Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Computerproducent Lenovo vergroot voorsprong op rivaal HP

Computerproducent Lenovo vergroot voorsprong op rivaal HP

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese computermaker Lenovo heeft de voorsprong op zijn Amerikaanse concurrent HP op de markt voor pc's vergroot. Het concern was in het eerste kwartaal van dit jaar goed voor een wereldwijd marktaandeel van 22,7 procent. Tegelijkertijd zag HP zijn marktaandeel slinken tot 20 procent, aldus onderzoeksbureau IDC.

Lenovo, dat ook met cijfers kwam, zette in de eerste drie maanden van het jaar een winst in de boeken van omgerekend 386 miljoen euro. Dat betekende een stijging met 58 procent in vergelijking met een jaar eerder. De winst viel ook hoger uit dan kenners in doorsnee hadden voorzien. De omzet was met omgerekend 15,6 miljard euro minder dan voorzien.

Producenten van pc's zoeken naar nieuwe manieren om te groeien. In de coronapandemie profiteerden de bedrijven juist van de grote vraag naar apparatuur om werken op afstand of online leren mogelijk te maken. Met het wegebben van de pandemie, neemt deze vraag wat af. Mogelijk dat het bedrijf kan profiteren van nieuwe regels van de overheid. Beijing heeft overheidsinstellingen en staatsbedrijven opgedragen de komende twee jaar buitenlandse pc's te vervangen door lokale merken. Daarmee is er vraag naar zeker 50 miljoen pc's van lokale fabrikanten zoals Lenovo.

Daartegenover ziet het bedrijf ziet steeds meer tegenwind van de strenge maatregelen die China oplegt om verspreiding van het coronavirus in te dammen. Veel winkels zijn dicht en daarmee verliest Lenovo belangrijke verkoopkanalen. Daarnaast is de verwerkende industrie en logistiek lamgelegd wat de productie raakt. Grote steden zoals bijvoorbeeld Shanghai zaten wekenlang op slot. Volgens kenners zorgen de coronamaatregelen bij Lenovo mogelijk voor meer schade dan andere merken omdat het Chinese bedrijf qua omzet voor een groot deel afhankelijk is van de verkopen op de thuismarkt.

Meer uit Financieel

Trump noemt zorgen over AI overdreven en wil koploper blijven

DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.

10 uur geleden
Verlies van olieaanbod dreigt na uitval Saudische pijpleiding

YANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.

11 uur geleden
Werkgeversorganisaties: ondernemers stellen investeringen uit

HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.

15 uur geleden
Xi roept BRICS-landen op tot meer samenwerking, ook op AI-gebied

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

16 uur geleden
OpenAI maakt dit jaar geen beursgang en richt zich op veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.

17 uur geleden
Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

1 dag geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

1 dag geleden