Computerstoring hindert duizenden justitieambtenaren
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Justitie en Veiligheid is woensdagochtend getroffen door een computerstoring. Enkele duizenden ambtenaren konden daardoor niet inloggen. Ook hun toegangspas weigerde dienst, waardoor zij handmatig binnengelaten moesten worden.
De oorzaak van de storing is inmiddels achterhaald, zegt een woordvoerder. Er is volgens hem geen opzet in het spel en de gevolgen "vallen relatief mee". De verwachting is dat het probleem nog woensdag kan worden opgelost.
Ook bij het Openbaar Ministerie zorgde de storing voor problemen. Zo'n 2700 OM-medewerkers konden hierdoor niet inloggen. "Het OM heeft de betreffende accounts opnieuw geactiveerd, zodat er weer ingelogd kan worden", meldt een woordvoerder.
De ICT-systemen van de overheid tonen zich al langer kwetsbaar voor storingen en cyberaanvallen. Zo lagen een goede maand geleden nog tal van overheidsdiensten plat door een probleem in een defensienetwerk. Het OM zette eerder dit jaar een werkgroep op om aanhoudende ICT-problemen op te lossen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat burgemeesters sneller de mogelijkheid hebben om een demonstratie te verplaatsen naar een andere locatie, desnoods met dwang. Ook wordt voor hen duidelijker wanneer demonstranten strafbaar zijn. Verder worden de noodbevoegdheden van burgemeesters verduidelijkt in de wet.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aangifte doen van het lekken van nog vertrouwelijke begrotingsstukken aan de media, zei minister-president Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie na afloop van de ministerraad. "Dat doe ik in principe altijd als er op deze manier wordt gelekt", aldus de premier.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is geen narcostaat, benadrukt justitieminister David van Weel na de grote schietpartij in Overasselt eerder deze week. Criminelen zijn hier niet de baas, aldus de VVD-bewindsman na afloop van de wekelijkse ministerraad. "Ik durf gewoon een dikke middelvinger op te steken naar Bolle Jos, en te vertellen dat we hem gaan pakken."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) doet een hernieuwde oproep aan de vakbonden om aan te komen praten over de toekomst van de sociale zekerheid. "De tijd is rijp", aldus de D66-bewindsman voor aanvang van de wekelijkse ministerraad.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens landbouwminister Jaimi van Essen een "no-go" dat alle boeren via een generieke maatregel veedieren moeten wegdoen. Het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) schreef in een rapport dat de zogeheten generieke korting op dierrechten een "ultieme remedie" is om stikstofdoelen in 2035 te halen. Maar Van Essen zei voorafgaand aan de ministerraad dat dit niet nodig is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans adviseert mensen zichzelf te beschermen tegen muggen, als zij willen voorkomen besmet te raken met het westnijlvirus. Dit jaar hebben zeker negen mensen het virus opgelopen, meldde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) donderdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-SER-voorzitter Mariëtte Hamer wordt de lijsttrekker voor PRO in de Eerste Kamer. Na de Provinciale Statenverkiezingen van volgend jaar volgt zij de huidige fractievoorzitter Paul Rosenmöller op, die afgelopen zondag aankondigde de politiek te verlaten. Hamer was van 2014 tot 2022 voorzitter van de Sociaal Economische Raad, en daarvoor sinds 1998 Tweede Kamerlid voor de PvdA.
6 uur geleden