Conference League heeft Feyenoord veel moois gebracht
TIRANA (ANP) - De spelers van Feyenoord lieten hun emoties even de vrije loop vlak na de verloren finale van de Conference League tegen AS Rome (1-0). Maar al snel lieten ze zich troosten door meegereisde fans, die met een klaterend applaus hun waardering uitspraken voor een serie van negentien enerverende Europese duels.
Spelers en supporters van Feyenoord zijn mede door de wedstrijden in de Conference League verder naar elkaar toegegroeid. Natuurlijk was de teleurstelling groot na de nederlaag tegen AS Roma. Maar als straks iedereen op vakantie is en even rustig op het strand ligt, dan zal waarschijnlijk een gevoel van trots overheersen.
De Conference League heeft de ploeg van trainer Arne Slot veel gebracht. Feyenoord presteerde met een derde plaats in de Eredivisie beter dan in het vorige voetbaljaar onder de vertrokken coach Dick Advocaat. Maar na 34 competitieduels was de achterstand op kampioen Ajax (12 punten) en nummer 2 PSV (10 punten) toch weer aanzienlijk.
Duizenden fans
Met dank aan de Conference League stond Feyenoord de laatste maanden weer in de schijnwerpers zoals vijf jaar geleden, toen de club de vijftiende landstitel veroverde. Duizenden fans reisden naar Tirana voor de finale, zoals ze eerder dit seizoen massaal richting Marseille, Praag en Berlijn trokken. Ook De Kuip stroomde vol tijdens de eindstrijd, net als het Stadhuisplein en de kroegen in Rotterdam en verre omstreken.
Feyenoord verdiende dit seizoen ruim 13 miljoen euro aan premies van de UEFA. Daar bovenop komen nog de recettes van acht thuisduels in een volle Kuip. En Europese clubs weten nu ook wie Cyriel Dessers, Luis Sinisterra, Tyrell Malacia, Justin Bijlow en Orkun Kökçü zijn. Feyenoord pakte ook heel veel punten voor het Nederlandse voetbal. Het duurt niet lang meer of ook de nummer 2 van de Eredivisie plaatst zich voor de Champions League.
Onvergetelijke reis
Bondscoach Louis van Gaal noemde de Conference League al eens de Jut en Jul League. Supporters van andere clubs spraken over de Confetti League. Bij Feyenoord wisten ze vorig jaar vlak voor het eerste Europese duel met het onbekende FC Drita op 22 juli ook niet helemaal wat ze van de Conference League moesten denken. Maar na avonturen in Kosovo, Zwitserland, Zweden, Israël, Tsjechië, Duitsland, Servië, weer Tsjechië, Frankrijk en nu dus Albanië spreken ze over een onvergetelijke reis.
Feyenoord staat weer op de Europese kaart en mag alle internationale ambities volgend jaar in de hoger aangeschreven Europa League proberen waar te maken. En als dat niet lukt, dan kan de Conference League als vangnet dienen. Dat hoeft helemaal niet erg te zijn. De derde competitie van de UEFA heeft Feyenoord dit seizoen veel moois gebracht.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
5 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
6 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
11 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
18 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
1 dag geleden