Computerspelverkoper GameStop keldert op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - De verkoper van computerspellen GameStop maakte woensdag een forse duikeling op de aandelenbeurzen in New York. GameStop maakte bekend dat de omzet in het afgelopen kwartaal fors is gedaald en dat nieuws viel slecht bij beleggers op Wall Street.
Het in het Texaanse Grapevine gevestigde GameStop zag de omzet met 19 procent dalen tot 1,8 miljard dollar in vergelijking met een jaar eerder, werd dinsdag nabeurs gemeld. Ook over het gehele boekjaar vielen de inkomsten van de winkelketen voor videogames lager uit. Het aandeel GameStop dook daarop bijna 14 procent omlaag, wat de grootste dagelijkse daling in maanden is.
De hoofdgraadmeters in New York gingen wel omhoog, na de verliezen in de voorgaande handelssessies. De Dow-Jonesindex steeg kort na opening 0,8 procent tot 39.586 punten. De brede S&P 500 klom 0,5 procent tot 5229 punten en de technologiebeurs Nasdaq won 0,2 procent tot 16.347 punten.
Merck
Trump Media & Technology Group, het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump, steeg ruim 10 procent. Het moederbedrijf van het platform Truth Social maakte dinsdag zijn debuut op de Nasdaq en ging op de eerste handelsdag ruim 16 procent omhoog. Trump is grootaandeelhouder van dat bedrijf.
Farmaceut Merck werd 4,4 procent hoger gezet. Merck heeft van de Amerikaanse toezichthouder FDA goedkeuring gekregen om een middel tegen een vorm van hoge bloeddruk in de longen op de markt te brengen.
Federal Reserve
Beleggingsapp Robinhood Markets kreeg er bijna 4 procent bij na de lancering van een nieuwe creditcard.
Verder zal de aandacht uitgaan naar bestuurder Christopher Waller van de Federal Reserve. Hij geeft een speech in New York en beleggers hopen daarin aanwijzingen te horen over het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel.
Op de financiƫle markten wordt verwacht dat de Fed in juni met een eerste renteverlaging komt. Op Goede Vrijdag komt een voor de Fed belangrijk cijfer over de prijsontwikkeling naar buiten. Die dag zijn de Amerikaanse beurzen echter gesloten.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
11 minuten geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
9 uur geleden