Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Computermaker HP pakt flinke winst op positief Wall Street

Computermaker HP pakt flinke winst op positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - HP heeft donderdag flink aan waarde gewonnen op Wall Street. Beleggers reageerden op het nieuws dat superbelegger Warren Buffett een flink belang heeft genomen in de fabrikant van laptops en andere computerproducten. De Amerikaanse beurzen sloten met een winst na de verliezen van de afgelopen dagen vanwege aanhoudende zorgen over de stijgende rentes.

Uit de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve bleek dat de Amerikaanse centrale bank de rente in de komende maanden met stappen van 0,5 procentpunt wil verhogen om de inflatie te bestrijden. Ook wil de Fed zijn enorme obligatiebezit gaan afbouwen.

De Dow-Jonesindex sloot de sessie met een winst van 0,3 procent op 34.583,57 punten. De brede S&P 500 won 0,4 procent tot 4500,21 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,1 procent tot 13.897,30 punten.

HP

HP dikte bijna 15 procent aan. Buffett heeft via zijn investeringsvehikel Berkshire Hathaway zo'n 121 miljoen aandelen HP gekocht voor een totaalbedrag van 4,2 miljard dollar. Met een belang van ongeveer 11 procent is Berkshire daarmee de grootste aandeelhouder van de printer- en computerproducent.

Beleggers kregen ook cijfers over de arbeidsmarkt te verwerken. Voorbeurs werd bekendgemaakt dat het aantal wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen met 5000 is gedaald naar 166.000. Dat is het laagste niveau sinds 1968. De Amerikaanse arbeidsmarkt blijft daarmee sterk, wat de Federal Reserve meer ruimte geeft om de rente stevig te verhogen.

Levi Strauss

Levi Strauss zakte 0,7 procent. De verkoper van spijkerbroeken en jassen wist zijn prijzen met succes te verhogen en boekte afgelopen kwartaal meer winst en omzet dan analisten hadden verwacht. Voedselproducent Conagra won 0,3 procent na tegenvallende resultaten. Het bedrijf had last van hogere transportkosten en stijgende grondstofprijzen.

Ford verloor 2,8 procent. Analisten van de Britse bank Barclays verlaagden het advies voor de autofabrikant vanwege de aanhoudende chiptekorten in de autosector.

Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 97,06 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 101,39 dollar per vat. De euro was 1,0868 dollar waard, tegen 1,0933 dollar eerder op de dag.

Meer uit Financieel

EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

13 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

13 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

14 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

14 uur geleden
Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

15 uur geleden
Tesla vindt geen steun bij aandeelhouders voor investering in xAI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.

15 uur geleden
Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

18 uur geleden