Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Computerproducent Lenovo vergroot voorsprong op rivaal HP

Computerproducent Lenovo vergroot voorsprong op rivaal HP

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese computermaker Lenovo heeft de voorsprong op zijn Amerikaanse concurrent HP op de markt voor pc's vergroot. Het concern was in het eerste kwartaal van dit jaar goed voor een wereldwijd marktaandeel van 22,7 procent. Tegelijkertijd zag HP zijn marktaandeel slinken tot 20 procent, aldus onderzoeksbureau IDC.

Lenovo, dat ook met cijfers kwam, zette in de eerste drie maanden van het jaar een winst in de boeken van omgerekend 386 miljoen euro. Dat betekende een stijging met 58 procent in vergelijking met een jaar eerder. De winst viel ook hoger uit dan kenners in doorsnee hadden voorzien. De omzet was met omgerekend 15,6 miljard euro minder dan voorzien.

Producenten van pc's zoeken naar nieuwe manieren om te groeien. In de coronapandemie profiteerden de bedrijven juist van de grote vraag naar apparatuur om werken op afstand of online leren mogelijk te maken. Met het wegebben van de pandemie, neemt deze vraag wat af. Mogelijk dat het bedrijf kan profiteren van nieuwe regels van de overheid. Beijing heeft overheidsinstellingen en staatsbedrijven opgedragen de komende twee jaar buitenlandse pc's te vervangen door lokale merken. Daarmee is er vraag naar zeker 50 miljoen pc's van lokale fabrikanten zoals Lenovo.

Daartegenover ziet het bedrijf ziet steeds meer tegenwind van de strenge maatregelen die China oplegt om verspreiding van het coronavirus in te dammen. Veel winkels zijn dicht en daarmee verliest Lenovo belangrijke verkoopkanalen. Daarnaast is de verwerkende industrie en logistiek lamgelegd wat de productie raakt. Grote steden zoals bijvoorbeeld Shanghai zaten wekenlang op slot. Volgens kenners zorgen de coronamaatregelen bij Lenovo mogelijk voor meer schade dan andere merken omdat het Chinese bedrijf qua omzet voor een groot deel afhankelijk is van de verkopen op de thuismarkt.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na nieuwe dreigementen Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.

1 uur geleden
Frans AI-bedrijf Mistral haalt 830 miljoen op voor datacenter

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.

4 uur geleden
Minister: rol voor Nederlandse bedrijven in wederopbouw Oekraïne

BREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.

5 uur geleden
Chipbedrijven dalen op Damrak na techaankondiging van Google

AMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.

5 uur geleden
G7-leiders willen energiemarkt stabiliseren met maatregelen

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.

5 uur geleden
Boekingsgegevens campingaanbieder Roan gestolen bij datalek

BREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".

6 uur geleden
Wall Street krabbelt op na zware verliezen, olie opnieuw duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.

8 uur geleden