Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Conclave grootste kanshebber bij BAFTA's met 12 nominaties

Conclave grootste kanshebber bij BAFTA's met 12 nominaties

LOS ANGELES (ANP) - De film Conclave maakt dit jaar de meeste kans op een prijs bij de uitreiking van de BAFTA's. De film met Ralph Fiennes in de hoofdrol is twaalf keer genomineerd en maakt onder meer kans op de prijzen voor beste regisseur en beste film. Fiennes is zelf in de race voor de prijs voor beste acteur. De film gaat over de vergadering van kardinalen in Rome na het overlijden van de paus.

De film Emilia Pérez, over een drugsbaas die in transitie gaat, volgt met elf nominaties, ook in de categorieën beste regisseur en beste film. Karla Sofía Gascón maakt kans op de prijs voor beste hoofdrolspeelster en is daarmee de eerste trans actrice die is genomineerd bij de BAFTA Film Awards, schrijft de BBC. In de categorie beste film maken verder Anora, The Brutalist en A Complete Unknown kans. The Brutalist is negen keer genomineerd, Anora zeven keer en A Complete Unknown zes keer.

De film Babygirl van Halina Reijn is niet genomineerd voor een BAFTA. Hoofdrolspelers Nicole Kidman en Harris Dickinson stonden wel op de longlist voor de filmprijzen, maar zijn niet genomineerd.

Nieuwe categorie

Er is ook voor het eerst sinds 2020 een nieuwe categorie bij de BAFTA's, voor kinder- en familiefilm. Flow, Kensuke's Kingdom, Wallace and Gromit: Vengeance Most Fowl en The Wild Robot maken kans om de eerste winnaar van de prijs te worden.

De winnaars van de belangrijkste Britse filmprijzen worden op 16 februari bekendgemaakt. David Tennant presenteert de awardceremonie. De meeste genomineerde films draaien nu in de Nederlandse bioscopen.

Meer uit Buitenland

Dode bij aanslagen op Griekse politici

THESSALONIKI (ANP/AFP) - De aanslagen in de Griekse stad Thessaloniki hebben een persoon het leven gekost. De huizen van drie politici werden woensdagochtend aangevallen, waarbij de ouders van een van de politici gewond raakten. De moeder overleed later in het ziekenhuis.

3 uur geleden
Amerikaanse denktank: 2 miljoen slachtoffers in oorlog Oekraïne

NEW YORK (ANP) - In de oorlog tussen Oekraïne en Rusland zijn ruim 2 miljoen militairen omgekomen, gewond geraakt of vermist, meldt The New York Times op basis van het in Washington gevestigde Center for Strategic and International Studies (CSIS). Zo'n 450.000 Russische en 125.000 tot 150.000 Oekraïense militairen zouden zijn omgekomen.

4 uur geleden
Klimmers hangen spandoek aan spits van Empire State Building

NEW YORK CITY (ANP) - Twee gemaskerde mensen hebben helemaal bovenop het Empire State Building in New York gestaan met een spandoek. Op het spandoek stond een vredesboodschap. Bij de afdaling leek de ene klimmer de ander een huwelijksaanzoek te doen. Niet veel later werden ze hoog boven de grond opgewacht door de politie, zo was te zien op livebeelden vanuit een helikopter.

4 uur geleden
Bijna 2300 doden door aardbevingen Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2295 mensen het leven gekost, meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Ruim 11.000 anderen raakten gewond en nog eens tienduizenden zijn vermist.

4 uur geleden
Venezuela houdt week van nationale rouw na aardbevingen

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft zeven dagen van nationale rouw aangekondigd voor de slachtoffers van de aardbevingen van vorige week. "De ziel van Venezuela wordt verscheurd door de slachtoffers die de verwoestende aardbevingen hebben geëist", schrijft Rodríguez op X.

5 uur geleden
Proces tegen Maltese zakenman voor moord op journalist begonnen

VALLETTA (ANP) - In Malta is de langverwachte rechtszaak tegen de rijke zakenman Yorgen Fenech begonnen. Hij wordt ervan verdacht in 2017 opdracht te hebben gegeven voor de moord op de bekende onderzoeksjournalist Daphne Caruana Galizia. De zaak leidde tot grote ophef in Malta en kostte onder meer de premier zijn baan.

6 uur geleden
Zelensky verwacht vooruitgang EU-lidmaatschap onder Ierland

DUBLIN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat de toetreding van Oekraïne tot de EU onder het voorzitterschap van Ierland zal worden voortgezet. Dat zei hij bij de overdrachtsceremonie van het halfjaarlijkse EU-voorzitterschap in Dublin.

8 uur geleden