Congo begint vaccinatiecampagne tegen mpox
GOMA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn de eerste vaccinaties tegen mpox toegediend. In een ziekenhuis in de oostelijke stad Goma werd een ceremonie gehouden om de start van de vaccinatiecampagne te vieren. De eerste vaccins werden toegediend aan ziekenhuismedewerkers.
De vaccins zijn belangrijk om de verdere verspreiding van mpox, ook wel apenpokken genoemd, tegen te gaan. Vanuit Congo heeft het virus zich dit jaar verspreid naar dertien andere Afrikaanse landen. Bovendien bestaan er veel zorgen over de opkomst van een nieuwe variant, die mogelijk gevaarlijker is.
Het ministerie van Volksgezondheid waarschuwde dat de omvang van de campagne klein zou zijn door de beperkte middelen. Op dit moment zijn er 265.000 vaccindoses beschikbaar, maar er komen meer aan. Verschillende landen doneren vaccins. Nederland doneert 13.200 vaccins nadat de Tweede Kamer minister Fleur Agema (Volksgezondheid) daartoe opdracht had gegeven.
In augustus verklaarde de Wereldgezondheidsorganisatie de uitbraak tot een internationale noodsituatie. Sinds het begin van dit jaar zijn in Afrika vermoedelijk meer dan achthonderd mensen overleden door het virus en bijna 33.000 mensen besmet geraakt, van wie de meesten in Congo.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Een rechter in Los Angeles heeft een verzoek afgewezen om de stemmen van 20.000 mensen in Californië voorlopig niet mee te tellen in de midterms. Het ministerie van Justitie had daarom gevraagd, omdat de regering van president Donald Trump beweert dat het gaat om mensen die waarschijnlijk geen staatsburgers zijn.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft contact gezocht met de Iraanse veiligheidschef. Volgens The Wall Street Journal was dat om de vredesbesprekingen nieuw leven in te proberen te blazen. President Donald Trump bevestigt het contact, maar zegt dat Iran hulp nodig heeft met medische voorraden en ontkent dat er onderhandelingen zijn.
2 uur geledenURDA (ANP) - Nog 53 mensen liggen in ziekenhuizen in Spanje na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid op woensdagochtend, meldt de Spaanse krant El País. 56 mensen zijn inmiddels ontslagen uit ziekenhuizen.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat de Democratische kandidaat voor de Senaat in Alaska, Mary Peltola, zich terugtrekt uit de verkiezingen. Dat schrijft hij op Truth Social. Dat doet Trump na een artikel van de New York Times waarin staat dat haar medewerkers maandenlang bezig zijn geweest met het werven van kandidaten om de Republikeinse kandidaat Dan S. Sullivan dwars te zitten. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij het kandidaat stellen van iemand met dezelfde naam: Dan J. Sullivan.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De verkeersleider die betrokken was bij het dodelijke treinongeluk woensdagochtend in Spanje, is ondervraagd door de Guardia Civil. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite Demócrata. Bij die treincrash ten zuiden van Madrid kwamen voor zover bekend 68 mensen om het leven. Tientallen inzittenden raakten gewond, sommige van hen ernstig.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Alvin Hellerstein, de rechter die de zaak tegen de door de VS gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro overziet, is overleden. Dat meldt onder meer The New York Times. Hellerstein werd 92 jaar. Volgens de krant is niet duidelijk wat Hellersteins dood voor invloed zal hebben op het verloop van de zaak-Maduro.
10 uur geleden