Computerspelverkoper GameStop keldert op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - De verkoper van computerspellen GameStop maakte woensdag een forse duikeling op de aandelenbeurzen in New York. GameStop maakte bekend dat de omzet in het afgelopen kwartaal fors is gedaald en dat nieuws viel slecht bij beleggers op Wall Street.
Het in het Texaanse Grapevine gevestigde GameStop zag de omzet met 19 procent dalen tot 1,8 miljard dollar in vergelijking met een jaar eerder, werd dinsdag nabeurs gemeld. Ook over het gehele boekjaar vielen de inkomsten van de winkelketen voor videogames lager uit. Het aandeel GameStop dook daarop bijna 14 procent omlaag, wat de grootste dagelijkse daling in maanden is.
De hoofdgraadmeters in New York gingen wel omhoog, na de verliezen in de voorgaande handelssessies. De Dow-Jonesindex steeg kort na opening 0,8 procent tot 39.586 punten. De brede S&P 500 klom 0,5 procent tot 5229 punten en de technologiebeurs Nasdaq won 0,2 procent tot 16.347 punten.
Merck
Trump Media & Technology Group, het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump, steeg ruim 10 procent. Het moederbedrijf van het platform Truth Social maakte dinsdag zijn debuut op de Nasdaq en ging op de eerste handelsdag ruim 16 procent omhoog. Trump is grootaandeelhouder van dat bedrijf.
Farmaceut Merck werd 4,4 procent hoger gezet. Merck heeft van de Amerikaanse toezichthouder FDA goedkeuring gekregen om een middel tegen een vorm van hoge bloeddruk in de longen op de markt te brengen.
Federal Reserve
Beleggingsapp Robinhood Markets kreeg er bijna 4 procent bij na de lancering van een nieuwe creditcard.
Verder zal de aandacht uitgaan naar bestuurder Christopher Waller van de Federal Reserve. Hij geeft een speech in New York en beleggers hopen daarin aanwijzingen te horen over het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel.
Op de financiƫle markten wordt verwacht dat de Fed in juni met een eerste renteverlaging komt. Op Goede Vrijdag komt een voor de Fed belangrijk cijfer over de prijsontwikkeling naar buiten. Die dag zijn de Amerikaanse beurzen echter gesloten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is de nieuwe handelsweek negatief begonnen, opnieuw door zorgen onder beleggers over de hoge koersen van bedrijven in de techsector. Op de beurzen wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van chipconcern Nvidia die woensdag na de beurssluiting worden verwacht. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming in de laatste weken van het jaar. Maandag verloor het aandeel 1,8 procent.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Na maandenlange onderhandelingen zegt India dat het dicht bij het afronden is van een handelsovereenkomst met de Verenigde Staten. Het gaat om de eerste fase van een deal om de Amerikaanse importheffingen van 50 procent te verlagen, zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal maandag.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een ruime meerderheid van FNV-leden bij sjorbedrijven ILS en Matrans heeft ingestemd met het cao-resultaat voor de sjorders. Een staking van de medewerkers die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten, had vorige maand grote impact, omdat containerschepen niet konden laden en lossen door de acties.
12 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - XPeng, een grote Chinese producent van elektrische auto's, ziet het somber in voor het laatste kwartaal van dit jaar. Volgens het concern staan de verkopen onder druk door een prijzenoorlog op de thuismarkt en groeiende concurrentie.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet (plus 4,5 procent) behoorde maandag tot de winnaars op Wall Street. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van superbelegger Warren Buffett, in het afgelopen kwartaal bijna 18 miljoen aandelen van het moederbedrijf van Google en YouTube heeft gekocht. Dat belang was eind september meer dan 4 miljard dollar waard.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sjaak van der Tak, voormalig voorman van LTO Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van de vakgroep Vollegrondsgroenten bij de land- en tuinbouworganisatie. Deze nieuwe vakgroep is opgericht om de belangenbehartiging voor plantaardige sectoren verder te versterken, maakte LTO maandag bekend.
14 uur geleden