Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Conclave grootste kanshebber bij BAFTA's met 12 nominaties

Conclave grootste kanshebber bij BAFTA's met 12 nominaties

LOS ANGELES (ANP) - De film Conclave maakt dit jaar de meeste kans op een prijs bij de uitreiking van de BAFTA's. De film met Ralph Fiennes in de hoofdrol is twaalf keer genomineerd en maakt onder meer kans op de prijzen voor beste regisseur en beste film. Fiennes is zelf in de race voor de prijs voor beste acteur. De film gaat over de vergadering van kardinalen in Rome na het overlijden van de paus.

De film Emilia Pérez, over een drugsbaas die in transitie gaat, volgt met elf nominaties, ook in de categorieën beste regisseur en beste film. Karla Sofía Gascón maakt kans op de prijs voor beste hoofdrolspeelster en is daarmee de eerste trans actrice die is genomineerd bij de BAFTA Film Awards, schrijft de BBC. In de categorie beste film maken verder Anora, The Brutalist en A Complete Unknown kans. The Brutalist is negen keer genomineerd, Anora zeven keer en A Complete Unknown zes keer.

De film Babygirl van Halina Reijn is niet genomineerd voor een BAFTA. Hoofdrolspelers Nicole Kidman en Harris Dickinson stonden wel op de longlist voor de filmprijzen, maar zijn niet genomineerd.

Nieuwe categorie

Er is ook voor het eerst sinds 2020 een nieuwe categorie bij de BAFTA's, voor kinder- en familiefilm. Flow, Kensuke's Kingdom, Wallace and Gromit: Vengeance Most Fowl en The Wild Robot maken kans om de eerste winnaar van de prijs te worden.

De winnaars van de belangrijkste Britse filmprijzen worden op 16 februari bekendgemaakt. David Tennant presenteert de awardceremonie. De meeste genomineerde films draaien nu in de Nederlandse bioscopen.

Meer uit Buitenland

Media: Trump en Netanyahu botsen over strategie inzake Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.

2 uur geleden
Harvard wil hervormen omdat studenten te hoge cijfers halen

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.

3 uur geleden
Meerderheid landen erkent klimaatverplichtingen bij VN

NEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.

6 uur geleden
VS klagen voormalige Cubaanse president Raúl Castro aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.

11 uur geleden
Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

13 uur geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

14 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

14 uur geleden