Concurrente Schippers Miller-Uibo dubt over 400 meter op Spelen
NASSAU (ANP) - Shaunae Miller-Uibo twijfelt of ze op de Olympische Spelen van Tokio gaat deelnemen aan de 400 meter. De concurrente van Dafne Schippers op de 200 meter heeft haar ongenoegen geuit over de organisatoren, die ervoor hebben gezorgd dat de 200 meter en 400 meter lastig te combineren zijn. Miller-Uibo, afkomstig van de Bahama's is regerend olympisch kampioene op de 400 meter.
"Zo graag als ik de titel wil op de 200 meter, zo graag wil ik mijn olympische titel verdedigen", aldus Miller-Uibo tegenover The Times. "De mannen hebben die kans, want bij hen overlappen de afstanden niet. Het enige dat we vragen is om ook de kans te krijgen die 'dubbel' te lopen."
De vrouwen moeten bij de combinatie van de 200 en 400 meter onder meer op twee opeenvolgende dagen twee keer in actie komen, de mannen slechts één keer.
Volgens de 26-jarige Miller-Uibo, die de eerste atlete kan worden in 25 jaar die de dubbel van de 200 en 400 meter weet te winnen, heeft het olympisch comité van de Bahama's zonder succes een verzoek ingediend het schema aan te passen. Miller-Uibo liet optekenen dat ze indien het schema niet wordt aangepast, ze haar focus hoogstwaarschijnlijk verlegt naar de 200 meter.
Op de Spelen van Rio in 2016 pakte Schippers zilver op de 200 meter. Het goud ging toen naar Elaine Thompson uit Jamaica.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Demi Schuurs heeft met haar dubbelpartner Ellen Perez uit Australië de derde ronde bereikt van het vrouwendubbel op Wimbledon. De 32-jarige Limburgse tennisster en de Australische versloegen Solana Sierra uit Argentinië en María Camila Osorio uit Colombia in twee sets: 6-3 6-1.
2 minuten geledenSILVERSTONE (ANP/DPA) - De Formule 1 heeft het circuit van Portimão achter de hand als vervanger van de laatste grand prix van het seizoen in Abu Dhabi. Volgens de website the-race.com is het Portugese circuit kandidaat voor het geval de races in Qatar of Abu Dhabi op respectievelijk 29 november en 6 december niet door kunnen gaan in verband met de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
1 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Mathieu van der Poel denkt dat wereldkampioen Tadej Pogačar zondag de grootste kans heeft om de tweede etappe van de Tour de France te winnen. Voor zichzelf ziet de tweevoudig etappewinnaar in de heuvelachtige finale in Barcelona slechts een kleine kans weggelegd. "Maar als er een kansje is, probeer ik dat wel te pakken", zei de 31-jarige wielrenner van Alpecin-Premier Tech tegen aanwezige verslaggevers in de Catalaanse vertrekplaats Tarragona.
1 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Het wielerpeloton is vanuit Tarragona vertrokken voor de tweede etappe van de Ronde van Frankrijk met finish in Barcelona. In de 169 voorafgaande kilometers is ongeveer halverwege een beklimming van de tweede categorie, de Côte de Begues. In de finale in Barcelona zijn er drie rondes op de Montjuïc, korte beklimmingen van de derde categorie van steeds 9 procent.
2 uur geledenEUGENE (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder is bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene als tweede geëindigd. De Sportvrouw van het Jaar noteerde een afstand van 20,11 meter. Voormalig wereldkampioene Chase Jackson uit de Verenigde Staten werd eerste met een afstand van 20,56 meter.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in Barcelona met de zege in de ploegentijdrit de eerste gele trui veroverd van de 113e Tour de France. De 29-jarige Deen werd onder grote belangstelling tijdens de beklimming van de Montjuïc afgezet door zijn laatste overgebleven ploeggenoten van Visma - Lease a Bike en finishte na een kleine 20 kilometer bij het Olympisch Stadion in 21.47,87. Daarna kwam UAE Team Emirates van titelverdediger Tadej Pogačar niet meer aan zijn tijd.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Amerikaan Marcos Giron met 6-2 7-6 (4) 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Tsjech Jiří Lehečka.
18 uur geleden