Concurrente Hassan op Spelen in actie op 1500 en 5000 meter
NAIROBI (ANP/AFP) - De Keniaanse atlete Faith Kipyegon gaat bij de Olympische Spelen van Parijs op jacht naar twee gouden medailles. De 30-jarige vedette wil niet alleen voor de derde keer het goud opeisen op de 1500 meter. Ze gaat ook voor de olympische titel op de 5000 meter, een van de twee afstanden die op de vorige Spelen gewonnen werd door Sifan Hassan.
Kipyegon verzekerde zich zaterdag van deelname op de 1500 meter bij de kwalificaties in de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Een dag eerder had ze al een olympisch ticket op de 5000 meter veroverd.
"Het zou historisch zijn om voor de derde keer de 1500 meter te winnen en me ook te richten op de 5000 meter", zei Kipyegon. "Ik weet dat het niet gemakkelijk wordt, maar ik ga het proberen en zien wat mogelijk is."
Marathon
Kipyegon won afgelopen jaar bij de WK atletiek in Boedapest als eerste ooit de wereldtitels op de 1500 en 5000 meter. Het was haar derde wereldtitel op de 1500 meter. Ze liep vorig jaar ook drie wereldrecords. Hassan veroverde eerder bij de WK van 2019 de combinatie van titels op de 1500 meter en de 10.000 meter.
Op de olympische 1500 meter van Tokio bleef Kipyegon Hassan voor, die toen derde werd. De Nederlandse atlete veroverde wel de olympische titels op de 5000 en 10.000 meter. Het is nog niet bekend op welke afstanden Hassan deze zomer uitkomt op de Spelen. Ze heeft ook de optie mee te doen aan de olympische marathon.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Bij het tennistoernooi van Rosmalen heeft de regen wederom voor een voortijdig afgebroken partij gezorgd. De kwartfinale tussen de Rus Daniil Medvedev en de Kroaat Marin Čilić is vrijdag na de tweede set bij een gelijke setstand stilgelegd en wordt zaterdag uitgespeeld. Eerder deze week gebeurde op dinsdag en donderdag hetzelfde bij wedstrijden van Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp en het Nederlandse tennistalent Thijs Boogaard.
58 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen is nog op zoek naar snelheid op het circuit van Barcelona. De viervoudig wereldkampioen noteerde in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de zesde tijd in zijn Red Bull. Hij was bijna een seconde langzamer dan regerend wereldkampioen Lando Norris, die in zijn McLaren de snelste ronde reed (1.15,426) op het hete asfalt.
3 uur geledenCREST-VOLAND (ANP) - Maxim van Gils heeft de zesde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, op zijn naam geschreven. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe klopte bij de aankomst bergop in Crest-Voland de Noor Tobias Halland Johannessen. Van Gils' ploeggenoot Luke Tuckwell uit Australië werd derde en is de nieuwe leider in het algemeen klassement.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Ethiopische topatlete Gudaf Tsegay is voor vier maanden geschorst om het overtreden van de dopingregels. De voormalig wereldkampioene op 5000 en 10.000 meter mag tot en met 30 september geen wedstrijden lopen. De AIU, de onafhankelijke integriteitseenheid in de mondiale atletiek, spreekt van een schikking.
6 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard is er net niet in geslaagd de kwartfinales van het grastoernooi van Rosmalen te bereiken. De 17-jarige Nederlander verloor met 3-6 6-4 6-7 (6) van de als derde geplaatste Rus Daniil Medvedev. De partij werd donderdag bij een voorsprong voor Boogaard van 3-2 in de tweede set gestaakt door de regen.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de vierde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen was in de Red Bull 0,684 seconde langzamer dan de Brit George Russell in de Mercedes, die met 1.16,363 de snelste was. Ook de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari waren sneller dan Verstappen.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Lieke Wevers heeft het beëindigen van haar carrière als turnster op Instagram bevestigd. Dinsdag werd al duidelijk dat de 34-jarige Nederlandse in dienst treedt bij de Spaanse turnbond RFEG als lid van de technische staf bij de vrouwen op het nationale trainingscentrum in Madrid.
9 uur geleden