Condoomfabrikant verwacht meer vraag door loslaten coronaregels
KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar condooms zal weer gaan toenemen nu steeds meer mensen gevaccineerd zijn en overheden ook coronamaatregelen aan het loslaten zijn, zoals de anderhalve meter afstand. Dat verwacht de Maleisische condoomfabrikant Karex, een van 's werelds grootste producenten van condooms, die ook levert aan Durex.
"De uitzonderlijke maatregelen die overheden en gezondheidsorganisaties wereldwijd namen tijdens de pandemie hebben de seksuele gezondheids- en medische hulpmiddelenindustrieën drastisch geraakt", aldus het bedrijf. De Maleisische fabrikant maakt een op de vijf condooms wereldwijd. Karex produceert jaarlijks zo'n 5 miljard condooms en exporteert ze naar meer dan 140 landen.
De fabrikant van het anticonceptiemiddel zei dat bij de presentatie van de cijfers over het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar, dat eind juni eindigt. Daarin meldde het bedrijf een verlies van 2,8 miljoen Maleisische ringgit (omgerekend ruim 588.000 euro) in de maanden oktober, november en december 2021. In dezelfde periode in 2020 maakte het bedrijf nog winst. Hogere materiaalkosten en verstoringen in de logistieke keten als gevolg van de pandemie zorgden volgens Karex voor het verlies. De inkomsten daalden met bijna 11 procent.
Seksadvies
Eerder meldde de Japanse krant Nikkei Asia dat de verkoop van condooms de afgelopen twee jaar met ongeveer 40 procent was gedaald. Door de virusuitbraak waren mensen meer thuis, maar dat betekende niet dat ze meer condooms kochten, zei topman Goh Miah Kiat tegen de krant.
Ook had het bedrijf last van de sluiting van hotels en klinieken waar mensen voor seksadvies terecht kunnen en van het stoppen van overheidsprogramma's ten behoeve van de verspreiding van condooms, aldus de topman. Karex maakte ook bekend zich meer te willen richten op het maken van medische handschoenen, die vaak van hetzelfde materiaal als condooms gemaakt worden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.
6 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.
6 uur geleden