Condoomfabrikant verwacht meer vraag door loslaten coronaregels
KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar condooms zal weer gaan toenemen nu steeds meer mensen gevaccineerd zijn en overheden ook coronamaatregelen aan het loslaten zijn, zoals de anderhalve meter afstand. Dat verwacht de Maleisische condoomfabrikant Karex, een van 's werelds grootste producenten van condooms, die ook levert aan Durex.
"De uitzonderlijke maatregelen die overheden en gezondheidsorganisaties wereldwijd namen tijdens de pandemie hebben de seksuele gezondheids- en medische hulpmiddelenindustrieën drastisch geraakt", aldus het bedrijf. De Maleisische fabrikant maakt een op de vijf condooms wereldwijd. Karex produceert jaarlijks zo'n 5 miljard condooms en exporteert ze naar meer dan 140 landen.
De fabrikant van het anticonceptiemiddel zei dat bij de presentatie van de cijfers over het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar, dat eind juni eindigt. Daarin meldde het bedrijf een verlies van 2,8 miljoen Maleisische ringgit (omgerekend ruim 588.000 euro) in de maanden oktober, november en december 2021. In dezelfde periode in 2020 maakte het bedrijf nog winst. Hogere materiaalkosten en verstoringen in de logistieke keten als gevolg van de pandemie zorgden volgens Karex voor het verlies. De inkomsten daalden met bijna 11 procent.
Seksadvies
Eerder meldde de Japanse krant Nikkei Asia dat de verkoop van condooms de afgelopen twee jaar met ongeveer 40 procent was gedaald. Door de virusuitbraak waren mensen meer thuis, maar dat betekende niet dat ze meer condooms kochten, zei topman Goh Miah Kiat tegen de krant.
Ook had het bedrijf last van de sluiting van hotels en klinieken waar mensen voor seksadvies terecht kunnen en van het stoppen van overheidsprogramma's ten behoeve van de verspreiding van condooms, aldus de topman. Karex maakte ook bekend zich meer te willen richten op het maken van medische handschoenen, die vaak van hetzelfde materiaal als condooms gemaakt worden.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.
5 uur geleden