Conferencecall in plaats van reis naar Paraguay voor FIFA-bestuur
ZÜRICH (ANP/RTR) - Het bestuur van de FIFA zou op 20 maart in Paraguay bij elkaar komen voor overleg, maar de mondiale voetbalbond heeft besloten er een conferencecall van te maken. De situatie met het coronavirus zorgt ervoor dat de 37 leden van de zogeheten FIFA-council afzien van de reis naar Asuncion, de hoofdstad van het Zuid-Amerikaanse land. Het bestuur telt zeven leden uit Azië, waaronder één uit China. De uitbraak van het coronavirus heeft tot de nodige restricties op het reizen van en naar China geleid.
Volgens de FIFA hebben diverse bestuursleden gevraagd om de vergadering in Paraguay te schrappen en er een conferencecall van te maken. Voorzitter Gianni Infantino leidt de vergadering vanuit het hoofdkantoor in de Zwitserse stad Zürich.
De bestuursleden vliegen doorgaans heel de wereld over om te vergaderen. De FIFA heeft eerder al gezegd de reiskosten te willen drukken en daarom vaker te gaan kiezen voor telefonisch overleg. In juni ontmoeten de bestuurders elkaar wel weer in de Ethiopische hoofdstad Addis Ababa, voorafgaand aan het congres met alle FIFA-leden.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
8 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
9 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
20 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
22 uur geleden