Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Conclave grootste kanshebber bij BAFTA's met 12 nominaties

Conclave grootste kanshebber bij BAFTA's met 12 nominaties

LOS ANGELES (ANP) - De film Conclave maakt dit jaar de meeste kans op een prijs bij de uitreiking van de BAFTA's. De film met Ralph Fiennes in de hoofdrol is twaalf keer genomineerd en maakt onder meer kans op de prijzen voor beste regisseur en beste film. Fiennes is zelf in de race voor de prijs voor beste acteur. De film gaat over de vergadering van kardinalen in Rome na het overlijden van de paus.

De film Emilia Pérez, over een drugsbaas die in transitie gaat, volgt met elf nominaties, ook in de categorieën beste regisseur en beste film. Karla Sofía Gascón maakt kans op de prijs voor beste hoofdrolspeelster en is daarmee de eerste trans actrice die is genomineerd bij de BAFTA Film Awards, schrijft de BBC. In de categorie beste film maken verder Anora, The Brutalist en A Complete Unknown kans. The Brutalist is negen keer genomineerd, Anora zeven keer en A Complete Unknown zes keer.

De film Babygirl van Halina Reijn is niet genomineerd voor een BAFTA. Hoofdrolspelers Nicole Kidman en Harris Dickinson stonden wel op de longlist voor de filmprijzen, maar zijn niet genomineerd.

Nieuwe categorie

Er is ook voor het eerst sinds 2020 een nieuwe categorie bij de BAFTA's, voor kinder- en familiefilm. Flow, Kensuke's Kingdom, Wallace and Gromit: Vengeance Most Fowl en The Wild Robot maken kans om de eerste winnaar van de prijs te worden.

De winnaars van de belangrijkste Britse filmprijzen worden op 16 februari bekendgemaakt. David Tennant presenteert de awardceremonie. De meeste genomineerde films draaien nu in de Nederlandse bioscopen.

Meer uit Buitenland

Explosieven bij huis burgemeester New York, twee verdachten vast

NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.

41 minuten geleden
Doden en gewonden bij aanval op hotel in Beiroet

BEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

4 uur geleden
Qatar meldt raketaanvallen Iran, Saudi-Arabië onderschept drones

DOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.

5 uur geleden
Trump wil geen betrokkenheid Koerden bij oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.

6 uur geleden
Trump: Iran viel zelf meisjesschool aan

WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."

7 uur geleden
Netanyahu: Israël zal Iran met volle kracht blijven aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.

8 uur geleden
Chef Deens sterrenrestaurant Noma ging te ver tegen personeel

KOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.

10 uur geleden