Concurrente van Bol breekt eigen wereldrecord op 400 meter horden
EUGENE (ANP) - Olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone heeft bij de Amerikaanse kwalificatiewedstrijden voor de Spelen van Parijs het wereldrecord op de 400 meter horden verbeterd. De grote concurrente van Femke Bol klokte in Eugene een winnende tijd van 50,65, dat is 0.03 sneller dan haar eigen wereldrecord uit 2022.
De 24-jarige McLaughlin-Levrone versloeg in Oregon Anna Cockrell (52,64) en Jasmine Jones (52,77), die allebei persoonlijke records vestigden.
Femke Bol is de regerend wereldkampioene op de 400 meter horden. Ze volgde vorig jaar op de WK in Boedapest McLaughlin-Levrone op. De Amerikaanse ontbrak toen door een knieblessure.
Teruggetrokken
De 24-jarige Bol prolongeerde vorige maand ook haar Europese titel. Ze liep in Rome een tijd van 52,49, haar beste tijd van het jaar. Haar Europees record uit 2023 staat op 51,45.
McLaughlin-Levrone richt zich bij de Spelen op het verdedigen van haar titel op de 400 meter horden. De Amerikaanse had zich voor de kwalificatiewedstrijden in Eugene teruggetrokken voor de 200 en 400 meter.
De Spelen van Parijs beginnen op 26 juli.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
5 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
8 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
12 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
16 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
16 uur geleden