Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Concurrente van Bol breekt eigen wereldrecord op 400 meter horden

Concurrente van Bol breekt eigen wereldrecord op 400 meter horden

EUGENE (ANP) - Olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone heeft bij de Amerikaanse kwalificatiewedstrijden voor de Spelen van Parijs het wereldrecord op de 400 meter horden verbeterd. De grote concurrente van Femke Bol klokte in Eugene een winnende tijd van 50,65, dat is 0.03 sneller dan haar eigen wereldrecord uit 2022.

De 24-jarige McLaughlin-Levrone versloeg in Oregon Anna Cockrell (52,64) en Jasmine Jones (52,77), die allebei persoonlijke records vestigden.

Femke Bol is de regerend wereldkampioene op de 400 meter horden. Ze volgde vorig jaar op de WK in Boedapest McLaughlin-Levrone op. De Amerikaanse ontbrak toen door een knieblessure.

Teruggetrokken

De 24-jarige Bol prolongeerde vorige maand ook haar Europese titel. Ze liep in Rome een tijd van 52,49, haar beste tijd van het jaar. Haar Europees record uit 2023 staat op 51,45.

McLaughlin-Levrone richt zich bij de Spelen op het verdedigen van haar titel op de 400 meter horden. De Amerikaanse had zich voor de kwalificatiewedstrijden in Eugene teruggetrokken voor de 200 en 400 meter.

De Spelen van Parijs beginnen op 26 juli.

Meer uit Sport

Wielrenner Edoardo Affini hersteld van val en start in Tour

BARCELONA (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft bevestigd dat Edoardo Affini de Tour de France kan rijden. De Italiaanse wielrenner is voldoende hersteld van een zware val die hij afgelopen donderdag maakte tijdens de Italiaanse kampioenschappen tijdrijden, meldde de ploeg. De Tour begint zaterdag met een ploegentijdrit in Barcelona.

3 minuten geleden
Langebaanschaatsen op Winterspelen 2030 definitief naar Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.

17 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.

18 uur geleden
Tennisser Griekspoor zakt flink op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.

23 uur geleden
Griekspoor dinsdag in laatste partij op baan 6 op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.

1 dag geleden
Coureur Russell blij dat hij weer op het hoogste treetje staat

SPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.

1 dag geleden
Opnieuw titel voor Visser en Enser op slotdag NK, ook goud Wevers

ROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).

1 dag geleden