Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Conclave grootste kanshebber bij BAFTA's met 12 nominaties

Conclave grootste kanshebber bij BAFTA's met 12 nominaties

LOS ANGELES (ANP) - De film Conclave maakt dit jaar de meeste kans op een prijs bij de uitreiking van de BAFTA's. De film met Ralph Fiennes in de hoofdrol is twaalf keer genomineerd en maakt onder meer kans op de prijzen voor beste regisseur en beste film. Fiennes is zelf in de race voor de prijs voor beste acteur. De film gaat over de vergadering van kardinalen in Rome na het overlijden van de paus.

De film Emilia Pérez, over een drugsbaas die in transitie gaat, volgt met elf nominaties, ook in de categorieën beste regisseur en beste film. Karla Sofía Gascón maakt kans op de prijs voor beste hoofdrolspeelster en is daarmee de eerste trans actrice die is genomineerd bij de BAFTA Film Awards, schrijft de BBC. In de categorie beste film maken verder Anora, The Brutalist en A Complete Unknown kans. The Brutalist is negen keer genomineerd, Anora zeven keer en A Complete Unknown zes keer.

De film Babygirl van Halina Reijn is niet genomineerd voor een BAFTA. Hoofdrolspelers Nicole Kidman en Harris Dickinson stonden wel op de longlist voor de filmprijzen, maar zijn niet genomineerd.

Nieuwe categorie

Er is ook voor het eerst sinds 2020 een nieuwe categorie bij de BAFTA's, voor kinder- en familiefilm. Flow, Kensuke's Kingdom, Wallace and Gromit: Vengeance Most Fowl en The Wild Robot maken kans om de eerste winnaar van de prijs te worden.

De winnaars van de belangrijkste Britse filmprijzen worden op 16 februari bekendgemaakt. David Tennant presenteert de awardceremonie. De meeste genomineerde films draaien nu in de Nederlandse bioscopen.

Meer uit Buitenland

Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.

39 minuten geleden
Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

1 uur geleden
Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

1 uur geleden
Rutte belt Erdogan over Iran-conflict en bewaken NAVO-zuidflank

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.

1 uur geleden
Qatar schiet twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.

2 uur geleden
Trump over oorlog met Iran: grote golf moet nog komen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn krijgsmacht Iran aan het raken is, maar "nog niet eens hard". De "grote golf" moet nog komen, aldus Trump tegen CNN. "Die grote komt snel."

2 uur geleden
Israël zegt zeshonderd doelen in Iran te hebben aangevallen

JERUZALEM (ANP/DPA) - Israël heeft tot nu toe meer dan zeshonderd doelen aangevallen in Iran, meldt het Israëlische leger. Het zou gaan om ruim twintig locaties die gelinkt waren aan Iraanse militaire leiders, zeker 150 raketlanceerinstallaties en meer dan tweehonderd luchtafweersystemen.

3 uur geleden