Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congo begint vaccinatiecampagne tegen mpox

Congo begint vaccinatiecampagne tegen mpox

GOMA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn de eerste vaccinaties tegen mpox toegediend. In een ziekenhuis in de oostelijke stad Goma werd een ceremonie gehouden om de start van de vaccinatiecampagne te vieren. De eerste vaccins werden toegediend aan ziekenhuismedewerkers.

De vaccins zijn belangrijk om de verdere verspreiding van mpox, ook wel apenpokken genoemd, tegen te gaan. Vanuit Congo heeft het virus zich dit jaar verspreid naar dertien andere Afrikaanse landen. Bovendien bestaan er veel zorgen over de opkomst van een nieuwe variant, die mogelijk gevaarlijker is.

Het ministerie van Volksgezondheid waarschuwde dat de omvang van de campagne klein zou zijn door de beperkte middelen. Op dit moment zijn er 265.000 vaccindoses beschikbaar, maar er komen meer aan. Verschillende landen doneren vaccins. Nederland doneert 13.200 vaccins nadat de Tweede Kamer minister Fleur Agema (Volksgezondheid) daartoe opdracht had gegeven.

In augustus verklaarde de Wereldgezondheidsorganisatie de uitbraak tot een internationale noodsituatie. Sinds het begin van dit jaar zijn in Afrika vermoedelijk meer dan achthonderd mensen overleden door het virus en bijna 33.000 mensen besmet geraakt, van wie de meesten in Congo.

Meer uit Buitenland

Spaanse minister: toestaan doorrijden trein onverklaarbaar

URDA (ANP/RTR) - De trein die woensdagochtend op een andere trein botste in Spanje had daarvoor onterecht toestemming gekregen om verder te rijden, zei transportminister Óscar Puente op een persconferentie. Volgens hem was de trein even daarvoor stil komen te staan vanwege een seinstoring en is het "onverklaarbaar" dat die daarna toch zijn reis mocht hervatten.

19 minuten geleden
Russische buitenlandminister bij G20-vergadering in VS

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister Sergej Lavrov schuift eind deze week aan bij de vergadering van buitenlandministers van de G20 in de Verenigde Staten. De VS, dit jaar voorzitter van de groep van twintig grote economieën, hadden Rusland uitgenodigd.

1 uur geleden
Braziliaanse oud-presidentskandidaat Bolsonaro geland in Florida

MIAMI (ANP/AFP) - Het vliegtuig met daarin de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro is geland in Miami in de Amerikaanse staat Florida. Daar verliet hij het toestel met zijn vrouw en twee dochters, aldus journalisten van persbureau AFP ter plaatse.

1 uur geleden
President Herzog: nieuwe verkiezingen moeten worden voorkomen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in een video gezegd dat alles in het werk gesteld moet worden om nieuwe verkiezingen in het land te voorkomen, al zal het niet eenvoudig worden een coalitie te vormen.

1 uur geleden
Spaanse premier Sánchez naar plaats treinongeval

MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez is onderweg naar de plaats van het dodelijke treinongeval in de provincie Toledo, schrijft El País. Hij wil ter plaatse meer te weten komen over wat er precies is gebeurd en hoe de situatie zich ontwikkelt.

1 uur geleden
Dodental na treinongeluk Spanje loopt verder op

TOLEDO (ANP) - Het dodental na het treinongeluk in Spanje is verder opgelopen tot 64, meldt het regiobestuur van Castilla-La Mancha.

1 uur geleden
Meer dan tachtig gewonden door treinongeval Spanje

MADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn meer dan tachtig gewonden gevallen, zegt de regiopresident van Castilla-La Mancha, Emiliano García-Page. Vijftig mensen raakten zwaargewond, en nog eens dertig mensen liepen lichte verwondingen op, schrijft El País.

2 uur geleden