Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Computermakers Dell en HP omlaag op Wall Street na cijfers

Computermakers Dell en HP omlaag op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Dell en HP gingen woensdag hard omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De twee computerfabrikanten kwamen met tegenvallende verkoopcijfers en signaleerden daarmee dat het langverwachte herstel van de pc-markt lijkt te stagneren. Ook gaven beide bedrijven teleurstellende verwachtingen af voor het huidige kwartaal. Dell zakte 13 procent en HP verloor 8,1 procent.

Beleggers reageerden daarnaast op het inflatiecijfer dat de Federal Reserve als maatstaf hanteert. Dat cijfer kwam in oktober uit op 2,1 procent, wat lager was dan verwacht. De inflatie speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Fed. De Amerikaanse bank is dit jaar begonnen met het verlagen van de leenkosten doordat de inflatie is afgenomen. In december vergadert de Fed opnieuw over de rente.

De algehele stemming op Wall Street was wisselend, na de nieuwe recordstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 44.992 punten en de breder samengestelde S&P 500-index daalde 0,1 procent tot 6016 punten. Beide graadmeters eindigden dinsdag op nieuwe records. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,4 procent en opende op 19.105 punten.

Amerikaanse economie

Ook kwamen er nieuwe cijfers over de groei van de Amerikaanse economie naar buiten. Volgens een nieuwe raming groeide de grootste economie ter wereld in het derde kwartaal met 2,8 procent, gelijk aan de groei die eerder was gemeld. Daarnaast vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen iets lager uit dan verwacht.

Veel Amerikaanse beleggers maken zich op voor een lang weekend. Donderdag is Wall Street dicht om Thanksgiving Day. De dag erna, tijdens koopfestijn Black Friday, is de aandelenhandel in New York slechts een halve dag geopend en nemen veel investeerders een vrije dag.

CrowdStrike

CrowdStrike daalde 4,6 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf, dat in juli een wereldwijde computerstoring veroorzaakte door een fout in een automatische update voor Windows-systemen, gaf een teleurstellende winstverwachting af voor het huidige kwartaal. Workday zakte ruim 10 procent, na een tegenvallende omzetverwachting van de producent van bedrijfssoftware.

De euro was 1,0554 dollar waard, tegen 1,0495 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 69,11 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 73,11 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ook beurzen in New York tonen wat herstel na klap Iran-oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.

6 uur geleden
Techindustrie: overheden meer in EU laten inkopen is niet genoeg

ZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.

9 uur geleden
Topman Vivera bezorgd om dreigend EU-verbod op term 'vegaworst'

HOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.

10 uur geleden
Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

11 uur geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.

11 uur geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

12 uur geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

12 uur geleden