Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Concern achter Guinness en Baileys bezorgd over watertekorten

Concern achter Guinness en Baileys bezorgd over watertekorten

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse drankenconcern Diageo, producent van merken als Johnnie Walker, Smirnoff, Guinness en Baileys, is bezorgd dat klimaatverandering tot watertekorten kan leiden, waardoor de eigen productie gehinderd wordt.

Waterzekerheid vormt het grootste risico als gevolg van klimaatverandering voor het bedrijf, aldus Michael Alexander. Hij is wereldwijd hoofd op het gebied water, milieu en landbouwduurzaamheid bij Diageo. "Je kan de meest efficiënte brouwerij of distilleerderij ter wereld zijn. Maar het zal het risico nog steeds niet verkleinen als er droogte is."

Water is het belangrijkste bestanddeel voor gedistilleerde dranken en bier. Vorig jaar gebruikte het bedrijf meer dan 17,5 miljard liter water voor zijn activiteiten. Maar ingrediënten zoals granen en druiven zijn afhankelijk van irrigatie van landbouwgebieden. Diageo wil het waterverbruik verminderen door efficiënter te werk te gaan, vooral in gebieden waar schaarste kan optreden zoals in Turkije en Mexico. Dat kan bijvoorbeeld door nieuwe technologieën om gewassen van water te voorzien.

Goede strategie

"We weten dat we een goede strategie hebben opgezet, maar we weten ook dat de crisis aan het versnellen is", aldus Alexander. Ook andere bedrijven die veel gebruikmaken van water nemen maatregelen om tekorten te voorkomen, waaronder spijkerbroekenmerk Levi Strauss.

Woensdag werd verder bekend dat scheidend topman Ivan Menezes van Diageo na een kort ziektebed is overleden op 63-jarige leeftijd. Menezes zou eind deze maand met pensioen gaan na tien jaar aan het hoofd te hebben gestaan bij Diageo. Het bedrijf spreekt van een "zeer treurige dag" vanwege zijn dood.

Meer uit Financieel

AI-aandelen stuwen Wall Street, Nasdaq stijgt naar nieuw record

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week met overtuigende winsten gesloten, waarbij de Nasdaq een nieuw record bereikte. Vooral aandelen van AI-bedrijven waren gewild bij beleggers, na de koersval in de sector vorige week door sombere uitspraken van AI-topbestuurders over de gevaren van de technologie. Beurshandelaren lieten zich maandag echter weer leiden door de groeivooruitzichten van de techsector. Ook een aanhoudende daling van de olieprijzen verminderde de vrees dat de energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen.

6 uur geleden
WSJ: Trump wil investeren in energie-infrastructuur Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft voorgesteld om 5 miljard dollar te investeren in een nieuw fonds dat landen in het Midden-Oosten moet helpen bij de wederopbouw van energie-infrastructuur die tijdens de Iranoorlog is beschadigd. Dat meldt de Wall Street Journal maandag.

6 uur geleden
Paramount dichter bij overname Warner Bros. na akkoord met staten

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse staten bevestigen een akkoord met entertainmentconcern Paramount over de overname van Hollywoodconcurrent Warner Bros. Daarmee heeft Paramount een belangrijke hindernis voor de deal, ter waarde van meer dan 110 miljard dollar, weggenomen. De staten probeerden de overname eerder via een rechtszaak tegen te houden.

7 uur geleden
Vliegverkeer naar Amerikaanse luchthavens hervat na storing

NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegverkeer naar verschillende bestemmingen aan de Amerikaanse oostkust kan weer worden hervat, nadat een telecomstoring eerder op de dag voor problemen zorgde. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA zegt dat een vliegverbod voor de luchthaven in Boston is opgeheven. Ook vluchten op de luchthavens LaGuardia en JFK Airport in New York worden hervat.

7 uur geleden
Telecomstoring legt vliegverkeer stil op Amerikaanse luchthavens

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft vliegverkeer stilgelegd op de luchthavens JFK Airport en LaGuardia in New York en Logan Airport in Boston door een telecomstoring die zich verder uitbreidt. Het gaat om vertrekkende vluchten.

8 uur geleden
Chipbedrijf AMD bereikt marktwaarde van 1 biljoen dollar

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Advanced Micro Devices (AMD) bereikte maandag voor het eerst een marktwaarde van 1 biljoen dollar, ofwel 1000 miljard dollar. Het Amerikaanse chipbedrijf profiteert van de opleving van chipmakers op de aandelenbeurzen, door de enorme vraag naar chips voor AI-toepassingen.

9 uur geleden
Damrak hoger door dalende olieprijs, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omhoog. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Die daling hing samen met diplomatieke inspanningen om de oorlog in Iran te beëindigen.

10 uur geleden