Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Concurrentiezorgen rond overname vleesverwerker Stegeman

Concurrentiezorgen rond overname vleesverwerker Stegeman

DEN HAAG (ANP) - De Belgische overname van de Overijsselse vleesverwerker Stegeman stuit op mogelijke concurrentiebezwaren van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Koper Ter Beke en Stegeman spelen een grote rol bij het produceren, versnijden en verpakken van vleeswaren voor bijvoorbeeld supermarkten en groothandels. Door de samenvoeging blijft er mogelijk te weinig concurrentie over, dus wil de mededingingsautoriteit diepgaander onderzoek doen voordat ze de deal goedkeurt.

Afnemers van Stegeman en Ter Beke hebben volgens de ACM aangegeven maar weinig alternatieven te hebben voor het groot inkopen van vleeswaren. Met zo'n sterke positie zou het fusiebedrijf de prijzen gemakkelijk kunnen verhogen of mogelijk minder kwaliteit kunnen leveren, vreest de marktwaakhond.

Stegeman is nu nog in handen van het Mexicaanse Sigma. Dat concern kondigde in het najaar van 2021 aan zijn Belgische en Nederlandse activiteiten te verkopen aan Ter Beke, maar daarvoor moesten toezichthouders nog wel toestemming geven. Onder de te verkopen onderdelen viel ook Stegeman, dat in 1858 in Deventer begon als ambachtelijke spekslagerij, maar nu zijn hoofdkantoor heeft in het Overijsselse Wijhe.

Meer uit Financieel

Italië kiest opnieuw voor accijnsverlaging diesel

ROME (ANP/DPA) - De Italiaanse regering heeft opnieuw ingestemd met een tijdelijke accijnsverlaging op diesel als reactie op de stijgende brandstofprijzen. Maandagavond werd een decreet aangenomen dat de prijs van diesel tot 6 augustus verlaagt met 17 eurocent per liter. De maatregel geldt niet voor benzine.

29 minuten geleden
J&J schikt claims over kanker door babypoeder voor miljarden

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Johnson & Johnson heeft een schikking van 5,5 miljard dollar getroffen om de rechtszaken te beëindigen die verband houden met claims dat de talkproducten van het bedrijf, waaronder babypoeder, eierstokkanker veroorzaken. De schikking zou een einde kunnen maken aan de juridische strijd die het farmaceutische bedrijf al jaren achtervolgt.

31 minuten geleden
Fastned: meer Nederlanders met elektrische auto op vakantie

AMSTERDAM (ANP) - Meer Nederlanders gaan dit jaar met de elektrische auto op vakantie. Dit komt deels door de hoge brandstofprijzen, meldt snellaadbedrijf Fastned op basis van onderzoek en eigen cijfers.

1 uur geleden
Tanken goedkoper na Amerikaanse gevechtspauze in Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - Tanken aan de Nederlandse pomp is dinsdag iets goedkoper geworden, nadat de olieprijzen maandag flink zakten door de Amerikaanse gevechtspauze in de oorlog met Iran. Intussen gaan de olie- en gasprijzen op de groothandelsmarkten verder omlaag.

1 uur geleden
Philips hard onderuit op Damrak, Unilever wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips is dinsdag hard onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern presteerde afgelopen kwartaal iets beter dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf werd ook iets positiever over de winstgevendheid dit jaar dankzij een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen. Het gaat echter om een eenmalige meevaller en de omzetverwachting voor het hele jaar bleef onveranderd. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

1 uur geleden
Aantal sportschoolgangers Basic-Fit neemt verder toe

HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft er weer meer sportschoolgangers bijgekregen. De fitnessketen profiteert onder meer van een verdere uitbreiding van het aantal vestigingen. Sportscholen krijgen er gemiddeld ook meer leden bij.

2 uur geleden
Unilever houdt prijsverhogingen nog beperkt en verkoopt meer

LONDEN (ANP) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever heeft het afgelopen kwartaal een duidelijke verkoopspurt doorgemaakt. De groei van het aantal verkochte producten, zoals Dove en Vaseline, lag op het hoogste niveau in meer dan tien jaar. Prijsverhogingen werden nog niet op grote schaal doorgevoerd. Wisselkoersen hadden een negatieve invloed, maar de omzet kwam wel hoger uit dan een jaar eerder.

2 uur geleden