
Conferentie in Den Haag over aanpak oorlogsmisdaden in Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Den Haag is donderdag het toneel van een internationale conferentie waarin de opsporing en vervolging van oorlogsmisdaden tijdens de oorlog in Oekraïne centraal staat. De bijeenkomst moet onder meer leiden tot betere afstemming en samenwerking tussen de betrokken landen en instanties.
Minister Wopke Hoekstra van Buitenlandse Zaken zit de conferentie voor samen met de openbaar aanklager van het Internationaal Strafhof Karim A.A. Khan en Europees Commissaris van Justitie, Didier Reynders.
Tot de deelnemers aan de conferentie behoren onder meer de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba, de Oekraïense procureur-generaal en de speciale VN-rapporteur voor seksueel geweld in conflictsituaties, Pramila Patten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het diner met de NAVO-leiders op Paleis Huis ten Bosch gaat helpen hun top in Den Haag te doen slagen, denkt NAVO-chef Mark Rutte. Hij verwacht "vruchtbare gesprekken", ook al is het etentje op uitnodiging van koning Willem-Alexander en koningin Máxima niet als werkdiner bedoeld.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 35 regeringsleiders, staatshoofden en ministers zijn aangekomen op Paleis Huis ten Bosch voor het diner met koning Willem-Alexander en koningin Máxima. De Amerikaanse president Donald Trump kwam als laatste aan.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Pegida mag woensdag niet demonstreren in Utrecht. De gemeente heeft de demonstratie verboden, omdat er door de NAVO-top onvoldoende politie beschikbaar is om die veilig te begeleiden. Ook in Arnhem, Enschede en Emmen werden acties van Pegida al verboden om die reden.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De president van de Verenigde Staten Donald Trump is gearriveerd op Paleis Huis ten Bosch in Den Haag, ziet een verslaggever ter plaatse. Trump woont daar het diner met wereldleiders bij. Ook blijft hij op uitnodiging van koning Willem-Alexander logeren in het paleis.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is vanaf Schiphol vertrokken naar Den Haag, ziet een verslaggever ter plekke. Hij stapte in The Beast, zijn dienstvoertuig. De wagen vertrok in een colonne van ruim dertig voertuigen, begeleid door de Nederlandse politie en de Amerikaanse Secret Service.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele honderden mensen hebben dinsdag actie gevoerd op het strand van Scheveningen omdat ze vinden dat NAVO-landen medeplichtig zijn aan de oorlog in Gaza. "Op de NAVO-top wordt Gaza doodgezwegen", schrijft de organisatie op Instagram. De top vindt dinsdag en woensdag plaats in Den Haag. "Ze houden hier verderop een top, maar je kunt het beter een dieptepunt noemen", zei een spreker.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Nederland voor de NAVO-top. Trump reisde met de Air Force One, zijn presidentiële vliegtuig. Rond 13.00 uur Nederlandse tijd vertrok hij vanaf Joint Base Andrews, om 19.37 uur landde hij op Schiphol.
2 uur geleden