Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Condoomfabrikant verwacht meer vraag door loslaten coronaregels

Condoomfabrikant verwacht meer vraag door loslaten coronaregels

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar condooms zal weer gaan toenemen nu steeds meer mensen gevaccineerd zijn en overheden ook coronamaatregelen aan het loslaten zijn, zoals de anderhalve meter afstand. Dat verwacht de Maleisische condoomfabrikant Karex, een van 's werelds grootste producenten van condooms, die ook levert aan Durex.

"De uitzonderlijke maatregelen die overheden en gezondheidsorganisaties wereldwijd namen tijdens de pandemie hebben de seksuele gezondheids- en medische hulpmiddelenindustrieën drastisch geraakt", aldus het bedrijf. De Maleisische fabrikant maakt een op de vijf condooms wereldwijd. Karex produceert jaarlijks zo'n 5 miljard condooms en exporteert ze naar meer dan 140 landen.

De fabrikant van het anticonceptiemiddel zei dat bij de presentatie van de cijfers over het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar, dat eind juni eindigt. Daarin meldde het bedrijf een verlies van 2,8 miljoen Maleisische ringgit (omgerekend ruim 588.000 euro) in de maanden oktober, november en december 2021. In dezelfde periode in 2020 maakte het bedrijf nog winst. Hogere materiaalkosten en verstoringen in de logistieke keten als gevolg van de pandemie zorgden volgens Karex voor het verlies. De inkomsten daalden met bijna 11 procent.

Seksadvies

Eerder meldde de Japanse krant Nikkei Asia dat de verkoop van condooms de afgelopen twee jaar met ongeveer 40 procent was gedaald. Door de virusuitbraak waren mensen meer thuis, maar dat betekende niet dat ze meer condooms kochten, zei topman Goh Miah Kiat tegen de krant.

Ook had het bedrijf last van de sluiting van hotels en klinieken waar mensen voor seksadvies terecht kunnen en van het stoppen van overheidsprogramma's ten behoeve van de verspreiding van condooms, aldus de topman. Karex maakte ook bekend zich meer te willen richten op het maken van medische handschoenen, die vaak van hetzelfde materiaal als condooms gemaakt worden.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

15 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

15 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

18 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

21 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

23 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

1 dag geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

1 dag geleden