Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Concurrente van Bol breekt eigen wereldrecord op 400 meter horden

Concurrente van Bol breekt eigen wereldrecord op 400 meter horden

EUGENE (ANP) - Olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone heeft bij de Amerikaanse kwalificatiewedstrijden voor de Spelen van Parijs het wereldrecord op de 400 meter horden verbeterd. De grote concurrente van Femke Bol klokte in Eugene een winnende tijd van 50,65, dat is 0.03 sneller dan haar eigen wereldrecord uit 2022.

De 24-jarige McLaughlin-Levrone versloeg in Oregon Anna Cockrell (52,64) en Jasmine Jones (52,77), die allebei persoonlijke records vestigden.

Femke Bol is de regerend wereldkampioene op de 400 meter horden. Ze volgde vorig jaar op de WK in Boedapest McLaughlin-Levrone op. De Amerikaanse ontbrak toen door een knieblessure.

Teruggetrokken

De 24-jarige Bol prolongeerde vorige maand ook haar Europese titel. Ze liep in Rome een tijd van 52,49, haar beste tijd van het jaar. Haar Europees record uit 2023 staat op 51,45.

McLaughlin-Levrone richt zich bij de Spelen op het verdedigen van haar titel op de 400 meter horden. De Amerikaanse had zich voor de kwalificatiewedstrijden in Eugene teruggetrokken voor de 200 en 400 meter.

De Spelen van Parijs beginnen op 26 juli.

Meer uit Sport

Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

2 uur geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

12 uur geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

1 dag geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

1 dag geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

1 dag geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

1 dag geleden