Computermakers Dell en HP omlaag op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Dell en HP gingen woensdag hard omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De twee computerfabrikanten kwamen met tegenvallende verkoopcijfers en signaleerden daarmee dat het langverwachte herstel van de pc-markt lijkt te stagneren. Ook gaven beide bedrijven teleurstellende verwachtingen af voor het huidige kwartaal. Dell zakte 13 procent en HP verloor 8,1 procent.
Beleggers reageerden daarnaast op het inflatiecijfer dat de Federal Reserve als maatstaf hanteert. Dat cijfer kwam in oktober uit op 2,1 procent, wat lager was dan verwacht. De inflatie speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Fed. De Amerikaanse bank is dit jaar begonnen met het verlagen van de leenkosten doordat de inflatie is afgenomen. In december vergadert de Fed opnieuw over de rente.
De algehele stemming op Wall Street was wisselend, na de nieuwe recordstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 44.992 punten en de breder samengestelde S&P 500-index daalde 0,1 procent tot 6016 punten. Beide graadmeters eindigden dinsdag op nieuwe records. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,4 procent en opende op 19.105 punten.
Amerikaanse economie
Ook kwamen er nieuwe cijfers over de groei van de Amerikaanse economie naar buiten. Volgens een nieuwe raming groeide de grootste economie ter wereld in het derde kwartaal met 2,8 procent, gelijk aan de groei die eerder was gemeld. Daarnaast vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen iets lager uit dan verwacht.
Veel Amerikaanse beleggers maken zich op voor een lang weekend. Donderdag is Wall Street dicht om Thanksgiving Day. De dag erna, tijdens koopfestijn Black Friday, is de aandelenhandel in New York slechts een halve dag geopend en nemen veel investeerders een vrije dag.
CrowdStrike
CrowdStrike daalde 4,6 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf, dat in juli een wereldwijde computerstoring veroorzaakte door een fout in een automatische update voor Windows-systemen, gaf een teleurstellende winstverwachting af voor het huidige kwartaal. Workday zakte ruim 10 procent, na een tegenvallende omzetverwachting van de producent van bedrijfssoftware.
De euro was 1,0554 dollar waard, tegen 1,0495 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 69,11 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 73,11 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
8 uur geleden