Concurrente Schippers Miller-Uibo dubt over 400 meter op Spelen
NASSAU (ANP) - Shaunae Miller-Uibo twijfelt of ze op de Olympische Spelen van Tokio gaat deelnemen aan de 400 meter. De concurrente van Dafne Schippers op de 200 meter heeft haar ongenoegen geuit over de organisatoren, die ervoor hebben gezorgd dat de 200 meter en 400 meter lastig te combineren zijn. Miller-Uibo, afkomstig van de Bahama's is regerend olympisch kampioene op de 400 meter.
"Zo graag als ik de titel wil op de 200 meter, zo graag wil ik mijn olympische titel verdedigen", aldus Miller-Uibo tegenover The Times. "De mannen hebben die kans, want bij hen overlappen de afstanden niet. Het enige dat we vragen is om ook de kans te krijgen die 'dubbel' te lopen."
De vrouwen moeten bij de combinatie van de 200 en 400 meter onder meer op twee opeenvolgende dagen twee keer in actie komen, de mannen slechts één keer.
Volgens de 26-jarige Miller-Uibo, die de eerste atlete kan worden in 25 jaar die de dubbel van de 200 en 400 meter weet te winnen, heeft het olympisch comité van de Bahama's zonder succes een verzoek ingediend het schema aan te passen. Miller-Uibo liet optekenen dat ze indien het schema niet wordt aangepast, ze haar focus hoogstwaarschijnlijk verlegt naar de 200 meter.
Op de Spelen van Rio in 2016 pakte Schippers zilver op de 200 meter. Het goud ging toen naar Elaine Thompson uit Jamaica.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
4 uur geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
4 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
10 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
15 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
16 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
18 uur geleden