Concurrente Schippers Miller-Uibo dubt over 400 meter op Spelen
NASSAU (ANP) - Shaunae Miller-Uibo twijfelt of ze op de Olympische Spelen van Tokio gaat deelnemen aan de 400 meter. De concurrente van Dafne Schippers op de 200 meter heeft haar ongenoegen geuit over de organisatoren, die ervoor hebben gezorgd dat de 200 meter en 400 meter lastig te combineren zijn. Miller-Uibo, afkomstig van de Bahama's is regerend olympisch kampioene op de 400 meter.
"Zo graag als ik de titel wil op de 200 meter, zo graag wil ik mijn olympische titel verdedigen", aldus Miller-Uibo tegenover The Times. "De mannen hebben die kans, want bij hen overlappen de afstanden niet. Het enige dat we vragen is om ook de kans te krijgen die 'dubbel' te lopen."
De vrouwen moeten bij de combinatie van de 200 en 400 meter onder meer op twee opeenvolgende dagen twee keer in actie komen, de mannen slechts één keer.
Volgens de 26-jarige Miller-Uibo, die de eerste atlete kan worden in 25 jaar die de dubbel van de 200 en 400 meter weet te winnen, heeft het olympisch comité van de Bahama's zonder succes een verzoek ingediend het schema aan te passen. Miller-Uibo liet optekenen dat ze indien het schema niet wordt aangepast, ze haar focus hoogstwaarschijnlijk verlegt naar de 200 meter.
Op de Spelen van Rio in 2016 pakte Schippers zilver op de 200 meter. Het goud ging toen naar Elaine Thompson uit Jamaica.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
34 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
34 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
55 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
2 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft de leiding in de MotoGP weer in handen. De 33-jarige Spanjaard won de sprintrace van de Grote Prijs van Indonesië, concurrent Jorge Martín werd vierde. Márquez heeft nu een voorsprong van 4 punten op zijn landgenoot.
3 uur geledenNANNUP (ANP) - Wielrenster Marianne Vos is voor de tweede keer wereldkampioene gravelrijden geworden. De 39-jarige Nederlandse kwam in het Australische Nannup na 126 kilometer over grotendeels onverharde wegen solo over de finish. In de laatste fase van de wedstrijd reed ze samen op kop met Rosa Klöser, maar de Duitse kwam enkele kilometers voor de streep ten val. Klöser veroverde nog wel het zilver, de Nederlandse Larissa Hartog het brons.
4 uur geleden