Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Conflict Ben & Jerry's en Unilever om noemen Trump in verklaring

Conflict Ben & Jerry's en Unilever om noemen Trump in verklaring

NEW YORK (ANP/RTR) - Ben & Jerry's heeft de druk op moederbedrijf Unilever verder opgevoerd in hun onlangs opgelaaide juridische conflict. De Amerikaanse ijsmaker had in november een aanklacht ingediend tegen het levensmiddelenconcern, waarin Unilever werd beschuldigd van het tegenhouden van steunbetuigingen aan Palestijnse vluchtelingen en de oproep om militaire hulp aan Israël te beëindigen. Nu beschuldigt de ijsmaker het moederbedrijf er ook van een verklaring over sociaal beleid te hebben tegengehouden, omdat de Amerikaanse president Donald Trump hierin werd genoemd.

Het bericht zou over gevoelige onderwerpen gaan als abortus, klimaatverandering, minimumlonen en gezondheidszorg en moest op 20 januari worden gepubliceerd, de dag dat Trump president werd. Maar op 18 januari zou het hoofd van de ijsactiviteiten van Unilever, Peter ter Kulve, de publicatie ervan hebben verboden omdat de naam van Trump erin voorkwam, aldus de nu aangepaste claim.

Volgens de aanklacht zei Ter Kulve dat "ondanks vier decennia van progressief sociaal activisme, en het jarenlang specifiek bekritiseren van het beleid van de Trump-regering, het nu te taboe was geworden voor het merk om Trump te bekritiseren". Wat Ben & Jerry's precies over Trump wilde zeggen, is niet duidelijk.

Afsplitsen

Ben & Jerry's wil via de rechter afdwingen dat het bestuur toezicht kan blijven houden op de sociale missie van het bedrijf. Daarnaast eist de ijsfabrikant dat Unilever zich houdt aan de toezegging om 25 miljoen dollar te doneren aan organisaties die door Ben & Jerry's zijn uitgekozen.

Ben & Jerry's en Unilever reageerden tegenover persbureau Reuters niet op de aangepaste aanklacht. De twee bedrijven lagen enkele jaren geleden ook al met elkaar overhoop, onder andere over het recht van de ijsfabrikant om zelf zeggenschap te hebben over ethische kwesties. Dat conflict eindigde in 2022 met een schikking. Daarin werd de betaling van 25 miljoen dollar afgesproken en kwamen de bedrijven overeen dat Unilever het onafhankelijke bestuur en de sociale missie van Ben & Jerry's zou respecteren.

Unilever meldde vorig jaar de ijsjesdivisie, met merken als Ben & Jerry's, Magnum en Cornetto, te willen afsplitsen. Dat moet dit jaar gebeuren. Het levensmiddelenconcern wil zich richten op zijn belangrijkste merken, zoals Knorr, Hellmann's en Dove. Eind vorig jaar maakte Unilever bekend de merken Unox, Conimex en Zwan om deze reden te verkopen.

Meer uit Financieel

Bloomberg: TikTok-moederbedrijf dit jaar bijna zo groot als Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van TikTok ByteDance verwacht dit jaar bijna even groot te worden als het Amerikaanse Meta. Het Chinese concern mikt op een omzetgroei van ongeveer een vijfde tot 186 miljard dollar, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Meta, het bedrijf achter Facebook en Instagram, rekent op een omzet van 187 miljard dollar.

45 minuten geleden
Japanse economie krimpt door dalende export

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse economie is in de drie maanden tot en met maart 0,2 procent gekrompen in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Het land exporteerde minder en huishoudens gaven minder uit, meldde het economisch onderzoeksbureau van de Japanse regering bij een eerste raming. Het is het eerste kwartaal van krimp sinds begin vorig jaar.

46 minuten geleden
Taiwan positief over handelsgesprek op hoog niveau met VS

TAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan is positief over handelsbesprekingen met de Verenigde Staten. De hoogste handelsvertegenwoordigers van beide landen spraken elkaar op een economische top in Zuid-Korea. Volgens de Taiwanese vicepremier Cheng Li-Chiun verliep dat gesprek goed.

1 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt in maart

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in maart opnieuw gestegen, na een groei in februari en januari. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek nam vooral de uitvoer van machines, chemische producten en voedings- en genotmiddelen toe. De groei kwam uit op 3,2 procent.

2 uur geleden
Prijsstijgingen verhogen omzet detailhandel, vooral in foodsector

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de detailhandel is in de eerste drie maanden van dit jaar met 3,1 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat had vooral te maken met prijsstijgingen, het aantal verkochte goederen nam toe met 0,9 procent. Zo zette de foodsector meer om, terwijl het verkoopvolume juist terugliep.

2 uur geleden
Shein opent groot magazijn in Vietnam om invoerheffingen VS

HANOI/SHANGHAI (ANP/RTR) - De Chinese fastfashionwebshop Shein gaat een enorm magazijn huren in Vietnam, meldt persbureau Reuters op basis van twee anonieme bronnen. Het is de eerste keer dat Shein in het land actief is. Shein zou hiertoe hebben besloten om de blootstelling aan de onvoorspelbare handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China te verminderen.

3 uur geleden
Shein opent groot magazijn in Vietnam om invoerheffingen VS

HANOI/SHANGHAI (ANP/RTR) - De Chinese fastfashionwebshop Shein gaat een enorm magazijn huren in Vietnam, meldt persbureau Reuters op basis van twee anonieme bronnen. Het is de eerste keer dat Shein in het land actief is. Shein zou hiertoe hebben besloten om de blootstelling aan de onvoorspelbare handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China te verminderen.

4 uur geleden