox toegediend. In een ziekenhuis in de oostelijke stad Goma werd een ceremonie gehouden om de start van de vaccinatiecampagne te vieren. De eerste vaccins werden toegediend aan ziekenhuismedewerkers.

De vaccins zijn belangrijk om de verdere verspreiding van mpox, ook wel apenpokken genoemd, tegen te gaan. Vanuit Congo heeft het virus zich dit jaar verspreid naar dertien andere Afrikaanse landen. Bovendien bestaan er veel zorgen over de opkomst van een nieuwe variant, die mogelijk gevaarlijker is.

Het ministerie van Volksgezondheid waarschuwde dat de omvang van de campagne klein zou zijn door de beperkte middelen. Op dit moment zijn er 265.000 vaccindoses beschikbaar, maar er komen meer aan. Verschillende landen doneren vaccins. Nederland doneert 13.200 vaccins nadat de Tweede Kamer minister Fleur Agema (Volksgezondheid) daartoe opdracht had gegeven.

In augustus verklaarde de Wereldgezondheidsorganisatie de uitbraak tot een internationale noodsituatie. Sinds het begin van dit jaar zijn in Afrika vermoedelijk meer dan achthonderd mensen overleden door het virus en bijna 33.000 mensen besmet geraakt, van wie de meesten in Congo.

Meer uit Buitenland

Congo: aantal gevallen van ebola gestegen naar ruim 1100

KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1155, waaronder 304 sterfgevallen. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering.

1 uur geleden
Koning Charles maakt belastingaangifte en woonplannen bekend

LONDEN (ANP) - Koning Charles zal na de renovatie van Buckingham Palace volgend jaar niet in het paleis gaan wonen. Dat heeft het Britse koningshuis donderdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Berucht Amerikaans detentiecentrum 'Alligator Alcatraz' gesloten

WASHINGTON (ANP) - De omstreden Amerikaanse detentiefaciliteit die bekendstaat als Alligator Alcatraz is gesloten, melden de autoriteiten. Er zaten geen gevangenen meer en het centrum was niet langer nodig als noodfaciliteit, aldus de gouverneur van Florida, Ron DeSantis.

1 uur geleden
VS zeggen 150 miljoen dollar aan hulp toe voor Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Venezuela 150 miljoen dollar toegezegd nadat het land werd getroffen door twee zware aardbevingen. Zo'n 50 miljoen dollar moet naar organisaties gaan die al actief zijn in het land, en 100 miljoen naar een humanitair VN-fonds.

3 uur geleden
Italië en Frankrijk willen nieuwe vredesmissie in Libanon

ANTIBES (ANP/AFP) - Italië en Frankrijk willen na het aflopen van de VN-vredesmissie UNIFIL een nieuwe vredesmacht opzetten in Libanon, melden de landen na afloop van een ontmoeting in het Franse Antibes. Ze zeggen te willen voorkomen dat er een machtsvacuüm ontstaat als het mandaat van UNIFIL eind dit jaar na lange tijd afloopt.

4 uur geleden
Dodental van aardbevingen in Venezuela loopt op

CARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van twee zware aardbevingen die kort na elkaar plaatsvonden in Venezuela is verder opgelopen naar 188, meldt voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Zo'n tweehonderd mensen zouden nog vastzitten onder het puin en er zijn minstens 1520 gewonden, aldus Rodriguez.

6 uur geleden
Nieuwe leider Colombia eist snel overgave gewapende groepen

BOGOTA (ANP/AFP) - De gekozen president van Colombia, Abelardo de la Espriella, geeft gewapende groepen in het land een maand om zich over te geven. Hij zei daarbij geen enkele concessie te zullen doen.

6 uur geleden