Concert Lenny Kuhr in Stadskanaal zonder problemen verlopen
STADSKANAAL (ANP) - Het concert van zangeres Lenny Kuhr in het Groningse Stadskanaal is dinsdagmiddag zonder problemen verlopen. Voorafgaand waren er extra veiligheidsmaatregelen getroffen omdat een eerder optreden van de 74-jarige Kuhr werd verstoord door pro-Palestijnse activisten.
Zo werd de kaartverkoop voortijdig stilgelegd en was er beveiliging in theater Geert Teis. Media waren niet welkom, op enkele recensenten na. Burgemeester Klaas Sloots verwelkomde de bezoekers in het theater en schudde ze de hand.
Kuhr ging tijdens haar concert amper in op wat er zondag in Waalwijk is gebeurd. Vlak voordat ze het lied 'In mijn boek' zong, zei ze alleen: "Wat er de laatste dagen is gebeurd en ook deze dag, komt vast in dit boek te staan."
Sterkte
Na afloop van het concert, dat ze afsloot met het beroemde lied De troubadour, ging ze met haar fans op de foto en signeerde ze cd's. Ze spraken toen nog wel even over de gebeurtenissen. Een bezoeker, Ingrid de Vries (76) uit Sellingen, wenste haar kracht en sterkte toe. Ze had geen moment getwijfeld of ze wel zou komen. "Als het moet, protesteer ik er tegenin." De Vries heeft geen goed woord over voor de verstoring van het vorige optreden en noemt het "schandalig". "Waar zijn we toch mee bezig in 2024. Dit is eigenlijk om te janken."
Na afloop van het concert, dat ze afsloot met het beroemde lied De troubadour, ging ze met haar fans op de foto en signeerde ze cd's. Ze spraken toen nog wel even over de gebeurtenissen. Een bezoeker wenste haar kracht en sterkte toe. Later staat Kuhr nog de pers die niet naar binnen kon te woord.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Overheden, bedrijven en burgers in Nederland zijn onvoldoende voorbereid op onveilige situaties die kunnen ontstaan door extreme regenval. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na onderzoek. Volgens de raad kan hevige regen onder meer de veiligheid van de woon- en leefomgeving aantasten. In sommige gevallen kan de regenval leiden tot maatschappelijke ontwrichting, als bijvoorbeeld de stroom uitvalt en ziekenhuizen onbereikbaar worden.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaten wereldwijd maken zich ernstige zorgen over de ondermijning van de advocatuur en de rechtspraak in de Verenigde Staten. Daarom vragen meer dan veertig advocatenorganisaties op de zestiende Dag van de bedreigde advocaat aandacht voor de situatie van mensenrechtenadvocaten in de VS.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de komende decennia moeten steeds meer mensen leven met de gevolgen van een beroerte, dementie of parkinson. Ook hebben veel mensen dan een depressie, een angststoornis of een dwangstoornis. Dat verwacht de Hersenstichting.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Agressie tegen zorgprofessionals blijft een 'hardnekkig en ernstig' probleem, meldt beroepsorganisatie en vakbond voor zorgverleners NU'91. Zorgverleners krijgen nog steeds te maken met schreeuwende of scheldende patiƫnten of familieleden, maar ook met fysiek geweld.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het risico op het krijgen van de ziekte van Parkinson is groter onder mannen, hoogopgeleiden en mensen die in het noorden van Nederland wonen. Dat komt onder andere naar voren uit onderzoek van de Universiteit Utrecht en het Radboudumc naar de spreiding van de ongeneeslijke hersenaandoening.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In 2025 werden in Nederland 44 miljoen boeken verkocht, dat is twee miljoen minder dan het jaar daarvoor. Dat meldt de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) in nieuwe cijfers.
4 uur geledenDOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.
9 uur geleden