Concurrente Schippers Miller-Uibo dubt over 400 meter op Spelen
NASSAU (ANP) - Shaunae Miller-Uibo twijfelt of ze op de Olympische Spelen van Tokio gaat deelnemen aan de 400 meter. De concurrente van Dafne Schippers op de 200 meter heeft haar ongenoegen geuit over de organisatoren, die ervoor hebben gezorgd dat de 200 meter en 400 meter lastig te combineren zijn. Miller-Uibo, afkomstig van de Bahama's is regerend olympisch kampioene op de 400 meter.
"Zo graag als ik de titel wil op de 200 meter, zo graag wil ik mijn olympische titel verdedigen", aldus Miller-Uibo tegenover The Times. "De mannen hebben die kans, want bij hen overlappen de afstanden niet. Het enige dat we vragen is om ook de kans te krijgen die 'dubbel' te lopen."
De vrouwen moeten bij de combinatie van de 200 en 400 meter onder meer op twee opeenvolgende dagen twee keer in actie komen, de mannen slechts één keer.
Volgens de 26-jarige Miller-Uibo, die de eerste atlete kan worden in 25 jaar die de dubbel van de 200 en 400 meter weet te winnen, heeft het olympisch comité van de Bahama's zonder succes een verzoek ingediend het schema aan te passen. Miller-Uibo liet optekenen dat ze indien het schema niet wordt aangepast, ze haar focus hoogstwaarschijnlijk verlegt naar de 200 meter.
Op de Spelen van Rio in 2016 pakte Schippers zilver op de 200 meter. Het goud ging toen naar Elaine Thompson uit Jamaica.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
6 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
6 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
6 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
8 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
9 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
17 uur geleden