Computersystemen hogeschool Fontys onbereikbaar door ddos-aanval
TILBURG (ANP) - Studenten en medewerkers van hogeschool Fontys in Tilburg kunnen geen verbinding krijgen met het computernetwerk van de instelling. Volgens Fontys zijn de systemen onbereikbaar door een ddos-aanval op de systemen van SURF in het zuiden van het land.
In SURF werken alle universiteiten, hogescholen, universitaire ziekenhuizen en een groep mbo's en onderzoeksinstituten samen op IT-gebied. De Universiteit Utrecht zegt dat haar netwerk trager werkt door de storing bij SURF, waardoor applicaties traag of niet reageren. De universiteit in Maastricht zegt dat verschillende diensten "niet of slecht beschikbaar" waren, maar dat de storing inmiddels is opgelost. Ook de universiteit van Tilburg laat weten dat de verbindingen hersteld zijn. Andere zuidelijke instellingen hebben nog niets gemeld over verstoringen.
De storing bij SURF begon dinsdag. Het is onbekend wie achter de digitale aanvallen zit. Ook is het onduidelijk of er een verband is met de computerstoring bij de Technische Universiteit in Eindhoven en met een grote ddos-aanval op overheidsdiensten als DigiD. Door die aanval konden mensen dinsdag niet inloggen bij onder meer MijnOverheid, de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) en het Centraal Justitieel Incassobureau.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft bijna 60 mensen aangehouden rondom de Israël-manifestatie donderdagavond op de Dam in Amsterdam. Dertien mensen werden aangehouden voor diverse strafbare feiten, waaronder het verstoren van een betoging, openlijke geweldpleging en vanwege de identificatieplicht. Een groep van ongeveer 45 mensen werd aangehouden omdat ze tegen de manifestatie demonstreerden terwijl dat op de Dam niet was toegestaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse betogers die ondanks een verbod donderdagavond op de Dam demonstreerden tegen de Israël-manifestatie die daar plaatsvond, zijn aangehouden door de politie. Een groep van ongeveer dertig demonstranten was bij het Nationale Monument gaan staan. Na 20.30 uur werden zij door politie omsingeld en werd een lege stadsbus het plein opgereden, zag een ANP-verslaggever.
4 uur geledenMALDEN (ANP) - Burgemeester Joerie Minses van de Gelderse gemeente Heumen heeft het kabinet opgeroepen om zware criminaliteit aan te pakken. Dat deed hij aan het begin van de eerste gemeenteraadsvergadering sinds het massale geweld in Overasselt, dat onder gemeente Heumen valt. Ook is tijdens de vergadering kort stilgestaan bij de dood van de beveiliger.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nationale Jeugdraad (NJR) is kritisch op de voorgestelde leeftijdsgrens voor sociale media in de nieuwe EU KIDS Act. De Europese Commissie wil een socialmediaverbod voor kinderen tot 13 jaar. Zij mogen wel gebruikmaken van speciaal ontwikkelde, kindvriendelijke videoplatforms via accounts die door hun voogd worden beheerd.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep vier jaar en twee maanden cel geëist tegen Sam van Z. voor de verkrachting van twee studentes in Utrecht in 2022 en het bezit en verspreiden van een kinderpornografische afbeelding. De rechtbank legde de nu 25-jarige man uit Hilversum in 2024 drie jaar cel op, waarvan een jaar voorwaardelijk. Zowel het OM als de verdachte ging daartegen in hoger beroep.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bezuinigen op de sociale zekerheid is geen doel op zich, benadrukte minister-president Rob Jetten in het debat over de op Prinsjesdag gepresenteerde plannen. "Wij willen uitkomen bij een hervorming van het sociale stelsel om mensen beter te helpen." Hij weigert evenwel de voorgenomen bezuinigingen al uit de boeken te halen, een harde eis van de bonden en een deel van de oppositie om te komen praten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de laatste vier gewonden van het busongeluk in Zwitserland die waren opgenomen in een ziekenhuis zijn donderdag onderweg naar Nederland, meldt Eurocross. "Daarmee zijn alle gewonde en ongedeerde betrokkenen teruggekeerd of onderweg naar Nederland", aldus de alarmcentrale.
8 uur geleden