Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Computermakers Dell en HP omlaag op Wall Street na cijfers

Computermakers Dell en HP omlaag op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Dell en HP gingen woensdag hard omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De twee computerfabrikanten kwamen met tegenvallende verkoopcijfers en signaleerden daarmee dat het langverwachte herstel van de pc-markt lijkt te stagneren. Ook gaven beide bedrijven teleurstellende verwachtingen af voor het huidige kwartaal. Dell zakte 13 procent en HP verloor 8,1 procent.

Beleggers reageerden daarnaast op het inflatiecijfer dat de Federal Reserve als maatstaf hanteert. Dat cijfer kwam in oktober uit op 2,1 procent, wat lager was dan verwacht. De inflatie speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Fed. De Amerikaanse bank is dit jaar begonnen met het verlagen van de leenkosten doordat de inflatie is afgenomen. In december vergadert de Fed opnieuw over de rente.

De algehele stemming op Wall Street was wisselend, na de nieuwe recordstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 44.992 punten en de breder samengestelde S&P 500-index daalde 0,1 procent tot 6016 punten. Beide graadmeters eindigden dinsdag op nieuwe records. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,4 procent en opende op 19.105 punten.

Amerikaanse economie

Ook kwamen er nieuwe cijfers over de groei van de Amerikaanse economie naar buiten. Volgens een nieuwe raming groeide de grootste economie ter wereld in het derde kwartaal met 2,8 procent, gelijk aan de groei die eerder was gemeld. Daarnaast vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen iets lager uit dan verwacht.

Veel Amerikaanse beleggers maken zich op voor een lang weekend. Donderdag is Wall Street dicht om Thanksgiving Day. De dag erna, tijdens koopfestijn Black Friday, is de aandelenhandel in New York slechts een halve dag geopend en nemen veel investeerders een vrije dag.

CrowdStrike

CrowdStrike daalde 4,6 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf, dat in juli een wereldwijde computerstoring veroorzaakte door een fout in een automatische update voor Windows-systemen, gaf een teleurstellende winstverwachting af voor het huidige kwartaal. Workday zakte ruim 10 procent, na een tegenvallende omzetverwachting van de producent van bedrijfssoftware.

De euro was 1,0554 dollar waard, tegen 1,0495 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 69,11 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 73,11 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tata Steel onderzoekt of meer slak kan worden verwerkt in cement

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.

10 minuten geleden
AEX-index flink lager door onzekerheid over staakt-het-vuren

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.

1 uur geleden
Douglas heeft last van prijsbewuste consumenten en onzekerheid

DÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.

1 uur geleden
PostNL: ACM-boete brengt continuïteit postdienst verder in gevaar

DEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.

2 uur geleden
Industrieconcern Thyssenkrupp somberder over omzet

ESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.

2 uur geleden
BlackRock-topman positief over investeringskansen in Venezuela

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.

2 uur geleden
PostNL krijgt boete van bijna 7 miljoen voor te late post in 2023

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten. PostNL reageerde dinsdag boos op de boete en liet weten bezwaar te maken.

2 uur geleden