Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Concert Lenny Kuhr in Stadskanaal zonder problemen verlopen

Concert Lenny Kuhr in Stadskanaal zonder problemen verlopen

STADSKANAAL (ANP) - Het concert van zangeres Lenny Kuhr in het Groningse Stadskanaal is dinsdagmiddag zonder problemen verlopen. Voorafgaand waren er extra veiligheidsmaatregelen getroffen omdat een eerder optreden van de 74-jarige Kuhr werd verstoord door pro-Palestijnse activisten.

Zo werd de kaartverkoop voortijdig stilgelegd en was er beveiliging in theater Geert Teis. Media waren niet welkom, op enkele recensenten na. Burgemeester Klaas Sloots verwelkomde de bezoekers in het theater en schudde ze de hand.

Kuhr ging tijdens haar concert amper in op wat er zondag in Waalwijk is gebeurd. Vlak voordat ze het lied 'In mijn boek' zong, zei ze alleen: "Wat er de laatste dagen is gebeurd en ook deze dag, komt vast in dit boek te staan."

Sterkte

Na afloop van het concert, dat ze afsloot met het beroemde lied De troubadour, ging ze met haar fans op de foto en signeerde ze cd's. Ze spraken toen nog wel even over de gebeurtenissen. Een bezoeker, Ingrid de Vries (76) uit Sellingen, wenste haar kracht en sterkte toe. Ze had geen moment getwijfeld of ze wel zou komen. "Als het moet, protesteer ik er tegenin." De Vries heeft geen goed woord over voor de verstoring van het vorige optreden en noemt het "schandalig". "Waar zijn we toch mee bezig in 2024. Dit is eigenlijk om te janken."

Na afloop van het concert, dat ze afsloot met het beroemde lied De troubadour, ging ze met haar fans op de foto en signeerde ze cd's. Ze spraken toen nog wel even over de gebeurtenissen. Een bezoeker wenste haar kracht en sterkte toe. Later staat Kuhr nog de pers die niet naar binnen kon te woord.

Meer uit Binnenland

Vakbonden: voorstellen kabinet lijken onvoldoende

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.

1 uur geleden
Nederland ontbiedt Russische ambassadeur om aanvallen op Kyiv

BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.

1 uur geleden
Eerste Kamer stemt voor strengere asielregels van EU-migratiepact

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.

3 uur geleden
Weeronline: warmste 26 mei sinds begin van de metingen

HOUTEN (ANP) - Het is dinsdag de warmste 26 mei sinds de metingen begonnen in 1901, meldt Weeronline. In De Bilt werd om 14.10 uur een temperatuur gemeten van 30,4 graden, waarmee eveneens de eerste officiële tropische dag van het jaar werd genoteerd.

3 uur geleden
Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht: kinderporno mij toegestuurd

ROTTERDAM (ANP) - Oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. (77), die verdacht wordt van het bezit van kinderporno, zegt dat iemand hem die bestanden heeft toegestuurd. De verdachte verscheen dinsdag voor het eerst op een openbare zitting in de rechtbank in Rotterdam. Hij wordt ook verdacht van ontucht, iets wat hij ontkent.

4 uur geleden
Rode Kruis zet extra tenten neer in Ter Apel voor schaduw

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis gaat extra tenten neerzetten op het grasveld voor het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel om extra schaduwplekken te creëren. De afgelopen dagen zette de hulporganisatie al vier open tenten op. Deze zijn niet bedoeld om in te slapen.

4 uur geleden
Staat: plaatsing Corné H. in tbs-kliniek hangt af van zaak Vught

DEN HAAG (ANP) - Corné H. staat bovenaan de wachtlijst voor plaatsing in de Van Mesdagkliniek, toch lijkt een snelle plaatsing uiterst onzeker. De 30-jarige gedetineerde, die werd veroordeeld voor een urenlange gijzeling in Ede in 2024, wacht al bijna 1,5 jaar op een plek in een tbs-kliniek.

4 uur geleden