Concern achter Ray-Ban bevestigt interesse moederbedrijf Facebook
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, heeft bevestigd dat Facebook-moederbedrijf Meta Platforms geïnteresseerd is in een belang in 's werelds grootste brillenfabrikant. Topman Francesco Milleri zei donderdag dat het Amerikaanse technologiebedrijf van plan is aandeelhouder te worden van het Frans-Italiaanse concern.
Meta en EssilorLuxottica brachten eerder al samen een slimme bril uit, de Ray-Ban Meta. Topman Mark Zuckerberg van Meta heeft de afgelopen jaren ook al miljarden uitgegeven om de "draagbare technologiemarkt" te betreden, bijvoorbeeld door virtualrealitybrillen te maken.
"We zijn er trots op dat een bedrijf dat ons heel goed kent, na een jarenlange samenwerking, ervan overtuigd is dat ons bedrijf in de toekomst kan groeien en veel beter kan worden", vertelde Milleri in een call met analisten over de interesse vanuit het Californische Menlo Park.
Eerder deze maand waren er geruchten dat Meta een belang van maximaal 5 procent in EssilorLuxottica zou overwegen. Daarmee zouden dan waarschijnlijk miljarden euro's gemoeid zijn. Milleri liet over de omvang van de mogelijke deelneming niets los. Wel zei hij dat het Amerikaanse bedrijf aandelen op de beurs moet kopen als het aandeelhouder wil worden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn winst in de eerste drie maanden van het jaar opgevoerd. De bank ziet ruimte om voor 1 miljard euro aandelen in te kopen, waar aandeelhouders profijt van hebben. Volgens topman Steven van Rijswijk gaat het ondanks de geopolitieke en macro-economische onzekerheid goed met de bank.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in maart gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,4 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar. De prijsstijging volgt op vier maanden van prijsdalingen en hangt samen met de stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,7 procent in maart.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De totale oppervlakte van Nederland en de Noordzee is verdeeld over 8,4 miljoen percelen en 4,4 miljoen eigenaren. Dat heeft het Kadaster in kaart gebracht in het nieuwe onderzoek 'Van wie is Nederland?'. De gezamenlijke overheden zijn de grootste eigenaar van het totaal aan landbouwgrond, natuurgebieden, water, wegen en de gebouwde omgeving in ons land.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De RAI in Amsterdam heeft een relatief goed jaar achter de rug. De evenementen- en congresorganisatie boekte de hoogste omzet ooit in een oneven jaar. In even jaren worden altijd meer evenementen gehouden.
7 uur geleden