Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Conclave grootste kanshebber bij BAFTA's met 12 nominaties

Conclave grootste kanshebber bij BAFTA's met 12 nominaties

LOS ANGELES (ANP) - De film Conclave maakt dit jaar de meeste kans op een prijs bij de uitreiking van de BAFTA's. De film met Ralph Fiennes in de hoofdrol is twaalf keer genomineerd en maakt onder meer kans op de prijzen voor beste regisseur en beste film. Fiennes is zelf in de race voor de prijs voor beste acteur. De film gaat over de vergadering van kardinalen in Rome na het overlijden van de paus.

De film Emilia Pérez, over een drugsbaas die in transitie gaat, volgt met elf nominaties, ook in de categorieën beste regisseur en beste film. Karla Sofía Gascón maakt kans op de prijs voor beste hoofdrolspeelster en is daarmee de eerste trans actrice die is genomineerd bij de BAFTA Film Awards, schrijft de BBC. In de categorie beste film maken verder Anora, The Brutalist en A Complete Unknown kans. The Brutalist is negen keer genomineerd, Anora zeven keer en A Complete Unknown zes keer.

De film Babygirl van Halina Reijn is niet genomineerd voor een BAFTA. Hoofdrolspelers Nicole Kidman en Harris Dickinson stonden wel op de longlist voor de filmprijzen, maar zijn niet genomineerd.

Nieuwe categorie

Er is ook voor het eerst sinds 2020 een nieuwe categorie bij de BAFTA's, voor kinder- en familiefilm. Flow, Kensuke's Kingdom, Wallace and Gromit: Vengeance Most Fowl en The Wild Robot maken kans om de eerste winnaar van de prijs te worden.

De winnaars van de belangrijkste Britse filmprijzen worden op 16 februari bekendgemaakt. David Tennant presenteert de awardceremonie. De meeste genomineerde films draaien nu in de Nederlandse bioscopen.

Meer uit Buitenland

Oekraïne dient herziene aanvraag in voor OESO-lidmaatschap

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft een herziene aanvraag ingediend om toe te treden tot de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO), meldde president Volodymyr Zelensky op Telegram. De OESO bestaat uit 38 voornamelijk ontwikkelde economieën, waaronder de Verenigde Staten, Duitsland en Japan. Ook Nederland is lid.

2 uur geleden
Treinverkeer in Duitsland hervat na communicatiestoring

BERLIJN (ANP) - In Duitsland is het treinverkeer hervat, nadat dinsdagavond landelijk al het treinverkeer was stilgelegd vanwege een radiostoring. Dat meldden Duitse media, waaronder Bild en Der Tagesspiegel.

2 uur geleden
Verzekeraar Allianz schat dat 1150 schepen vastzitten in de Golf

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz schat dat er nog 1150 schepen vastzitten in de Perzische Golf, ondanks de voorlopige overeenkomst die een einde moet maken aan het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. De schepen vertegenwoordigen volgens Allianz een waarde van ongeveer 125 miljard dollar.

2 uur geleden
Senaat VS stemt tegen oorlog Iran zonder goedkeuring Congres

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft wetgeving aangenomen om de Amerikaanse oorlog tegen Iran te stoppen totdat het Congres hier toestemming voor geeft. Het Huis van Afgevaardigden stemde eerder al voor het voorstel. Het is niet meteen duidelijk welke gevolgen de stemming heeft voor het conflict in het Midden-Oosten, aangezien de VS en Iran onderhandelen over een permanent vredesakkoord.

6 uur geleden
Iraanse president: Teheran zal nooit onderhandelen over defensie

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Het Iraanse raketprogramma staat niet in het voorlopige akkoord met de Verenigde Staten en dat zal nooit veranderen, verklaart de Iraanse president Masoud Pezeshkian. Teheran zal volgens hem nooit met een ander land onderhandelen over zijn eigen defensiecapaciteiten.

8 uur geleden
Frankrijk beleeft warmste dag sinds begin metingen

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft dinsdag de warmste dag beleefd sinds het begin van de metingen in 1947, meldt de nationale weerdienst Météo France. De temperatuur liep gemiddeld op tot 29,8 graden. Die temperatuur is een gemiddelde van de dag- en nachttemperaturen van dertig weerstations verspreid over het land.

10 uur geleden
Honderden scholen in VK dicht vanwege hittegolf

LONDEN (ANP/AFP) - Zeker driehonderd scholen in het Verenigd Koninkrijk zijn woensdag en donderdag deels of volledig gesloten vanwege de hittegolf, meldt de BBC. Het werkelijke aantal ligt volgens de nieuwszender waarschijnlijk hoger, omdat niet alle sluitingen publiekelijk worden aangekondigd.

10 uur geleden