Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Conference League heeft Feyenoord veel moois gebracht

Conference League heeft Feyenoord veel moois gebracht

TIRANA (ANP) - De spelers van Feyenoord lieten hun emoties even de vrije loop vlak na de verloren finale van de Conference League tegen AS Rome (1-0). Maar al snel lieten ze zich troosten door meegereisde fans, die met een klaterend applaus hun waardering uitspraken voor een serie van negentien enerverende Europese duels.

Spelers en supporters van Feyenoord zijn mede door de wedstrijden in de Conference League verder naar elkaar toegegroeid. Natuurlijk was de teleurstelling groot na de nederlaag tegen AS Roma. Maar als straks iedereen op vakantie is en even rustig op het strand ligt, dan zal waarschijnlijk een gevoel van trots overheersen.

De Conference League heeft de ploeg van trainer Arne Slot veel gebracht. Feyenoord presteerde met een derde plaats in de Eredivisie beter dan in het vorige voetbaljaar onder de vertrokken coach Dick Advocaat. Maar na 34 competitieduels was de achterstand op kampioen Ajax (12 punten) en nummer 2 PSV (10 punten) toch weer aanzienlijk.

Duizenden fans

Met dank aan de Conference League stond Feyenoord de laatste maanden weer in de schijnwerpers zoals vijf jaar geleden, toen de club de vijftiende landstitel veroverde. Duizenden fans reisden naar Tirana voor de finale, zoals ze eerder dit seizoen massaal richting Marseille, Praag en Berlijn trokken. Ook De Kuip stroomde vol tijdens de eindstrijd, net als het Stadhuisplein en de kroegen in Rotterdam en verre omstreken.

Feyenoord verdiende dit seizoen ruim 13 miljoen euro aan premies van de UEFA. Daar bovenop komen nog de recettes van acht thuisduels in een volle Kuip. En Europese clubs weten nu ook wie Cyriel Dessers, Luis Sinisterra, Tyrell Malacia, Justin Bijlow en Orkun Kökçü zijn. Feyenoord pakte ook heel veel punten voor het Nederlandse voetbal. Het duurt niet lang meer of ook de nummer 2 van de Eredivisie plaatst zich voor de Champions League.

Onvergetelijke reis

Bondscoach Louis van Gaal noemde de Conference League al eens de Jut en Jul League. Supporters van andere clubs spraken over de Confetti League. Bij Feyenoord wisten ze vorig jaar vlak voor het eerste Europese duel met het onbekende FC Drita op 22 juli ook niet helemaal wat ze van de Conference League moesten denken. Maar na avonturen in Kosovo, Zwitserland, Zweden, Israël, Tsjechië, Duitsland, Servië, weer Tsjechië, Frankrijk en nu dus Albanië spreken ze over een onvergetelijke reis.

Feyenoord staat weer op de Europese kaart en mag alle internationale ambities volgend jaar in de hoger aangeschreven Europa League proberen waar te maken. En als dat niet lukt, dan kan de Conference League als vangnet dienen. Dat hoeft helemaal niet erg te zijn. De derde competitie van de UEFA heeft Feyenoord dit seizoen veel moois gebracht.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Menzo richt zich na teleurstelling op play-offs

GUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.

54 minuten geleden
WK-droom Suriname niet uitgekomen; fans houden hoop

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.

4 uur geleden
Voetballers Curaçao naar WK na gelijkspel tegen Jamaica

KINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

4 uur geleden
Spanje voor dertiende keer op rij naar WK voetbal

SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.

11 uur geleden
Schotland dankzij late treffers ten koste van Denemarken naar WK

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.

11 uur geleden
Oostenrijk na moeizaam gelijkspel naar WK voetbal

WENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.

11 uur geleden
België stelt WK-deelname veilig met ruime zege op Liechtenstein

LUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).

11 uur geleden