Computerstoring hindert duizenden justitieambtenaren
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Justitie en Veiligheid is woensdagochtend getroffen door een computerstoring. Enkele duizenden ambtenaren konden daardoor niet inloggen. Ook hun toegangspas weigerde dienst, waardoor zij handmatig binnengelaten moesten worden.
De oorzaak van de storing is inmiddels achterhaald, zegt een woordvoerder. Er is volgens hem geen opzet in het spel en de gevolgen "vallen relatief mee". De verwachting is dat het probleem nog woensdag kan worden opgelost.
Ook bij het Openbaar Ministerie zorgde de storing voor problemen. Zo'n 2700 OM-medewerkers konden hierdoor niet inloggen. "Het OM heeft de betreffende accounts opnieuw geactiveerd, zodat er weer ingelogd kan worden", meldt een woordvoerder.
De ICT-systemen van de overheid tonen zich al langer kwetsbaar voor storingen en cyberaanvallen. Zo lagen een goede maand geleden nog tal van overheidsdiensten plat door een probleem in een defensienetwerk. Het OM zette eerder dit jaar een werkgroep op om aanhoudende ICT-problemen op te lossen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Voormalig minister Ingrid van Engelshoven van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap weet niet meer wat de reden was om het onderwijs wekenlang te sluiten in december 2020. Tegen de parlementaire enquêtecommissie corona zei ze dat ze "de exacte pakketten niet meer helder voor de geest" heeft.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op grote schaal studenten testen op het coronavirus was te ingewikkeld om het mbo, hbo en wo eerder weer open te krijgen, zei voormalig onderwijsminister Ingrid van Engelshoven in een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona. Het is wel gebruikt om ervoor te zorgen dat studenten een examen op locatie konden maken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer moet wetten kunnen aanpassen en terugsturen naar de Tweede Kamer, vindt het kabinet. Een voorstel om de grondwet te wijzigen en dat te regelen, zet minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) opnieuw op de politieke agenda. Het plan is in 2023 al eens ingediend, maar de Tweede Kamer heeft het nog niet besproken.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vijf partijen die samen het nieuwe stadsbestuur van Rotterdam vormen, verwachten vrijdag hun coalitieakkoord te presenteren. Een woordvoerder van de informateurs bevestigt dat maandag na berichtgeving door het AD en RTV Rijnmond. "De partijen gaan vandaag hun onderhandelingen afronden", zegt hij.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don Ceder van de ChristenUnie vindt de excuses die premier Rob Jetten zondag heeft uitgesproken aan de Molukse gemeenschap in Nederland "een historisch markeringspunt". Dat zei hij over de toespraak van Jetten voorafgaand aan de onthulling van het nationale monument op de Lloydkade in Rotterdam, ter ere van de eerste generatie Molukse migranten.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Christine Teunissen zal opkomen voor dieren én mensen, beloofde ze op haar eerste congres als leider van Partij voor de Dieren. "We zijn bij de dieren begonnen. En vanuit de belangen van de dieren volgen de belangen van de natuur, ecosystemen en mensen die in de verdrukking komen", zo sprak de politica haar partijgenoten zaterdagmiddag toe in de Brabanthallen in Den Bosch.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De medeoprichter en oud-partijvoorzitter van de SP Hans van Hooft is overleden, meldt de partij op haar website. De partij roemt zijn betrokkenheid bij de SP en hoe hij als politicus dichtbij de mensen stond. "Hans wist dat praten over verandering slechts helpt als dat in actie wordt omgezet", schrijft de partij over zijn jaren als wethouder in Nijmegen.
2 dagen geleden