Conference League heeft Feyenoord veel moois gebracht
TIRANA (ANP) - De spelers van Feyenoord lieten hun emoties even de vrije loop vlak na de verloren finale van de Conference League tegen AS Rome (1-0). Maar al snel lieten ze zich troosten door meegereisde fans, die met een klaterend applaus hun waardering uitspraken voor een serie van negentien enerverende Europese duels.
Spelers en supporters van Feyenoord zijn mede door de wedstrijden in de Conference League verder naar elkaar toegegroeid. Natuurlijk was de teleurstelling groot na de nederlaag tegen AS Roma. Maar als straks iedereen op vakantie is en even rustig op het strand ligt, dan zal waarschijnlijk een gevoel van trots overheersen.
De Conference League heeft de ploeg van trainer Arne Slot veel gebracht. Feyenoord presteerde met een derde plaats in de Eredivisie beter dan in het vorige voetbaljaar onder de vertrokken coach Dick Advocaat. Maar na 34 competitieduels was de achterstand op kampioen Ajax (12 punten) en nummer 2 PSV (10 punten) toch weer aanzienlijk.
Duizenden fans
Met dank aan de Conference League stond Feyenoord de laatste maanden weer in de schijnwerpers zoals vijf jaar geleden, toen de club de vijftiende landstitel veroverde. Duizenden fans reisden naar Tirana voor de finale, zoals ze eerder dit seizoen massaal richting Marseille, Praag en Berlijn trokken. Ook De Kuip stroomde vol tijdens de eindstrijd, net als het Stadhuisplein en de kroegen in Rotterdam en verre omstreken.
Feyenoord verdiende dit seizoen ruim 13 miljoen euro aan premies van de UEFA. Daar bovenop komen nog de recettes van acht thuisduels in een volle Kuip. En Europese clubs weten nu ook wie Cyriel Dessers, Luis Sinisterra, Tyrell Malacia, Justin Bijlow en Orkun Kökçü zijn. Feyenoord pakte ook heel veel punten voor het Nederlandse voetbal. Het duurt niet lang meer of ook de nummer 2 van de Eredivisie plaatst zich voor de Champions League.
Onvergetelijke reis
Bondscoach Louis van Gaal noemde de Conference League al eens de Jut en Jul League. Supporters van andere clubs spraken over de Confetti League. Bij Feyenoord wisten ze vorig jaar vlak voor het eerste Europese duel met het onbekende FC Drita op 22 juli ook niet helemaal wat ze van de Conference League moesten denken. Maar na avonturen in Kosovo, Zwitserland, Zweden, Israël, Tsjechië, Duitsland, Servië, weer Tsjechië, Frankrijk en nu dus Albanië spreken ze over een onvergetelijke reis.
Feyenoord staat weer op de Europese kaart en mag alle internationale ambities volgend jaar in de hoger aangeschreven Europa League proberen waar te maken. En als dat niet lukt, dan kan de Conference League als vangnet dienen. Dat hoeft helemaal niet erg te zijn. De derde competitie van de UEFA heeft Feyenoord dit seizoen veel moois gebracht.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.
3 uur geledenFOXBOROUGH (ANP/DPA) - Bondscoach Carlos Queiroz van Ghana heeft de VAR bespot na de 0-0 tegen Engeland op het WK voetbal. "De VAR zat weer eens koffie te drinken. Dat snap ik, want ik trakteer mezelf ook weleens op een kop koffie, maar er was sprake van een duidelijke strafschop en ook een rode kaart", zei de 73-jarige coach na afloop van de wedstrijd in het Boston Stadium.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Canadese voetballer Ismaël Koné heeft bezoek gekregen van de minister van Sport van Qatar en de Qatarese international Assim Madibo. Beiden wilden weten hoe het ging met de middenvelder, die zijn been brak na een tackle van Madibo in het duel tussen beide landen op het WK voetbal. Canada won met 6-0.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Kansas City maakt zich op voor de 'Orange Army'. Lokale media voorspellen dat donderdag zo'n 25.000 mensen deelnemen aan de Oranjemars voor de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tunesië op het WK.
4 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - Colombia heeft bij het wereldkampioenschap voetbal de knock-outfase bereikt. De Zuid-Amerikanen waren in Guadalajara in Mexico met 1-0 te sterk voor de Democratische Republiek Congo, dat het toernooi begon met een knap gelijkspel (1-1) tegen Portugal.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Brazilië kan in de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Schotland weer beschikken over Neymar. De 34-jarige spits is hersteld van de kuitblessure die hij eind mei opliep.
9 uur geledenTORONTO (ANP) - Kroatië is nog volop in de strijd om een plaats bij de laatste 32 op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Zlatko Dalić versloeg in de nacht van dinsdag op woensdag Panama met 1-0 door een doelpunt van Ante Budimir.
9 uur geleden